Cvitanović: "Na ovakvim terenima samo gubimo na kvaliteti, svaka čast Novigradu na radu u tim uvjetima"
Branimir Korać utorak, 31.10.2017.
Dinamo je u Novigradu teškom mukom izborio prolaz u sljedeću fazu Hrvatskog kupa, a Mario Cvitanović nakon susreta čestitao je igračima obje momčadi...
Dinamo je opasno visio u Novigradu gdje je domaćin stvorio nekoliko vrlo zrelih prilika i mogao je do pogotka koji bi stavio Modre u još težu situaciju. Ipak, nakon 120 minuta muke, Dinamo je prošao boljim izvođenjem jedanaesteraca.
Nonšalancija kod pojedinih igrača, nemoć kod nekih, ali na kraju to nije kažnjeno i Dinamo je prošao dalje. Još jednom su bokovi bili rak rana, desni još ne toliko koliko lijevi gdje je Lecjaks nastavio sa skromnim nastupima i samo potvrdio uvjerenje da je prvi Dinamov lijevi bek Borna Sosa.
Vezane vijesti
Čeh je od dolaska u Dinamo konstantno na vjetrometini, previše kikseva je napravio, a srećom za njega, oni u velikoj mjeri nisu kažnjeni. Međutim za igrača koji ima takav ugovor i koji je došao iz Young Boysa s nekim renomeom kao standardan igrač, očekuju se barem korektne predstave, a ne konstantna ispadanja i protiv drugoligaša.
Unatoč rezultatu koji nije dobar, Mario Cvitanović nije bio posebno kritički raspoložen već je pravdao loš nastup lošim terenom.
"Imali smo svoje prilike danas, ali nismo ih iskoristili. Uvjeti su bili dosta loši, nismo mogli razviti pas igru. Ne govorim to kao opravdanje, ne krivim nikoga. Zapravo svaka čast Novigradu jer znam u kakvim uvjetima rade. Čestitam im što su pokazali srce i požrtvovnost, ali svi skupa se moramo pobrinuti da imamo terene za normalan nogomet. Na ovakav način gubimo na kvaliteti", rekao je Cvitanović za klupsku stranicu.
"Na kraju smo imali lutriju penala. Najbitniji je prolazak i to smo zatvorili. Ovdje nikome ne bi bilo lako proći. Malo me ljutilo to što nismo uspjeli ranije riješiti. Još jednom čestitke domaćinu na fantastičnoj borbi i mojim igračima na prolasku u Kupu."
Po tko zna koji put vidjelo se koliko ovom Dinamu znači Arijan Ademi koji se vratio nogometu nakon suspenzije i Dinamo s njim i bez njega nije ista momčad. Protiv Novigrada nije igrao, ali dobra vijest za navijače Dinama je da ga Cvitanović neće moći preskočiti u sljedećem prvenstvenom kolu, u Koprivnici protiv Slaven Belupa.
- Najnovije
- Najčitanije


Dinamo danas igra prvu pripremnu utakmicu - evo gdje i kada je prijenos
3 sata•SuperSport HNL

Inter započeo pregovore s Real Madridom oko dovođenja Nice Paza
7 sati•Talijanski nogomet

Solin još jednu godinu organizira malonogometni turnir pod nazivom 'Zlatni Pan kup Solin 2026'
17 sati•Futsal

Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
19 sati•Španjolski nogomet

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
19 sati•SuperSport HNL

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
22 sata•Ostale lige

Lovro Banovec službeno predstavljen u Slaven Belupu
23 sata•SuperSport HNL

Dinamo danas igra prvu pripremnu utakmicu - evo gdje i kada je prijenos
3 sata•SuperSport HNL

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
22 sata•Ostale lige

Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
19 sati•Španjolski nogomet

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
19 sati•SuperSport HNL

Mathieu Acapandié potpisao višegodišnji ugovor s Bijelima
2 sata•SuperSport HNL

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
23 sata•SuperSport HNL

Lovro Banovec službeno predstavljen u Slaven Belupu
23 sata•SuperSport HNL

Gennaro Gattuso novi je trener Lazija, prva želja mu je Dinamov dragulj težak deset milijuna eura
3 dana•Talijanski nogomet
Pročitaj više
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
Premier League & engleski nogomet 2026-27
Danas u 15:47
HNK Hajduk Split 2026./2027.
Danas u 15:28
NK Karlovac 2026./2027.
Danas u 15:08
Serie A i talijanski nogomet 2026/27
Danas u 14:53
HNK Cibalia Vinkovci 2026/2027
Danas u 14:51
GNK Dinamo 2026./2027.
Danas u 14:46







