Šibenčani odustali od A-2 lige
Branimir Korać petak, 13.08.2010.
U jednom od naših najvećih košarkaških klubova vlada potpuni raspad. Šibenik je nakon velikih financijskih problema ispao iz A-1 lige, a sada je morao otkazati nastup i u A-2 ligi te mu prijeti gašenje...
Financijsko stanje u šibenskom košarkaškom klubu je katastrofalno, financija uopće nema i momčad nema čak niti za pokrivanje nastupa u nemjerljivo jeftinijoj A-2 ligi.
Prošle sezone Šibenik je bio konstantno u borbi za opstanak, na kraju je u kvalifikacijama pokleknuo i ostao bez ostanka u A-1 ligi. Tijekom sezone bili su primorani puštati igrače u druge klubove, sve kako bi preživjeli, ali očito niti to nije pomoglo.
"Ostali smo dužni i, dok to ne riješimo, ne možemo igrati u drugoj ligi. Zbog toga smo i odustali od igranja u drugoj ligi. Tužno je što se događa, ali neće biti potpuna tragedija ako padnemo na dno i krenemo ispočetka na zdravim nogama. Događalo se to i drugim klubovima", izjavio je za tportal direktor Šibenika Živko Badžim.
Badžim tvrdi kako je njima s financijske strane sada svejedno igrali prvu ili drugu ligu prvenstveno zbog tih dugova koji se vuku, a bez njihovog rješenja ne mogu niti registrirati momčad za natjecanje.
Tužna slika u šibenskoj košarci, klub u kojem je uspon započeo veliki Dražen Petrović, klub koji je i u Europi kroz svoju povijest igrao značajnu ulogu, sada je došao do zida i prijeti mu kataklizma.
- Najnovije
- Najčitanije


Led je probijen, ali Hrvatska mora bolje
36 min•Reprezentacija

Hrvatska može proći i s porazom od Gane, a pobjedom može i do prvog mjesta
1 sat•Reprezentacija

Nogometaši Rijeke otputovali u Kranjsku Goru gdje će odraditi dio ljetnih priprema
2 sata•SuperSport HNL

Drago Ćosić najavljuje 14. dan SP-a: Bosna i Hercegovina može do uvjerljive pobjede i potvrde prolaza
2 sata•Originalno

Thierry Henry o reprezentaciji Hrvatske: 'Za zemlju njihove veličine sve ovo je naprosto ludo'
2 sata•Reprezentacija

Joško Gvardiol: 'S moje strane nije bila dobra utakmica, možda je bio dobar potez da me izbornik zamijeni'
3 sata•Reprezentacija

Thierry Henry o Hrvatskoj: 'Ponosni su i hrabri, s njima nikad nije lako igrati'
3 sata•Reprezentacija

Panama - Hrvatska 0:1: Teško izborena pobjeda i veliki korak prema nokaut fazi
9 sati•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Portugal - Uzbekistan 5:0 (SP 2026.)
17 sati•SP 2026.

Kako su igrali? Baturina i Stanišić najbolji, a Budimir zaslužuje bolji status
8 sati•Reprezentacija

Ronaldinho se vraća nogometu: U 47. godini potpisuje za talijanski klub
3 dana•Nogometni svijet

KRONOLOGIJA: Panama - Hrvatska 0:1 (SP 2026.)
11 sati•SP 2026.

Engleska - Gana: Dvije pobjedničke reprezentacije iz prvog kola, čiji dvoboj prati i Hrvatska
17 sati•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Kolumbija - DR Kongo 1:0 (SP 2026.)
8 sati•SP 2026.

Engleska - Gana 0:0: Bodom zadovoljni i jedni i drugi, Englezi gotovo bez šanse cijeli susret
12 sati•SP 2026.
Pročitaj više
Litavski gorostas napušta Denver: Jokićev suigrač sve dogovorio sa Žalgirisom, čeka se raskid ugovora
Novi trener u Portlandu: Tvorac napada Wolvesa preuzima Blazerse i dočekuje oporavljenog Lillarda
Posljednji test uoči kvalifikacija: Košarkaši u kompletnom sastavu protiv Italije traže formu za Cipar i Izrael
NBA Draft: Predviđanja prve runde i detaljan vodič kroz najjaču generaciju posljednjih godina
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
- Obrisan korisnik14.08.2010. u 12:25Možda u Dalmaciji nema bogatih al u Zagrebu sigurno ima bogatih Dalmatinaca tako da ti teorija ne drži vodu.Problem je u tome što onaj lopov Bandić već godinama pere novce u zg klubovima i trpa strašno puno novaca u njih tako da se nitko ostali u RH ne može mjerit s tim,A i znamo kakvi su sponzori... [više na forumu]

- Obrisan korisnik14.08.2010. u 01:37Nemogu virovat. Ne mogu. Pa zar je moguće da je situacija tako loša? Nekako sam se radovao gradskom derbiju Šib - Jolly JBS Ekonomska situacija u Šibeniku je jako loša, Stojanović je jedini domaći koji ulaže u sport, i nema nekog drugog da stavi pare u klub. I McLarenu, ne pričaj o ljudima o kojima... [više na forumu]

- Obrisan korisnik13.08.2010. u 13:53Coltrane, grijesis, u dalmaciji NEMA BOGATIH jer su svi u zagrebu. normalno da nema tedeschi veze sa sibenkom, nisan ja to ni reka. al polomit ce on zube tamo jer je instant bogatas i mafijas.

- Obrisan korisnik13.08.2010. u 13:34A kakve veze ima Tedeschi sa Šibenikom? Žao mi je što se događa Šibeniku, isto tako i Splitu, a i Ciboni (bojim se da će i Dinamo završit kao Cibona, nadam se da griješim), ali kakve to veze ima s Cedevitom? Trebali bi biti sretni da netko želi uložiti privatni kapital u neki sportski klub. A imate... [više na forumu]

- Obrisan korisnik13.08.2010. u 13:33sramota, da država ne želi pomoći.

Cibona 2026/27
Danas u 12:35
KK Zadar 2026/2027
Danas u 12:35
Supersport premijer liga 26/27
Danas u 12:26
KK Split 2026/27
Danas u 12:11
FIBA Liga prvaka & FIBA Europe Cup
Danas u 10:23
ABA 2026/27
Danas u 09:12






