Ovaj put zaozbiljno

Ivana Strahija petak, 14.05.2010.
Ovaj put zaozbiljno
Foto: Ivana Strahija

Zbilja neobično bilo je vidjeti predsjednika Hrvatskog dragovoljca na utakmici Međimurje – Šibenik. Za Sportnet.hr je Perković ispričao svoje i klupske motive u uistinu zanimljivoj završnici sezone.

Od kad su 2002. godine ispali iz 1. HNL, Dragovoljci su uvijek "tu negdje", na rubu i spremni zapapriti krojenje liga. U proteklim su se sezonama činili neozbiljni, odnosno ne potpuno predani cilju. Tako su u sezoni 2008./2009. igrali kvalifikacije s Croatijom i izgubili utrku, a sezonu prije toga su "po nosu" dobili od Intera, koji im je k tome izveo i pravi zaokret kad je povukao svoju dopusnicu Dragovoljcu da utakmice igra na stadionu u Zaprešiću ukoliko bude u prilici igrati 1. HNL.

"Na sve načine su nas do sada sprječavali da se vratimo u najviši rang natjecanja, čak je naše ispadanje iz 1. HNL bilo namješteno, ali ne želim opet o tim makinacijama", otvoreno nam je kazao Ivica Perković, predsjednik Hrvatskog dragovoljca.

No, kazati da će Hrvatski dragovoljac sigurno u 1. HNL nije moguće, koliko zbog još nepoznatog formata natjecanja u idućoj sezoni, toliko i zbog toga što se ne može staviti ruka u vatru da je Dragovoljac ovog puta ozbiljan.

"Nije Dragovoljac mačji kašalj, osam godina bili smo sudionici najvišeg ranga natjecanja imamo obavezu prema navijačima vratiti se u Prvu ligu. Na pola puta smo, licenca nam je u džepu, a pred nama su još završna tri kola 2. HNL, u kojima trebamo tri pobjede. Mislim da ulazimo direktno ako ostane Liga 16, no ako se najviši rang natjecanja opet prekroji, zaslužujemo barem kvalifikacije", ispričao nam je Perković.

Ivicu Perkovića ulovili smo inače na SRC Mladosti u Čakovcu, gdje je gledao susret Međimurja i Šibenika. Vrlo neobično, tim više što je mogao, ako se zaželio nogometa, pogledati Dinamo u Zagrebu. Odmah su dakako tribinom krenule priče da Dragovoljac dolazi na dogovor, odnosno da su u tijeku pregovori o ostanku Međimurja u 1. HNL – odustajanjem Dragovoljca od ulaska u viši rang.

"Ma to nije istina. Došao sam u Čakovec pogledati utakmicu i dobre prijatelje Hrvatskog dragovoljca Međimurje i Šibenik. Dinamo sam i previše gledao ove sezone", nije nam baš do kraja uvjerljiv bio Perković.

SuperSport Prva NL

1Rudeš 3349:29+2065
2Cibalia 3351:33+1858
3Sesvete 3342:28+1457
4Dugopolje 3340:38+254
5Dubrava Tim Kabel 3339:46-747
6BSK Bijelo Brdo 3330:30042
7Karlovac 1919 3340:45-542
8Opatija 3331:38-740
9Orijent 1919 3340:41-138
10Hrvace 3336:48-1236
11Croatia Zmijavci 3332:46-1435
12Jarun 3334:42-833

Sviđa ti se članak? Podijeli ga!

  • Najnovije
  • Najčitanije

SuperSport Prva NL

1Rudeš 3349:29+2065
2Cibalia 3351:33+1858
3Sesvete 3342:28+1457
4Dugopolje 3340:38+254
5Dubrava Tim Kabel 3339:46-747
6BSK Bijelo Brdo 3330:30042
7Karlovac 1919 3340:45-542
8Opatija 3331:38-740
9Orijent 1919 3340:41-138
10Hrvace 3336:48-1236
11Croatia Zmijavci 3332:46-1435
12Jarun 3334:42-833

Sportnet Forum

Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
  • cameosis14.05.2010. u 04:33
    sad se još mora pravdati zašto gleda jednu nogometnu utakmicu ... ljudi božji ...
    cameosis
  • Kao1014.05.2010. u 04:23
    A Imotski? Su oni odustali vec, nisu dobili licencu?
    Kao10