Šibenčani presretni zbog ulaska u finale
Dan nakon velikog varaždinskog uspjeha u šibenskom su prvoligašu organizirali press konferenciju na kojoj su se još jednom osvrnuli na sve ono što je pratilo jednu od najznačajnijih utakmica u klupskoj povijesti. O dočeku koji su priredili Funcuti dugo će se pričati. Oduševljenje nisu krili igrači i stručni stožer koji su imali i zamjerki, ali na račun dijela medija, ili preciznije dijela televizijskih kuća, koje su u potpunosti zanemarile da se osim Hajduka i Dinama i još dva kluba bore za plasman u finale Kupa.
Šibenskoj sreći nema kraja. Na šibenskim ulicama i kalama danas je, posve očekivano, glavna, gotovo bismo rekli i jedina, tema razgovora bio nogomet, veliki uspjeh koji su nogometaši dan ranije ostvarili u Varaždinu. I mladi i stari s ponosom su pričali o nogometašima koji su, nakon sjajne jesenske polusezone, i tek nešto slabijeg početka proljeća, u najvažnijoj utakmici sezoni potvrdili da su pravi kad je to najpotrebnije i kad su ih neki počeli otpisivati.
Brojni Funcuti, Šibenčani, došli su podržati svoje ljubimce u barokni grad, vjerujući da Karačićeva momčad može isprati gorak okus prvenstvenog poraza nekoliko dana ranije. I nisu pogriješili, prisustvovali su ispisivanju jedne od najljepših stranica klupske povijesti. Za podršku Funcuta u Varaždinu, ali i za fenomenalan doček po povratku u Šibenik, direktor prvoligaša sa Šubićevca Marko Karađole imao je samo pohvalne riječi: “Za ono što su Funcuti prezentirali u Varaždinu ocjena je plus pet. Takvo navijanje i takvo pristojno ponašanje – to je ono što bih ja želio od šibenskih navijača. A ono što se dogodilo pri izlasku iz autobusa po povratku u Šibenik ne znam da li će se ikada više ponoviti“.
Čestitka iz HNS-a
Vezane vijesti
Funcuti priredili sjajan doček Šibenčanima
08.04.2010.
Zec: "Znali smo kako pobijediti Varteks"
07.04.2010.
Šibeniku prvo finale
07.04.2010.
“Koristimo se prilikom i upućujemo Vam istinske čestitke povodom plasmana u finale Hrvatskog nogometnog Kupa, te Vam želimo mnogo uspjeha u daljnjem natjecanju. Molimo da naše čestitke prenesete svakom sudioniku – igraču i stručnom stožeru. Čestitamo, čestitamo“, stoji u priopćenju koje potpisuju Vlatko Marković i Zorislav Srebrić, predsjednik i glavni tajnik Hrvatskog nogometnog saveza.
Igračima, stručnom stožeru i upravi Šibenika zasmetala je činjenica kako u dijelu nacionalnih televizija polufinalni par Varteks – Šibenik nije dobio niti jednu rečenicu najave. “Strahovito smo nezadovoljni jer se u središnjim dnevnicima Hrvatske radiotelevizije i Nove TV nije spomenulo da se u Varaždinu igra druga polufinalna Kup utakmica između Varteksa i Šibenika. To smeta i sportski je bolno. Ne tražimo mi da se pariramo utakmici Hajduka i Dinama, ali želimo samo da nas netko spomene da i mi igramo“ - kazao je Karađole.
Da njegova momčad nema adekvatan medijski tretman koji po svojim igrama i rezultatima zaslužuje slaže se i trener Branko Karačić koji je na konferenciji još jednom čestitao svojim igračima: “Bez obzira na značaj utakmice, opterećenje, sve probleme s kojima smo se suočavali mislim da su dečki u pravom trenutku reagirali na najkvalitetniji način i još im jednom veliko, veliko hvala što su sebi podarili uspjeh, upravi, navijačima.“ Emocije su još uvijek prisutne, teško je pronaći riječi za pohvaliti igrače kako su izvanredno reagirali u najbitnijem trenutku za klub, navijače, a prvenstveno za njih same. Jer ipak će s ovim oni najviše profitirati. Veliko im hvala.“
S nestrpljenjem se u šibenskom prvoligašu iščekuje i ponedjeljak kada će se ždrijebom doznati i gdje će se igrati prva finalna utakmica. Bilo kako bilo, prvoligaši sa Šubićevca i Poljuda u sljedećih nešto manje od mjesec dana susret će se tri puta, a direktor Karađole već je sada poručio Splićanima: “Bacamo Splitu rukavicu izazova, tko bude bolji neka pobijedi, ali utakmica s Hajdukom je utakmica u kojoj se ne zna pobjednik.“
U subotu na Šubićevac, u nastavku prvenstva, stiže Zagreb. Šibenik će igrati bez kartoniranih Vidića i Božića, ali unatoč tome, želja sviju je da se pobjedi i momčad iz Kranjčevićeve kako bi se uljepšao rođendan Funcutima, ali kako bi se i u prvenstvu ostalo na visokoj poziciji.
- Najnovije
- Najčitanije


Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
10 sati•Španjolski nogomet

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
10 sati•SuperSport HNL

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
13 sati•Ostale lige

Lovro Banovec službeno predstavljen u Slaven Belupu
14 sati•SuperSport HNL

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
14 sati•SuperSport HNL

Zvučan posao na pomolu: Pariški prvoligaš želi dovesti bivšeg menadžera Chelseaja
20 sati•Francuski nogomet

Ekspresna zarada španjolskog giganta: Real aktivira klauzulu za veznjaka Coma
20 sati•Španjolski nogomet

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
10 sati•SuperSport HNL

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
13 sati•Ostale lige

Ekspresna zarada španjolskog giganta: Real aktivira klauzulu za veznjaka Coma
20 sati•Španjolski nogomet

Tottenham u izravnom ratu s Unitedom: Preotima mu dva transfera, a sada želi i njegovog igrača
23 sata•Engleski nogomet

Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
10 sati•Španjolski nogomet

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
14 sati•SuperSport HNL

Simeone gubi prvu zvijezdu napada: 'Najbolja stvar za sve je transfer, želim ispuniti svoj san'
2 dana•Španjolski nogomet

Gennaro Gattuso novi je trener Lazija, prva želja mu je Dinamov dragulj težak deset milijuna eura
2 dana•Talijanski nogomet
Pročitaj više
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
HNK Hajduk Split 2026./2027.
Danas u 07:07
Arsenal F.C.
Danas u 04:57
GNK Dinamo 2026./2027.
Danas u 00:49
HNK Cibalia Vinkovci 2026/2027
Jučer u 23:35
3. HNL - istok
Jučer u 23:34
HNK Orijent
Jučer u 22:26









