"Probali smo, ali jednostavno nije išlo"
Kako je središnja figura hrvatske rukometne reprezentacije, tako je i jedna od središnjih figura u raspravama poslije hrvatskog nastupa u Švedskoj. Ivano Balić smatra da su naši rukometaši pokušali sve da dođu do boljeg rezultata...
Hrvatska je na sjeveru Europe osvojila peto mjesto te su počele brojne diskusije treba li to smatram uspjehom ili neuspjehom. Ivano Balić ponudio je svoje viđenje turnira, počevši od dvoboja koje smo dobivali.
Protiv Rumunjske, Alžira i Australije bilo je razloga za slavlje: "Dobro smo počeli, iako mi se čini da smo se cijeli turnir tražili, čak i u prvim utakmicama. To nije baš ličilo na našu igru. Protiv Srbije smo se izvukli na kraju, tu smo utakmicu mogli i izgubiti".
"Nisam zadovoljan svojim nastupom. Uvijek se može bolje, to sam mislio i kada sam igrao bolje nego što sam igrao u Švedskoj. Treba sjesti i analizirati.
Ne postoji neki sukob mene i izbornika, reagirao sam burno jer sam bio ljut na svoju igru. Neki mediji su to iskoristili da naprave 'frku'".
"Poslije toga je došla Danska, 30 minuta smo igrali dobro, a onda je uslijedio raspad sistema. Stalno smo zaostajali, nije to bila ona prava Hrvatska na koju su ljudi naučili, koja se bori do zadnje sekunde", rekao je Ivano Balić za HTV.
U drugom je krugu trebalo juriti sve tri pobjede, a prvo je na red stiglo jedno od većih iznenađenja turnira: "Zbog svega navedenog smo se možda malo bojali i Argentine. Mi koji smo bili u Portugalu nismo htjeli novu blamažu, ali to je postala naša najbolja utakmica. Protiv Šveđana smo stalno bili blizu, ali cijelo smo vrijeme imali osjećaj kao da ne možemo i nećemo pobijediti. Trudili smo se i borili, ali nije išlo".
"Srećom, na kraju smo dobili Poljake. Tu smo odigrali dobro u obrani, tako smo trebali igrati i prijašnje utakmice. No na kraju je najvažnije da smo se plasirali u kvalifikacije za Olimpijske igre", istaknuo je Balić.
Pokušao je na kraju potražiti i uzrok takvog raspleta: "Ne znam, da znam vjerojatno bismo i bolje igrali. Poklopilo se da se svi igrači bili pet do deset posto lošiji i onda smo jedni druge zarazili takvom igrom. Išli smo dalje, probali smo se trgnuti i promijeniti nešto, razdrmati se, ali jednostavno - nije išlo".
- Najnovije
- Najčitanije


DR Kongo - Uzbekistan: Kongoanci traže pobjedu i prolazak dalje
21 min•SP 2026.

Šimunić secirao dosadašnje nastupe Vatrenih: 'Protiv Paname smo bili jako loši, ali Livaković nas spašava'
29 min•Reprezentacija

Mijatović preporodio kult reprezentacije: 'Ovo je vaš projekt, ovo je vaša momčad'
1 sat•Sportnet

Hrvatska - Gana: Nema rezultata od previše filozofiranja, Hrvatska mora potvrditi da je bolja
1 sat•SP 2026.

Drago Ćosić najavljuje 17. dan SP-a: Je li vrijeme da Zlatko Dalić povuče malo hrabrije poteze
7 sati•Originalno

Hajduk bez odštete dovodi igrača iz Španjolske, na Poljud stiže čvrsti veznjak
1 sat•SuperSport HNL

Uzbudljiva uvertira u kvalifikacije: Russell u zadnji tren skinuo Antonellija s vrha, Ferrari drži priključak
1 sat•Formula 1

KRONOLOGIJA: Novi Zeland - Belgija 1:5 (Svjetsko prvenstvo, skupina G)
12 sati•SP 2026.

Como produljio ugovor s Hrvatom: 'On ima mentalitet kakav želimo izgraditi u klubu'
23 sata•Talijanski nogomet

KRONOLOGIJA: Norveška - Francuska 1:4 (Svjetsko prvenstvo, skupina I)
20 sati•SP 2026.

Panama - Hrvatska 0:1: Teško izborena pobjeda i veliki korak prema nokaut fazi
3 dana•SP 2026.

Egipat - Iran 1:1: Od mirne završnice do ludnice, ipak je završilo remijem
10 sati•SP 2026.

Varaždin u istom danu potvrdio dva velika posla: Stiglo provjereno HNL ime, a kući se vratio igrač s više od 100 nastupa
23 sata•SuperSport HNL

KRONOLOGIJA: Egipat - Iran 1:1 (Svjetsko prvenstvo, skupina G)
12 sati•SP 2026.

Urugvaj - Španjolska 0:1: Furija potvrdila prvo mjesto, presudila katastrofalna greška Muslere
13 sati•SP 2026.
Pročitaj više
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
- Obrisan korisnik29.01.2011. u 23:28Slažem se ovo za Balića.

- Obrisan korisnik29.01.2011. u 21:53upravo tako!! on itekako zna gdje je problem ali ne smije reći iako i Ivano Balić nije cvijeće... treba se i on u nekim stvarima srediti..

- Obrisan korisnik29.01.2011. u 20:34On ni ne može reči ono što mi smijemo. To bi značilo razdor u svlačionici do krajnjih granica. Nažalost oni koji to smiju su stali iza onih (onog), koji su priskrbili ovakve rezultate. I na koncu čak ni plasman nije toliko loš (iako se očekivala medalja), već igra prema kojoj to nismo ni zaslužili.

- damac29.01.2011. u 20:25mislio sam da će Balić reći ono što doista misli, ali ipak bi bilo neprimjereno pa mu je izjava klasična kakva bude nakon neuspjeha

1 HRL - sjever 2026/27
Danas u 16:17
Paket24 Premijer liga 2026/27
Danas u 15:50
1. HMKRL djevojke (2004. i mlađe)
Danas u 14:57
1.HRL - jug 2026/27
Danas u 10:25
Rukometni transferi
Danas u 01:20
Svjetski rukomet
Jučer u 22:30






