Miloš Janičić postao prvi predstavnik Crne Gore u UFC-u

Sportnet utorak, 23.06.2026.
Miloš Janičić postao prvi predstavnik Crne Gore u UFC-u
Foto: Denis Kapetanović/PIXSELL

Crnogorski MMA dobio je svog prvog predstavnika u najjačoj svjetskoj organizaciji. Miloš Janičić potvrdio je da je potpisao ugovor s UFC-om te će već ovog ljeta napraviti najveći iskorak u karijeri.

Miloš Janičić potpisao je ugovor s UFC-om i tako postao prvi predstavnik Crne Gore u najjačoj svjetskoj organizaciji mješovitih borilačkih vještina.

Vijest je potvrdio objavom na društvenim mrežama, istaknuvši kako će već u debitantskom nastupu biti dio glavnog programa priredbe. Prema dostupnim informacijama, prvi UFC nastup trebao bi upisati 1. kolovoza na UFC Fight Night priredbi u Beogradu.

"Prvi UFC borac iz Crne Gore. Povijest je danas ispisana, Crna Gora ima prvog UFC borca. Naravno, u prvoj UFC borbi odmah ću nastupiti na glavnom dijelu priredbe, a to mogu samo posebni borci. Neka se malo odmore neki dušebrižnici", napisao je Janičić.

Borac iz Podgorice u profesionalnoj karijeri ima omjer od 19 pobjeda i tri poraza, a trenutačno je u nizu od osam uzastopnih slavlja. Posebno se proslavio pobjedom protiv Marka Bojkovića na FNC-ovoj priredbi u Beogradu u svibnju prošle godine, nakon čega je dodatno podignuo svoj ugled pobjedama u američkoj DBX organizaciji te protiv bivšeg UFC borca Alexa Oliveire na FNC-u 26 u Podgorici.

Sviđa ti se članak? Podijeli ga!

Povezani tagovi

MMAUFC
  • Najnovije
  • Najčitanije

Sportnet Forum

Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!