Tudor: "Ovo je jako važna pobjeda za našu psihu, u uzvratu ćete gledati pravi Hajduk"
Hajduk je napokon uspio izaći na kraj s Lokomotivom, barem što se tiče prve utakmice finala Hrvatskog kupa. Pobjeda je minimalna, ali začinjena dobrom igrom i s dvije pogođene vratnice i na uzvrat u Zagreb nosi prednost od 2:1. Igor Tudor bio je zadovoljan viđenim...
Druga utakmica Igora Tudora na klupi Hajduka završila je puno bolje od prve. Lokomotivu je Hajduk uspio i nadigrati i pobijediti, a to nije uspio nijednom u posljednje dvije sezone.
"Čestitam svim svojim igračima, odigrali su herojski, popadali su nakon utakmice po travnjaku. Ovo je jako važna pobjeda za našu psihu, posebno nakon što smo nezasluženo gubili i okrenuli."
Vezane vijesti
S obzirom na viđeno, čini li vam se prednost od 2:1 premalom za uzvrat?
"Zadovoljan sam, ali i svjestan da je ovo tek prvo poluvrijeme. Nakon dobre igre gubili smo 1:0, ali inzistirao sam i dalje, tjerao ih da nastave i ponavljam - ovo je izuzetno bitna pobjeda. Vratio im se sav rad ovih tjedana i mjeseci."
Hajduk Lokomotivi nije zabio u prethodne četiri utakmice, ovog puta uz dva pogotka pogođene su i dvije vratnice.
"Dvostruka je važnost ove pobjede jer smo odigrali dobro i preokrenuli, ali Lokomotiva i dalje ostaje drugoplasirana momčad na ljestivci i dobra momčad. Moja će želja biti u Zagrebu ponoviti ovakvu utakmicu i odigrati jednako dobro. Vjerujem da ćete u uzvratu gledati pravi Hajduk."
Utakmicu su zbog ozljeda napustili Andrijašević i Kouassi, a sutra će se znati više o težini njihovih ozljeda. Kouassi bi, prema prvim informacijama, mogao biti spreman već za sljedeću utakmicu, a upravo je on, uz Maglicu i Jakoliša, bio "detonator" Hajdukovog preokreta:
"Maglica je igrač koji donosi kvalitetu više i koji u nogometu rade razliku. Svaka momčad mora imati takve igrače ako želi pobjeđivati."
Publika je i ovog puta bila Hajdukova dodatna snaga. "Publika je prepoznala želju igrača i još jednom su bili naš 12. igrač. Hvala im na podršci."
Novi okršaj Hajduka i Lokomotivu na Poljudu očekuje već u nedjelju u prvenstvu:
"Ta nedjeljna međusobna utakmica je također važna, jer nama nije nevažno ni kako ćemo završiti u prvenstvu. Zadatak mi je osvježiti snage u ovih nekoliko dana, dignuti se na najveću moguću razinu i opet ići po pobjedu."
- Najnovije
- Najčitanije


Dinamo danas igra prvu pripremnu utakmicu - evo gdje i kada je prijenos
5 sati•SuperSport HNL

Inter započeo pregovore s Real Madridom oko dovođenja Nice Paza
9 sati•Talijanski nogomet

Solin još jednu godinu organizira malonogometni turnir pod nazivom 'Zlatni Pan kup Solin 2026'
19 sati•Futsal

Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
20 sati•Španjolski nogomet

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
21 sat•SuperSport HNL

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
23 sata•Ostale lige

Lovro Banovec službeno predstavljen u Slaven Belupu
1 dan•SuperSport HNL

Dinamo danas igra prvu pripremnu utakmicu - evo gdje i kada je prijenos
5 sati•SuperSport HNL

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
23 sata•Ostale lige

Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
20 sati•Španjolski nogomet

Mathieu Acapandié potpisao višegodišnji ugovor s Bijelima
3 sata•SuperSport HNL

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
21 sat•SuperSport HNL

Gennaro Gattuso novi je trener Lazija, prva želja mu je Dinamov dragulj težak deset milijuna eura
3 dana•Talijanski nogomet

Simeone gubi prvu zvijezdu napada: 'Najbolja stvar za sve je transfer, želim ispuniti svoj san'
2 dana•Španjolski nogomet

Dejan Lovren napušta PAOK nakon sezone obilježene ozljedama
2 dana•Ostale lige
Pročitaj više
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
- Obrisan korisnik10.05.2013. u 15:35Kouassi mora igrat u reprezentaciji Obale Bjelokosti!Bravo Jean,najbolji si!

- Obrisan korisnik10.05.2013. u 13:56Joj Tudor kako ti mlatiš praznu slamu...

- cameosis08.05.2013. u 22:42igrat će ... vidjet ćemo u kojoj.

- Obrisan korisnik08.05.2013. u 22:18kouassi mora igrati u repki!!!!!!!!

- Obrisan korisnik08.05.2013. u 22:16Kouassi je dragulj!

HNK Hajduk Split 2026./2027.
Danas u 17:36
Serie A i talijanski nogomet 2026/27
Danas u 17:35
HNK Cibalia Vinkovci 2026/2027
Danas u 17:29
Arsenal F.C.
Danas u 17:10
Dresovi
Danas u 16:59
GNK Dinamo 2026./2027.
Danas u 16:56









