Hokejaši Siska slavili u prvoj utakmici finala Prvenstva Hrvatske

Sportnet, Dora Škrinjarić utorak, 14.04.2026.
Hokejaši Siska slavili u prvoj utakmici finala Prvenstva Hrvatske
Foto: KHL Sisak

Hokejaši Siska otvorili su seriju doigravanja finala Prvenstva Hrvatske pobjedom 5:4 nad Zagrebom.

Hokejaši Siska ugostili su u Ledenoj dvorani Zibel ekipu KHL Zagreb te otvorili finale Prvenstva Hrvatske. Vitezovi su na domaćem terenu upisali 5:4 pobjedu u prvoj seriji finala i napravili korak prema obrani titule prvaka.

Domaćini su bolje su ušli u utakmicu i nakon prve trećine imali vodstvo 2:1, koje su do kraja druge dionice povećali na 4:2. Ipak, završnica susreta bila je vrlo neizvjesna. Zagrebački Veprovi uspjeli su smanjiti zaostatak i u završnim minutama ozbiljno zaprijetiti izjednačenjem, no obrana Siska izdržala je pritisak i sačuvala pobjedu.

Najbolji igrač utakmice bio je Vito Idžan s tri pogotka, a među strijelce su se upisali i Lovro Slovinac i Karlo Marinković. U redovima Zagreba, dva pogotka imao je Bruno Zovko, a Filip Svjetličić i Hrvoje Krikšić dodali su po jedan.

Finalna serija igra se na tri pobjede, a iduća utakmica je u srijedu 15. travnja na zagrebačkom Velesajmu. Ako Vitezovi pobijede iduće dvije utakmice, obranit će naslov Prvaka Hrvatske četvrtu sezonu zaredom.

Sviđa ti se članak? Podijeli ga!

Sportnet Forum

Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!