Tudor: "Hajduk je u dvije utakmice bio bolji i zaslužio je trofej"
Splitski Hajduk pobjednik je Hrvatskog nogometnog kupa za sezonu 2012./2013. U dvije utakmice protiv zagrebačke Lokomotive Splićani su bili bolji rezultatom 5:4 i odnijeli trofej na Poljud. Taj uspjeh uči će u trenersku biografiju Igora Tudora koji je momčad preuzeo prije samo tri tjedna, a nakon utakmice na maksimirskom stadionu bio je iznimno ponosan na svoje igrače i poručio kako je bolja momčad pobijedila.
Momčad Hajduka u srijedu je na stadionu u Maksimiru podigla "Rabuzinovo sunce". U uzvratnoj utakmici finala Hrvatskog nogometnog kupa remizirala je 3:3 s Lokomotivom, a s ukupnih 5:4 zasluženo odnijela trofej u Split. Šesti put od hrvatske samostalnosti trofej namijenjen pobjedniku Kupa završio je na Poljudu.
Samo tri tjedna nakon što je preuzeo klupu Hajduka Igor Tudor došao je do prvog naslova, iako se ne smije zaboraviti sve što je u ranijem dijelu sezone napravio njegov prethodnik Mišo Krstičević.
Vezane vijesti
"Ponosan sam na moje igrače. Bila je ovo turbulentna sezona za Hajduk i teška od prvog dana, no oni su ju ipak okrunili osvajanjem trofeja. Sretan sam zbog njih i zbog svih navijača. Nije potrebno govoriti koliko oni znače Hajduku. Samo mali broj klubova na svijetu može izvan svog stadiona imati ovakvu podršku", izjavio je nakon velikog uspjeha Tudor.
Trener Splićana vjeruje da trofej ide u ruke momčadi koja je objektivno bila bolja u dvije utakmice: "Lokomotiva je bila dobra, ali rekao bih da je Hajduk u dvije utakmice bio bolji i da je zaslužio ovaj trofej."
Pohvalio je svoje igrači zbog truda koji su uložili, ali nije želio isticati pojedince: "Pobijedio je naš kolektiv. Svi su se igrači borili do posljednjeg šuta. Odavno nisam vidio da četvorica ili petorica imaju grčeve pred kraj utakmice."
"Lokomotiva je druga u Prvenstvu i to je realan odnos snaga, a mi smo ju nadigrali u ove dvije utakmice i na to sam posebno ponosan", istaknuo je Tudor.
Tudor je "bacio pogled" i u budućnost: "Da nismo osvojili Kup ne bi bio smak svijeta. Hajduk ima svoje probleme, ali ovako se s njima lakše i slađe nositi. Ovaj će nam trofej biti dodatni motiv pred iduću sezonu i očekujem da ćemo biti još bolji."
- Najnovije
- Najčitanije


Solin još jednu godinu organizira malonogometni turnir pod nazivom 'Zlatni Pan kup Solin 2026'
13 sati•Futsal

Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
14 sati•Španjolski nogomet

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
15 sati•SuperSport HNL

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
17 sati•Ostale lige

Lovro Banovec službeno predstavljen u Slaven Belupu
19 sati•SuperSport HNL

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
19 sati•SuperSport HNL

Zvučan posao na pomolu: Pariški prvoligaš želi dovesti bivšeg menadžera Chelseaja
1 dan•Francuski nogomet

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
17 sati•Ostale lige

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
15 sati•SuperSport HNL

Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
14 sati•Španjolski nogomet

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
19 sati•SuperSport HNL

Inter započeo pregovore s Real Madridom oko dovođenja Nice Paza
3 sata•Talijanski nogomet

Gennaro Gattuso novi je trener Lazija, prva želja mu je Dinamov dragulj težak deset milijuna eura
2 dana•Talijanski nogomet

Simeone gubi prvu zvijezdu napada: 'Najbolja stvar za sve je transfer, želim ispuniti svoj san'
2 dana•Španjolski nogomet

Lovro Banovec službeno predstavljen u Slaven Belupu
19 sati•SuperSport HNL
Pročitaj više
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
- Obrisan korisnik23.05.2013. u 17:40ma kakav mise.. lose decki lose

- Obrisan korisnik23.05.2013. u 16:25A hvala Miši nigdje ne piše? A tko je uveo klub u finale ? Eeee kakvi su to ljudi ovi Hrvati.

- Obrisan korisnik23.05.2013. u 13:45P.S.Mišo Krstičević je kurac,a ne trener.On igra bez špice,pa ako golman slučajno da gol,dobro...

- Obrisan korisnik23.05.2013. u 13:43E moja armado,po čemu nije zaslužio taj trofej?Šta mu je sudac ili netko drugi pomogao??Mani se đelozije,to je kao da ja budem ljubomoran na Barcelonu,jer je Hajduk za rijku Barcelona.HŽV.Torcida RI!

- Obrisan korisnik23.05.2013. u 13:10Nemam komentara,E moj Tudore nisi zaslužio taj trofej,a to će se pokazat sljedeće sezone.

HNK Hajduk Split 2026./2027.
Danas u 11:33
Arsenal F.C.
Danas u 11:29
HNK Cibalia Vinkovci 2026/2027
Danas u 11:15
GNK Dinamo 2026./2027.
Danas u 10:35
Premier League & engleski nogomet 2026-27
Danas u 08:06
3. HNL - istok
Jučer u 23:34








