"Dobro sam iskoristio ukazano povjerenje"
Hrvatska rukometna reprezentacija ponovno je hit. Kauboji koji su nakon Švedske doživjeli medijski linč, ponovno su pokazali da pripadaju vrhu sv. rukometa, i to briljantnim pobjedama protiv treće momčadi svijeta Španjolske. Upravo oni za koje se govorilo kako nisu dorasli nacionalnom dresu, igrama u dva susreta demantirali su dežurne kritičare.
Vratar Marin Šego ne samo da je briljirao na golu nego je s 11 obrana u drugome susretu zasjenio slavnog Arpada Šterbika. Za Sportnet Marin govori o utakmicama protiv Španjolske i atmosferi u momčadi Hrvatske.
Marine, prokomentiraj nastup protiv Španjolske?
"Očekivali smo jake utakmice, možda čak i bolje. U dva smo susreta jakom obranom i pametnim napadom pokazali da smo reprezentacija na koju se može računati na velikim natjecanjima."
Dosta je kritika bilo na račun tvoje igre na Svjetskom prvenstvu u Švedskoj. Međutim, vrlo brzo igrama u Zagrebu, a i u dva susreta protiv Španjolske, dokazao si svoju kvalitetu.
"Dobio sam povjerenje trenera i dobro iskoristio. Drago mi je da sam bio do velikoga povratka Hrvatske."
Eksplodirao si u Spaladium Areni.
"U klubu već duže vrijeme branim solidno, a u reprezentaciji je bilo pitanje vremena da se sve poklopi od obrane, do minutaže. Mnogo je tu faktora, nekad nemate dobar dan, loša neka sreća, na svakoj ste lopti, a ona uđe, muči vas trema, teško je to objasniti. Golmani su čudne biljke."
Kakva je atmosfera u momčadi?
"Trebaju nam ovakve utakmice, gdje pobijedimo jakog protivnika i vratimo samopouzdanje. Mi ga us tvari nikad u potpunosti ne izgubimo, ali javnost je zahtjevna. No, sve je to dio posla, kako i novinarima tako i nama, samo što nama reprezentacija nije sam posao nego mnogo više od toga. Možda zvuči kao klišej ali je tako."
- Najnovije
- Najčitanije


UŽIVO: Turska - SAD 2:2 (Svjetsko prvenstvo, skupina D)
1 sat•SP 2026.

Igrač utakmice: Branič Brightona postigao pogodak i imao 98 posto točnih dodavanja
1 sat•SP 2026.

Šveđani kao Brazil 2006. godine, Potter na teren poslao mladu momčad
1 sat•SP 2026.

Dugovječni Nagatomo ispisao povijest, a dvije zamjene u prvom poluvremenu rijetko se viđaju
2 sata•SP 2026.

Tunis - Nizozemska 1:3: Nizozemci i s pola snage do uvjerljive pobjede
2 sata•SP 2026.

Igrač utakmice: Daizen Maeda napokon prenio formu iz kluba u reprezentaciju
2 sata•SP 2026.

Japan - Švedska 1:1: Po bod svakome, poredak ostaje isti, krasan pogodak Elange
2 sata•SP 2026.

UŽIVO: Turska - SAD 2:2 (Svjetsko prvenstvo, skupina D)
1 sat•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Tunis - Nizozemska 1:3 (Svjetsko prvenstvo 2026., skupina F)
4 sata•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Japan - Švedska 1:1 (Svjetsko prvenstvo, skupina F)
5 sati•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Ekvador - Njemačka 2:1 (Svjetsko prvenstvo 2026., skupina E)
7 sati•SP 2026.

Ekvador - Njemačka: Nakon što su se uvalili u probleme, Ekvadorci se moraju izvlačiti na najteži način
14 sati•SP 2026.

Panama - Hrvatska 0:1: Teško izborena pobjeda i veliki korak prema nokaut fazi
2 dana•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Curacao - Obala Bjelokosti 0:2 (Svjetsko prvenstvo, skupina E)
7 sati•SP 2026.

UŽIVO: Paragvaj - Australija 0:0 (Svjetsko prvenstvo 2026., skupina D)
1 sat•SP 2026.
Pročitaj više
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
- Obrisan korisnik15.03.2011. u 22:45Bravo Šego,nadam se i Ivanu Pešiću kojemu su tek 22 godine,kao i jako dobrom golmanu Nexea,Mati Šunjiću njemu je tek 24 godina.Pošteno kazano ovakav,kakav je Alilović u 2011 godini reprezentaciji nije potreban!!

- Josip32115.03.2011. u 21:34U Splitu je Šego imao 12 koliko se ja sjećam. 11-12 odbrana je samo solidno ako će mo po broju govoriti. Ali ak kažemo da je to bilo 40 i nešto % onda je to vrhunski!

- Obrisan korisnik15.03.2011. u 15:00nadam se da smo 'dobili' barem solidnog golmana! jer 12-15 obrana po tekmi je solidno, 20 je vrhunski. ali i sa tih 12-15 obrana, teško da nas netko može dobiti, kada smo kompletni (osim francuza).

- Obrisan korisnik15.03.2011. u 14:32Obrana se takoder malo diga, poceli su izlaziti na pucace, mislim da nam sa onakvom obranom kakvu smo igrali na Sp-u ne bi ni Omeyer pomoga, i odma su golmani poceli nesto braniti.. Ali, daleko je to od Sole :))

- Obrisan korisnik15.03.2011. u 13:26prije godinu dana tek samo solidan golman Zagreba,a danas prvi golman repke,to se zove uspijeh,šta je najbitnije potpuno je zasluženo tu di je

Liga prvaka 2026/27
Jučer u 23:22
Hrvatski rukometni savez
Jučer u 21:37
1.HRL - jug 2026/27
Jučer u 21:30
1. HMKRL djevojke (2004. i mlađe)
Jučer u 18:25
Bundesliga 2025/26
Jučer u 12:41
Svjetski rukomet
24. lipnja 2026. u 19:56




