Marco Bezzecchi suspendiran u glavnoj utrci Velike nagrade Češke nakon nasilnog ponašanja

Sportnet nedjelja, 21.06.2026.
Marco Bezzecchi suspendiran u glavnoj utrci Velike nagrade Češke nakon nasilnog ponašanja
Foto: Lillian Suwanrumpha/AFP/Hina

Marco Bezzecchi, vozač Aprilije, u subotnjoj sprint utrci nasilno se ponio prema jednom od redara nakon što je izletio sa staze. Zbog toga, dobio je suspenziju nedjeljne utrke Velike nagrade Češke...

Tijekom subotnje sprint utrke u MotoGP-u, Marco Bezzecchi, vodeći vozač Aprilije, našao se u središtu skandala koji bi mogao značajno utjecati na borbu za naslov prvaka. Incident se dogodio kada je Bezzecchi, dva kruga prije kraja utrke, završio u šljunku. Dok su redari pokušavali podići njegov motocikl, jedan od njih je slučajno aktivirao gas, što je izazvalo neočekivanu reakciju vozača.

Bezzecchi je, zabrinut zbog mogućeg dodatnog oštećenja motocikla, reagirao impulzivno. Prvo je odgurnuo redara, a potom ga i ošamario. Incident nije bio prikazan u televizijskom prijenosu, stoga su detalji postali poznati tek nakon objave službenog izvještaja utrke. Ponašanje Bezzecchija ocijenjeno je kao potpuno neprihvatljivo, s obzirom na to da se radi o kršenju pravilnika koji zabranjuju bilo kakve radnje štetne interesima natjecanja i motociklističkog sporta.

Odluka o suspenziji Bezzecchija u glavnoj utrci Velike nagrade Češke izazvala je brojne reakcije u motociklističkoj zajednici. Mnogi navijači izrazili su razočaranje ponašanjem jednog od glavnih kandidata za ovogodišnji naslov prvaka. Suspenzija bi mogla imati značajan utjecaj na borbu za naslov, budući da Bezzecchi i dalje vodi u ukupnom poretku, ali njegova prednost više nije toliko uvjerljiva. Jorge Martin zaostaje samo 15 bodova, dok Marc Marquez smanjuje svoj zaostatak i trenutačno je 65 bodova iza Bezzecchija.

Nakon što je incident postao poznat, Marco Bezzecchi javno se ispričao zbog svog ponašanja prema redaru.

“Želio bih se ispričati cijeloj MotoGP zajednici zbog svog ponašanja prema sucu uz stazu. Također mi je žao jer znam koliko truda i odricanja suci ulažu kako bi osigurali našu sigurnost. Takvo ponašanje ne bi se smjelo događati i za njega nema opravdanja. Ispričavam se svima, momčadi Aprilia Racing i svim svojim navijačima”, izjavio je Bezzecchi.

Sviđa ti se članak? Podijeli ga!

Povezani tagovi

AutomotoMotoGP
  • Najnovije
  • Najčitanije

Sportnet Forum

Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!