"Nikada nisam bio dio ovakve momčadi"
Igrači i vodstvo Medveščaka veoma su emotivno proslavili završetak sezone u polufinalu EBEL-a. Premda je zbog "prelakog" ispadanja od momčadi koja ne posjeduje nadnaravnu kvalitetu ostao mali žal, hokejaši i čelnici Medvjeda itekako su svjesni da će se u debitantskoj sezoni uzdignutih glava moći vratiti u Zagreb i još jednom, po posljednji puta, "zapaliti" Ledenu...
Posebnu, debitantsku sezonu u EBEL-u Medveščak nije uspio zaokružiti plasmanom u finale, no mjesto za tugu i razočaranje učinjenim pronaći će samo oni zagriženi utopisti koji su od Medvjeda očekivali čudo. Da su na odmor otišli i mjesec dana ranije, sezonu bismo okarakterizirali odličnom, a ovako? Našli su se u četiri najbolje momčadi lige, u četvrtfinalu izbacili moćni Graz, slavili u 30 utakmica, ponovno zapalili Zagreb i Ledenu...
"U svlačionici sam izljubio igrače, atmosfera u momčadi uistinu je posebna. Bila je ovo jedna od mojih najljepših trenerskih sezona i na tome se svima u klubu posebno zahvaljujem", govorio je Ted Sator.
Vezane vijesti
Medvjedi odlaze na zasluženi odmor
18.03.2010.
Kapetan Alan Letang apostrofirao je važnost izbacivanja Graza u četvrtfinalu i dokaz da su već u prvoj zajedničkoj sezoni složili ozbiljnu momčad. "Željeli smo do finala, navijačima barem priuštiti još jednu utakmicu u Ledenoj dvorani Doma sportova. Nikada u karijeri nisam vodio momčad koja je ovako složna, atmosfera je sjajna, ali i emotivna."
O izgubljenoj posljednjoj utakmici progovorio je Mike Oulette. "Zaslužili smo ogled dovesti do šest utakmice, Red Bull nije toliko jači od nas; to smo uostalom pokazali u posljednjoj utakmici. Odigrali smo sjajnu sezonu i uzdignute ćemo se glave vratiti u Zagreb. Važno je da jedni drugima bez ustezanja možemo pogledati u oči."
Predsjednik projekta koji je već u prvoj pravoj sezoni pokazao velik uspjeh i ponudio smjernice ostalim zagrebačkim sportskim klubovima, kroz suze je prozborio: "Bila je ovo bajkovita sezona, nešto naprosto nevjerojatno. Vjerujem da nismo pokazali sve što znamo, oprostit ćemo se kao pobjednici i očekujte nas i dogodine", upozorio je Damir Gojanović.
"Tužan sam. Imali smo prilike i mogli smo Red Bull još jednom dovesti u Zagreb. Žao mi je zbog navijača, ali poginuli smo muški i možemo si samo čestitati", kazao je John Hečimović.
- Najnovije
- Najčitanije


DR Kongo - Uzbekistan: Kongoanci traže pobjedu i prolazak dalje
12 min•SP 2026.

Šimunić secirao dosadašnje nastupe Vatrenih: 'Protiv Paname smo bili jako loši, ali Livaković nas spašava'
20 min•Reprezentacija

Mijatović preporodio kult reprezentacije: 'Ovo je vaš projekt, ovo je vaša momčad'
1 sat•Sportnet

Hrvatska - Gana: Nema rezultata od previše filozofiranja, Hrvatska mora potvrditi da je bolja
56 min•SP 2026.

Drago Ćosić najavljuje 17. dan SP-a: Je li vrijeme da Zlatko Dalić povuče malo hrabrije poteze
7 sati•Originalno

Hajduk bez odštete dovodi igrača iz Španjolske, na Poljud stiže čvrsti veznjak
1 sat•SuperSport HNL

Uzbudljiva uvertira u kvalifikacije: Russell u zadnji tren skinuo Antonellija s vrha, Ferrari drži priključak
1 sat•Formula 1

KRONOLOGIJA: Novi Zeland - Belgija 1:5 (Svjetsko prvenstvo, skupina G)
12 sati•SP 2026.

Como produljio ugovor s Hrvatom: 'On ima mentalitet kakav želimo izgraditi u klubu'
23 sata•Talijanski nogomet

KRONOLOGIJA: Norveška - Francuska 1:4 (Svjetsko prvenstvo, skupina I)
20 sati•SP 2026.

Panama - Hrvatska 0:1: Teško izborena pobjeda i veliki korak prema nokaut fazi
3 dana•SP 2026.

Egipat - Iran 1:1: Od mirne završnice do ludnice, ipak je završilo remijem
10 sati•SP 2026.

Hrvatska - Gana: Nema rezultata od previše filozofiranja, Hrvatska mora potvrditi da je bolja
56 min•SP 2026.

Varaždin u istom danu potvrdio dva velika posla: Stiglo provjereno HNL ime, a kući se vratio igrač s više od 100 nastupa
23 sata•SuperSport HNL

KRONOLOGIJA: Egipat - Iran 1:1 (Svjetsko prvenstvo, skupina G)
12 sati•SP 2026.
Pročitaj više
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
- Obrisan korisnik19.03.2010. u 12:57Nezgodno je u tim playoffovima, kad god ispadnes uvijek ostaje zal, a dobar dio ljudi ne misli uopce da je Medvescak bolje prosao od 6 klubova koji imaju godine iskustva u ovoj ligi i vece proracune

- Crobino19.03.2010. u 08:39Hvala vam Medvjedi na svemu lijepom kaj ste nam pružili ove sezone, uživali smo uz vas, vašu igru i borbu do kraja. Osim igračkih kvaliteta, vidi se da su to sve pošteni i karakterni dečki koji zaslužuju veliku podršku u svakoj utakmici. Nadam se da iz ove ekipe nebude puno igrača otišlo jer su mi... [više na forumu]

Yahoo NHL Fantasy 2020/2021
23. lipnja 2026. u 13:40
NHL općenita tema
16. lipnja 2026. u 11:19
NHL Fantasy @yahoo sports
16. lipnja 2026. u 09:21
Hokej
01. lipnja 2026. u 15:43
Svjetski skijaški kup - tema za sve sezone
31. svibnja 2026. u 09:05
KHL Sisak
05. travnja 2026. u 19:41







