Najbolji igrač Varteksa u prvom dijelu sezone: 'Nije to bitno, nego da ekipa igra dobro'
Službene stranice Varteksa objavile su intervju s Matijom Kanceljakom, igračem koji je izdvojen kao najbolji u prvom dijelu sezone. Vjeruje da momčad može biti još bolja te napasti vrh lige te tražiti plasman u viši rang...
Iako je teško nekoga izdvajati, mnogi će reći da je Matija Kanceljak bio prvo ime Varteksa ove sezone. Potvrđuju to i odlične brojke, gdje je 'Kanc' Bumbar s najvećom minutažom ove jeseni, a vodi i na listi strijelaca (osam golova), dok na listi asistencija cijeli prvo mjesto s pet asistencija s Glavicom i Mihalincem.
Igraj na Europsko prvenstvo na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)
Stoga, može ga se komotno proglasiti MVP-jem Varteksove jeseni.
"Pa dobro, ako vi tako kažete, ali nije to bitno, nego da ekipa igra dobro", skromno će Kanceljak.
Ovaj Šemničan već je godinu i pol u Varteksu, a od prvog dana i utakmica je svojom energijom pokazao da će biti veliko pojačanje za Bumbare. Ova jesen mu je bila sjajna, prvi po broju minuta, utakmica, golova i asistencija.
"Ma dobro, jesam i nisam zadovoljan. Uvijek se mora i može bolje, svaki sportaš mora uvijek željeti bolje, ne se zadovoljiti, a s druge strane, nisam ja bitan. Tek u šestom mjesecu možemo govoriti o zadovoljstvu. Sad još to nije gotov posao", dodao je Matija Kanceljak, aludirajući naravno na kraj sezone, kada se Bumbari nadaju izboriti kvalifikacije.
Da bi to uspjeli, moraju biti prvi, odnosno najmanje treći, ako neke od ekipa na tablici ispred ne žele ili nemaju uvjete na rang više. Što se tiče jeseni, zadovoljan je formom cijele ekipe.
"Ekipa je dobra, a stvarno smo iz dana u dan rasli. Na početku sezone smo imali neki kostur, ali došlo je i dosta novih igrača, puno je bilo mladih koji se još moraju afirmirati u buduće profesionalce. Za sve to i treba vremena, da se napravi taj iskorak. Trenutačno smo na dobrom putu, iz dana u dan smo sve bolji i nadam se novom iskoraku na proljeće", smatra Varteksov ofenzivac koji je najčešće igrao na poziciji lijevog krila, ali po potrebi ponekad i kao 'devetka'.
Važan faktor za dobru formu svakako je trener Besek, kao i stručni stožer:
"Na to uopće ne treba puno trošiti riječi, jedan veliki profesionalac, pun je znanja, vidi se da je radio na najvišim razinama vani, a od igrača uvijek traži maksimum. Prije svega je dobar čovjek koji razumije igrače. Trenutačni niz utakmica koji smo uspjeli povezati potvrda je svega toga."
Što se tiče lige, u kojoj je čak pet novih ekipa, popularni Kanc smatra da je liga jednako snažna kao i lani.
"Malo je drugačiji sistem, ali nema to velike razlike. Ja sam igrao i 3. NL središte i jedinstvenu drugu ligu, a u svim tim klubovima ima vrhunskih igrača i sve su to lige u kojima ima jako puno dobrih igrača, koji su igrali i za prvoligaše."
Dobrih igrača ima i Varteks, konkurencija je sve snažnija, a u klubu će pokušati i dodatno pojačati konkurenciju. U obzir dolaze samo najkvalitetniji igrači.
"Uvijek je konkurencija dobra, sve to je poticaj svima nama da dajemo sve od sebe. Uostalom, mi trebamo imati 18 igrača da mogu ući u bilo kojem trenutku. Ovih prvih 11, da ih mogu sedmorica zamijeniti. Sve to je nužno za visok plasman, a posebno i ako želimo ići rang više."
Što se tiče ciljeva za proljeće, smatra da Bumbari ne smiju biti skromni.
"Vjerujem da mi to možemo, mislim da je sve na nama. Ne trebamo gledati i ciljati da budemo treći, idemo napasti ekipe iznad nas, možemo i na sami vrh. Imamo odličan kadar, najbolje navijače, vrhunsku struku, trenera, Marka, Nježu, klub je odlično posložen, a svi dišemo kao jedan. Moramo to i potvrditi na terenu i nastaviti ovaj pozitivan niz, da traje što duže. Siguran sam da to možemo."
Zanimalo nas je i kako će provesti zimske praznike, hoće li biti malog nogometa, znamo da su Zagorci ludi za 'haklom'.
"Još uvijek ne znam za mali nogomet, ali nije niti bitno. Što se tiče zimske pauze, spremat ću se sigurno jako dobro, htio bih pomoći maksimalno. Ponavljam, zadovoljni možemo biti tek u šestom mjesecu, a na meni, i svima nama je da se podredimo za taj viši, 'sveti' cilj", zaključuje Kanceljak.
Tekst, foto: NK Varteks
- Najnovije
- Najčitanije


Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
7 sati•Španjolski nogomet

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
7 sati•SuperSport HNL

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
10 sati•Ostale lige

Lovro Banovec službeno predstavljen u Slaven Belupu
11 sati•SuperSport HNL

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
11 sati•SuperSport HNL

Zvučan posao na pomolu: Pariški prvoligaš želi dovesti bivšeg menadžera Chelseaja
16 sati•Francuski nogomet

Ekspresna zarada španjolskog giganta: Real aktivira klauzulu za veznjaka Coma
17 sati•Španjolski nogomet

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
10 sati•Ostale lige

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
7 sati•SuperSport HNL

Ekspresna zarada španjolskog giganta: Real aktivira klauzulu za veznjaka Coma
17 sati•Španjolski nogomet

Tottenham u izravnom ratu s Unitedom: Preotima mu dva transfera, a sada želi i njegovog igrača
20 sati•Engleski nogomet

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
11 sati•SuperSport HNL

Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
7 sati•Španjolski nogomet

Simeone gubi prvu zvijezdu napada: 'Najbolja stvar za sve je transfer, želim ispuniti svoj san'
2 dana•Španjolski nogomet

Gennaro Gattuso novi je trener Lazija, prva želja mu je Dinamov dragulj težak deset milijuna eura
2 dana•Talijanski nogomet
Pročitaj više
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
Arsenal F.C.
Danas u 03:21
HNK Hajduk Split 2026./2027.
Danas u 03:13
GNK Dinamo 2026./2027.
Danas u 00:49
HNK Cibalia Vinkovci 2026/2027
Jučer u 23:35
3. HNL - istok
Jučer u 23:34
HNK Orijent
Jučer u 22:26







