Okada pred ostavkom
Nakon što je njegova reprezentacija izgubila maratonski susret protiv Paragvaja u osmini finala Svjetskog prvenstva, japanski izbornik Takeshi Okada najvjerojatnije će podnijeti ostavku.
Paragvaj je nakon regularnih 90 minuta, produžetaka i 11-teraca, konačno pobijedio s 5:3. Japanski strateg Okada nije bio razočaran svojim igračima nakon tog poraza, iako su mogli ispisati povijest i po prvi puta ući u četrvtfinale SP-a.
Ispadanje posljednje azijske ekipe na turniru Okada je prihvatio kao svoju odgovornost te će najvjerojatnije podnijeti ostavku na izborniku dužnost. "Mislim da u reprezentaciji za mene više nema posla", rekao je Okada.
Vezane vijesti
Komano japanski tragičar
29.06.2010.
"Odgovornost je u potpunosti na meni, mislim da sam, sad kad pogledam unazad, trebao više insistirati na pobjedi. Jako je teško sada, odmah po utakmici, kazati zbog čega nismo uspjeli postići gol u regularnom dijelu, tim više što sam uvodio izmjene koje su trebale podići tempo igre", nastavio je Okada.
Kolikogod tužan, Okada ipak nije razočaran: "Ne žalim zbog ničeg, moji su igrači zbilja dostojno predstavljali Japan i Aziju. Ponavljam, pogreška je samo moja, nisam ih dovoljno motivirao za pobjedu."
S druge strane, izbornik Paragvaja Gerardo Martino nije želio pobjedu na penale nazvati svojim najvećim uspjehom: "Mislim da je još prerano govoriti o mom najvećem uspjehu. Ulazak u četvrtfinale svakako je postignuće, a mislim da smo tijekom utakmice i produžetaka svakako pobjedu tražili više od Japanaca."
- Najnovije
- Najčitanije


Dejan Lovren napušta PAOK nakon sezone obilježene ozljedama
4 sata•Ostale lige

Nogometaši Rijeke otputovali u Kranjsku Goru gdje će odraditi dio ljetnih priprema
11 sati•SuperSport HNL

Simeone gubi prvu zvijezdu napada: 'Najbolja stvar za sve je transfer, želim ispuniti svoj san'
1 dan•Španjolski nogomet

Gennaro Gattuso novi je trener Lazija, prva želja mu je Dinamov dragulj težak deset milijuna eura
1 dan•Talijanski nogomet

RB Leipzig predstavio Demichelisa kao nasljednika Wernera
1 dan•Njemački nogomet

Uspješna provjera u Nedelišću: Izabranici Siniše Oreščanina svladali rumunjskog prvoligaša uoči Eura
2 dana•Reprezentacija

Hrvoje Smolčić karijeru nastavlja u turskoj Super Ligi
2 dana•Nogometni svijet

Dejan Lovren napušta PAOK nakon sezone obilježene ozljedama
4 sata•Ostale lige

Nogometaši Rijeke otputovali u Kranjsku Goru gdje će odraditi dio ljetnih priprema
11 sati•SuperSport HNL

Gennaro Gattuso novi je trener Lazija, prva želja mu je Dinamov dragulj težak deset milijuna eura
1 dan•Talijanski nogomet

Bivši trener Rijeke karijeru nastavlja u Ujedinjenim Arapskim Emiratima
2 sata•Nogometni svijet

Hrvoje Smolčić karijeru nastavlja u turskoj Super Ligi
2 dana•Nogometni svijet

Simeone gubi prvu zvijezdu napada: 'Najbolja stvar za sve je transfer, želim ispuniti svoj san'
1 dan•Španjolski nogomet

Uspješna provjera u Nedelišću: Izabranici Siniše Oreščanina svladali rumunjskog prvoligaša uoči Eura
2 dana•Reprezentacija

Málaga ponovno u La Ligi, čekala je povratak osam godina
3 dana•Španjolski nogomet
Pročitaj više
Bivši trener Rijeke karijeru nastavlja u Ujedinjenim Arapskim Emiratima
Dejan Lovren napušta PAOK nakon sezone obilježene ozljedama
Nogometaši Rijeke otputovali u Kranjsku Goru gdje će odraditi dio ljetnih priprema
Simeone gubi prvu zvijezdu napada: 'Najbolja stvar za sve je transfer, želim ispuniti svoj san'
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
- Obrisan korisnik30.06.2010. u 09:32Uopće nije bitno tko bi došao. Bitno je da se dogodi promjena. Bitno je da se repka trzne iz gubitničkog mentaliteta s opravdanjima znamo kolko vrijedimo, bolji smo al jednostavno nije išlo. Nije nužno najvažnije da dođe bolji trener jer Čiro nije bolji trener, dapače slabiji je (čovjek koji je... [više na forumu]

- Obrisan korisnik30.06.2010. u 00:08dajte ostavite bilica na miru vec jednom. samo pljujete a ne nudite rjesenja. evo pitanje: TKO BI BIO BOLJI IZBORNIK OD BILIĆA? Ja odgovor znam...

- Obrisan korisnik29.06.2010. u 23:36dogodio nam se sindrom engleske... ali nitko zbog toga nije kažnjen, osim nas "običnih" navijača.

- Obrisan korisnik29.06.2010. u 23:32Bravo snoopy, samo se kod nas nitko to ne usudi reči jer smo društvo uvlakača. Uz neuspjeh bilo je dodano i obečanje odlazim nakon ovih kvalifikacija (prvenstva) i to je moja konačna odluka.

- snoopy29.06.2010. u 22:56netko se ne plasira na prvenstvo pa se ne osjeća odgovornim ponudit ostavku, kako sve repke igraju dobro teško da bi smo mi sa svojom igrom bez koncepcije mogli ikog nadigrat, pa i andoru pobjedimo sa 1, 2 gola

HNK Hajduk Split 2026./2027.
Danas u 22:10
Zlatko Dalić, hrvatski izbornik
Danas u 22:03
Hrvatski igrači u inozemstvu - sezona 2026-27
Danas u 21:33
HNK Cibalia Vinkovci 2026/2027
Danas u 21:14
NK Varaždin 2026/2027
Danas u 21:05







