Zlatan Ibrahimović o suđenju protiv Irana: 'Nisu samo poništili gol, ukrali su san jedne nacije'

Sportnet nedjelja, 28.06.2026.
Zlatan Ibrahimović o suđenju protiv Irana: 'Nisu samo poništili gol, ukrali su san jedne nacije'

Reprezentacija Irana doživjela je razočaravajući završetak grupne faze Svjetskog prvenstva, unatoč tome što nisu upisali nijedan poraz. Njihova nastojanja da se plasiraju u nokaut fazu završila su neočekivano zbog poništenog gola u posljednjoj utakmici protiv Egipta...

Grupna faza završila je nakon 72 utakmice i više od 7.000 odigranih minuta. Iran je završio na trećem mjestu u svojoj skupini s tri remija i tri boda. Njegova gol-razlika ostala je na nuli zbog triju remija, što ih je svrstalo na deveto mjesto među trećeplasiranim momčadima. Senegal, s druge strane, prošao je dalje s jednom uvjerljivom pobjedom i gol-razlikom plus dva, unatoč tome što je dvaput gubio.

U posljednjoj utakmici grupne faze protiv Egipta, Iran je imao priliku proći dalje kada je Shoja Khalilzadeh postigao gol u trećoj minuti sudačke nadoknade. Međutim, taj gol je poništen zbog zaleđa, što je izazvalo snažne reakcije, jer je minimalno zaleđe bilo presudno za ishod utakmice i iranskog sudjelovanja na prvenstvu.

Zlatan Ibrahimović, koji na Svjetskom prvenstvu radi kao stručni komentator za FOX Sports, nije skrivao svoje nezadovoljstvo odlukom VAR-a.

“Bezbroj puta sam gledao snimku i još uvijek ne razumijem kako je moguće dosuditi zaleđe. Ako će poništiti gol koji bi mogao odlučiti sudbinu nacije na Svjetskom prvenstvu, moraju biti 100% sigurni, a ne nagađati. Milijuni Iranaca slavili su ono što su smatrali povijesnim trenutkom, samo da bi vidjeli kako ga skupina sudaca poništava u sekundama. Nisu samo poništili gol, ukrali su san jedne nacije”, poručio je Ibrahimović.

Dodatno je kritizirao odgovorne za ovakve odluke, naglašavajući potrebu za većom odgovornošću i transparentnošću u korištenju VAR tehnologije.

“Sudac i VAR-službenici moraju odgovarati za ovakve odluke. Ovo nije pravda, to je nesposobnost. Nogomet zaslužuje bolje, igrači zaslužuju bolje i, prije svega, navijači zaslužuju puno bolje”, izjavio je Ibrahimović.

Sviđa ti se članak? Podijeli ga!

  • Najnovije
  • Najčitanije

Sportnet Forum

Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!