Tudor: "Ovo je jako važna pobjeda za našu psihu, u uzvratu ćete gledati pravi Hajduk"
Hajduk je napokon uspio izaći na kraj s Lokomotivom, barem što se tiče prve utakmice finala Hrvatskog kupa. Pobjeda je minimalna, ali začinjena dobrom igrom i s dvije pogođene vratnice i na uzvrat u Zagreb nosi prednost od 2:1. Igor Tudor bio je zadovoljan viđenim...
Druga utakmica Igora Tudora na klupi Hajduka završila je puno bolje od prve. Lokomotivu je Hajduk uspio i nadigrati i pobijediti, a to nije uspio nijednom u posljednje dvije sezone.
"Čestitam svim svojim igračima, odigrali su herojski, popadali su nakon utakmice po travnjaku. Ovo je jako važna pobjeda za našu psihu, posebno nakon što smo nezasluženo gubili i okrenuli."
Vezane vijesti
S obzirom na viđeno, čini li vam se prednost od 2:1 premalom za uzvrat?
"Zadovoljan sam, ali i svjestan da je ovo tek prvo poluvrijeme. Nakon dobre igre gubili smo 1:0, ali inzistirao sam i dalje, tjerao ih da nastave i ponavljam - ovo je izuzetno bitna pobjeda. Vratio im se sav rad ovih tjedana i mjeseci."
Hajduk Lokomotivi nije zabio u prethodne četiri utakmice, ovog puta uz dva pogotka pogođene su i dvije vratnice.
"Dvostruka je važnost ove pobjede jer smo odigrali dobro i preokrenuli, ali Lokomotiva i dalje ostaje drugoplasirana momčad na ljestivci i dobra momčad. Moja će želja biti u Zagrebu ponoviti ovakvu utakmicu i odigrati jednako dobro. Vjerujem da ćete u uzvratu gledati pravi Hajduk."
Utakmicu su zbog ozljeda napustili Andrijašević i Kouassi, a sutra će se znati više o težini njihovih ozljeda. Kouassi bi, prema prvim informacijama, mogao biti spreman već za sljedeću utakmicu, a upravo je on, uz Maglicu i Jakoliša, bio "detonator" Hajdukovog preokreta:
"Maglica je igrač koji donosi kvalitetu više i koji u nogometu rade razliku. Svaka momčad mora imati takve igrače ako želi pobjeđivati."
Publika je i ovog puta bila Hajdukova dodatna snaga. "Publika je prepoznala želju igrača i još jednom su bili naš 12. igrač. Hvala im na podršci."
Novi okršaj Hajduka i Lokomotivu na Poljudu očekuje već u nedjelju u prvenstvu:
"Ta nedjeljna međusobna utakmica je također važna, jer nama nije nevažno ni kako ćemo završiti u prvenstvu. Zadatak mi je osvježiti snage u ovih nekoliko dana, dignuti se na najveću moguću razinu i opet ići po pobjedu."
- Najnovije
- Najčitanije


Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
10 sati•Španjolski nogomet

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
11 sati•SuperSport HNL

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
13 sati•Ostale lige

Lovro Banovec službeno predstavljen u Slaven Belupu
15 sati•SuperSport HNL

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
15 sati•SuperSport HNL

Zvučan posao na pomolu: Pariški prvoligaš želi dovesti bivšeg menadžera Chelseaja
20 sati•Francuski nogomet

Ekspresna zarada španjolskog giganta: Real aktivira klauzulu za veznjaka Coma
21 sat•Španjolski nogomet

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
13 sati•Ostale lige

Ekspresna zarada španjolskog giganta: Real aktivira klauzulu za veznjaka Coma
21 sat•Španjolski nogomet

Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
10 sati•Španjolski nogomet

Tottenham u izravnom ratu s Unitedom: Preotima mu dva transfera, a sada želi i njegovog igrača
1 dan•Engleski nogomet

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
11 sati•SuperSport HNL

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
15 sati•SuperSport HNL

Simeone gubi prvu zvijezdu napada: 'Najbolja stvar za sve je transfer, želim ispuniti svoj san'
2 dana•Španjolski nogomet

Gennaro Gattuso novi je trener Lazija, prva želja mu je Dinamov dragulj težak deset milijuna eura
2 dana•Talijanski nogomet
Pročitaj više
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
- Obrisan korisnik10.05.2013. u 15:35Kouassi mora igrat u reprezentaciji Obale Bjelokosti!Bravo Jean,najbolji si!

- Obrisan korisnik10.05.2013. u 13:56Joj Tudor kako ti mlatiš praznu slamu...

- cameosis08.05.2013. u 22:42igrat će ... vidjet ćemo u kojoj.

- Obrisan korisnik08.05.2013. u 22:18kouassi mora igrati u repki!!!!!!!!

- Obrisan korisnik08.05.2013. u 22:16Kouassi je dragulj!

HNK Hajduk Split 2026./2027.
Danas u 07:36
Arsenal F.C.
Danas u 04:57
GNK Dinamo 2026./2027.
Danas u 00:49
HNK Cibalia Vinkovci 2026/2027
Jučer u 23:35
3. HNL - istok
Jučer u 23:34
HNK Orijent
Jučer u 22:26









