Gojanović: "Naši navijači bili su prevaga u pregovorima, no tek nas čeka pravi posao"
Medveščak i njegovi navijači u ponedjeljak su napokon mogli odahnuti. Od iduće sezone zagrebački će se klub natjecati u KHL-u, drugoj najjačoj ligi svijeta u hokeju na ledu. Odahnuo je i predsjednik Medveščaka Damir Gojanović, koji je istaknuo kako su pregovori bili vrlo teški, a da su prevaga bili navijači. Također, istaknuo je kako vremena za slavlje nema jer da sve djelatnike kluba tek sada očekuje veliki posao.
U ponedjeljak su konačno mogla prestati silna nagađanja oko ulaska ili neulaska Medveščaka u KHL. Iz druge najjače lige svijeta u hokeju na ledu stigla je službena potvrda kako će Medveščak u sezoni 2013./2014. biti član tog elitnog natjecanja.
Predsjednik zagrebačkog kluba Damir Gojanović potvrdio je za Večernji list kako su pregovori bili izrazito teški: "Sastanak je trajao tri sata. Morali smo uvjeriti Ruse da nećemo biti kanta za napucavanje i da ćemo moći zatvoriti financijsku konstrukciju."
Vezane vijesti
"Uvjerili smo ih da će na našim utakmicama biti spektakl. Rekao bih da su naši navijači bili prevaga u ovim pregovorima, činjenica da je naša dvorana uvijek puna i da u njoj vlada luđačka atmosfera", istaknuo je Gojanović pa dodao: "Ovo mi je najsretniji dan u karijeri. Mislim da ni sami još nismo svjesni kakav smo uspjeh napravili. Igrat ćemo drugu najjaču ligu svijeta."
"Sad krećemo u pregovore s hrvatskim, ali i stranim sponzorima. Od nas se očekuje da osiguramo barem 30, a po mogućnosti i 50 posto budžeta", objasnio je predsjednik Medveščaka i istaknuo da ovaj veliki uspjeh neće biti burno proslavljen: "Nema vremena za slavlje, čeka nas pravi posao. Moramo zasukati rukave, a slavit ćemo kad odigramo prvu utakmicu."
Medveščak očekuje i zahtjevan proces slaganja momčadi koja će biti konkurentna u tako jakoj ligi, a već postoje planovi prema kojima bi u klub trebali stići brojni igrači hrvatskih korijena iz Sjeverne Amerike.
Gojanovića veseli činjenica da Medveščak neće još jednu sezonu igrati u EBEL-u. Prava je sreća što smo uspjeli. Igranje još jedne sezone u EBEL-u bila bi agonija. Vrhunac smo u toj ligi doživjeli i mislim da bi u narednim sezonama samo padali."
- Najnovije
- Najčitanije


Argentinski izbornik potvrdio: 'Messi neće startati protiv Jordana'
49 min•SP 2026.

Drago Ćosić najavljuje 17. dan SP-a: Je li vrijeme da Zlatko Dalić povuče malo hrabrije poteze
1 sat•Originalno

Bielsa preuzeo odgovornost nakon ispadanja Urugvaja, Španjolska prva u skupini
1 sat•SP 2026.

Pitali smo vas hoće li Hrvatska proći dalje - evo što ste odgovorili
1 sat•Reprezentacija

Izbornik Novog Zelanda: 'Većina ovih igrača vratit će se za četiri godine i bit će bolji zbog toga'
2 sata•SP 2026.

Heroj dana – Ousmane Dembele: Kako je indolentni ovisnik o junk foodu, postao glavni kandidat za Zlatnu loptu
2 sata•Sportnetissimo

Bubista nakon povijesnog uspjeha: 'Ništa nije nemoguće, sada nas čeka Argentina'
3 sata•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Novi Zeland - Belgija 1:5 (Svjetsko prvenstvo, skupina G)
6 sati•SP 2026.

Dinamo danas igra prvu pripremnu utakmicu - evo gdje i kada je prijenos
22 sata•SuperSport HNL

Egipat - Iran 1:1: Od mirne završnice do ludnice, ipak je završilo remijem
4 sata•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Egipat - Iran 1:1 (Svjetsko prvenstvo, skupina G)
6 sati•SP 2026.

Nova prognoza za prolazak Hrvatske u nokaut fazu, remi s Ganom zadovoljava
23 sata•Reprezentacija

Panama - Hrvatska 0:1: Teško izborena pobjeda i veliki korak prema nokaut fazi
3 dana•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Norveška - Francuska 1:4 (Svjetsko prvenstvo, skupina I)
14 sati•SP 2026.

Urugvaj - Španjolska 0:1: Furija potvrdila prvo mjesto, presudila katastrofalna greška Muslere
7 sati•SP 2026.
Pročitaj više
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
- Obrisan korisnik01.05.2013. u 23:30Možda bi medveščakovi navijači mogli pomoći Dinamu s obzirom da su im prezne tribine. A možda su u šumi. :-)

- Obrisan korisnik30.04.2013. u 19:06Nisam ih nijednom gledao, prvenstveno zbog 80% pomodarske publike koja dođe gledat jer je to "in" sada u Zagrebu, a ne znaju što je face-off ili power-play.Ali svaka čast upravi. Moraš biti kompletni luđak uložiti vrijeme i novac u bilo što u ovoj zemlji, pogotovo sport gdje je sve iskorumpirano. A... [više na forumu]

- nido30.04.2013. u 15:06Sad se Arena moze napuniti i 20-ak puta u godini...

- Mithrandir30.04.2013. u 12:11Naravno pravi posao tek čeka. Pakleni posao sa financijama. No rješit će se i to, strašan je to projekt i mnogi će to vjerujem prepoznati. Još jednom, puno sreće i uspjeha u radu svima u Medveščaku...............i još nešto.....ne bih se složio da u ledenoj vlada "luđačka atmosfera". Rekao bih da... [više na forumu]

- Obrisan korisnik30.04.2013. u 11:29svaka čast upravi Medveščaka!! Mnogi naši klubovi bi se mogli ugledati na ove ljude, kako se sa malo novaca, puno truda može napraviti odličan i stabilan klub!! Nravno ljudi su to prepoznali! Još jednom svaka vam čast!

Yahoo NHL Fantasy 2020/2021
23. lipnja 2026. u 13:40
NHL općenita tema
16. lipnja 2026. u 11:19
NHL Fantasy @yahoo sports
16. lipnja 2026. u 09:21
Hokej
01. lipnja 2026. u 15:43
Svjetski skijaški kup - tema za sve sezone
31. svibnja 2026. u 09:05
KHL Sisak
05. travnja 2026. u 19:41








