Široki osmijesi iz švicarskog tabora
Kolikogod se Španjolci ljutili na njih, Švicarci se nakon prvog kola i pobjede samozadovoljno, i s pravom, široko smiješe.
Španjolski izbornik Del Bosque nije se rasipao komplimentima nakon što su Švicarci uzeli tri boda: "Mislim da je to za njih fenomenalna nagrada, s obzirom na nogomet kakvog su pokazali", ljutio se Španjolac. "Povukli su se u obranu i čekali priliku za kontranapad. Mi smo s druge strane došli do Svjetskog prvenstva igrajući svoju vlastitu igru i ne želimo izgubiti svoj identitet."
Španjolcima nije pomogla gotovo potpuna dominacija na travnjaku: "Naša igra nije samo posjed lopte već i stvaranje prilika, ali i realizacija istih. Pokušali smo Švicarcima doskočiti preko krila, uveli smo i drugog napadača Fernanda Torresa, ali eto, pobijedili su sretniji", rekao je frustrirani Del Bosque.
Vezane vijesti
Del Bosque: "Nije nas išlo"
16.06.2010.
Video: Švicarci prizemljili Furiju
16.06.2010.
Švicarski izbornik Ottmar Hitzfeld nije mogao tijekom konferencije za medije skinuti osmijeh s lica. "U potpunosti sam svjestan toga da smo danas ispisali povijest. Ako su ta tri boda poklon, s radošću prihvaćam, bit će zapisana u sportskim kronikama zauvijek. Nevjerojatan je osjećaj započeti turnir s tri boda protiv jedne nogometno ogromne nacije poput Španjolske."
Igračima je Hitzfeld prezadovoljan: "Naš su cilj danas bile dvije kompaktne linije iza napadača i nismo se željeli previše trošiti u borbi za loptu. Svjesno smo se koncentrirali na obranu i kontranapade. Bili smo koncentrirani i organizirani i nismo Španjolcima ostavili previše izbora."
"Nakon što smo jako dobro odradili prvi dio to nam je donijelo dodatno samopouzdanje, a kad su u drugom Španjolci opsjedali našu polovicu znali smo da će morati popustiti u obrani. Nakon gola, dobili smo još više poleta", rekao je švicarski izbornik.
Za svoju se taktiku Hitzfeld apsolutno nije mislio ispričavati: "Bila bi ludost igrati otvoreno napadački protiv Španjolaca. Izgubili bismo, i to velikom razlikom."
Sreću Švicaraca pokvarila je ozljeda Philippea Senderosa, kojeg je izbornik zbog problema s gležnjem morao izvaditi iz igre tijekom prvog poluvremena. Branič Fulhama odmah je otišao na pretrage, a izbornik se boji puknuća ligamenta. "Ukoliko je ozljeda ozbiljna bit će nam izuzetno teško bez njega, nećemo ga moći samo tako nadoknaditi", rekao je Hitzfeld.
- Najnovije
- Najčitanije


Lovro Banovec službeno predstavljen u Slaven Belupu
2 sata•SuperSport HNL

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
2 sata•SuperSport HNL

Zvučan posao na pomolu: Pariški prvoligaš želi dovesti bivšeg menadžera Chelseaja
7 sati•Francuski nogomet

Ekspresna zarada španjolskog giganta: Real aktivira klauzulu za veznjaka Coma
8 sati•Španjolski nogomet

Rješenje za napadačku krizu na San Siru: Nicolas Jackson prva želja Rossonera, a u igri je i skupa zvijezda PSG-a
10 sati•Talijanski nogomet

Tottenham u izravnom ratu s Unitedom: Preotima mu dva transfera, a sada želi i njegovog igrača
11 sati•Engleski nogomet

Bivši trener Rijeke karijeru nastavlja u Ujedinjenim Arapskim Emiratima
22 sata•Nogometni svijet

Ekspresna zarada španjolskog giganta: Real aktivira klauzulu za veznjaka Coma
8 sati•Španjolski nogomet

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
1 sat•Ostale lige

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
2 sata•SuperSport HNL

Simeone gubi prvu zvijezdu napada: 'Najbolja stvar za sve je transfer, želim ispuniti svoj san'
1 dan•Španjolski nogomet

Lovro Banovec službeno predstavljen u Slaven Belupu
2 sata•SuperSport HNL

Gennaro Gattuso novi je trener Lazija, prva želja mu je Dinamov dragulj težak deset milijuna eura
2 dana•Talijanski nogomet

Tottenham u izravnom ratu s Unitedom: Preotima mu dva transfera, a sada želi i njegovog igrača
11 sati•Engleski nogomet

Rješenje za napadačku krizu na San Siru: Nicolas Jackson prva želja Rossonera, a u igri je i skupa zvijezda PSG-a
10 sati•Talijanski nogomet
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
- Obrisan korisnik17.06.2010. u 14:41Svaki bunker se može probiti, pa tako i taj Švicarski. Španjolsku zaista nije išlo, a djelomično su i sami krivi jer su se u prvom poluvremenu poigravali a imali su i dvije 100%-tne prilike. Da su zabili jednu zabili bi još tri, ali nisu pa su sad u bodovnom minusu. Možda je to dobro jer sad više... [više na forumu]

- ALGHAZANTH17.06.2010. u 12:39Na kraju krajeva Švicarci su osim gola imali još jednu veliku šansu za 2:0 pa se ne može reći da uopće nisu išli u napad, tj. svaka momčad igra koliko joj protivnik dozvoli a kako su gubili Španjolci su morali biti ti koji će stalno napadati.

- ALGHAZANTH17.06.2010. u 12:33I najtvrđi bunker se može probiti ako znaš kako, ako imaš dovoljno jako oružje u napadu a to Španjolci ovaj put nisu imali pa je završilo tako kako jest.

- Obrisan korisnik17.06.2010. u 08:10To izgleda kao antinogomet, al je jedini nogomet koji moze donjet dobar rezultat protiv ekipa tipa Spanjolska... Igra je mozda ruzna i jadna, al 3 boda su u dzepu, a to je najbitnije!!

- Obrisan korisnik17.06.2010. u 00:56takve taktike nema ako imaš igrače koji znaju igrat nogomet najmanji je problem stat u svom 16-ercu i nabijat loptu kad naleti. serem se na ovakav nogomet

HNK Rijeka 2026/2027
Danas u 18:54
HNK Cibalia Vinkovci 2026/2027
Danas u 18:51
HNK Hajduk Split 2026./2027.
Danas u 18:51
FUTSAL
Danas u 18:28
Serie A i talijanski nogomet 2026/27
Danas u 17:46








