SuperSport Druga NL: Radnik u posljednjim trenucima stigao do pobjede i ostao u borbi za naslov

Mario Borko • subota, 11.05.2024.

Ove subote kompletirano je 27. kolo SuperSport Druge NL. U pet utakmica vidjeli smo tri pobjede gostiju i dvije domaćina. Drugoplasirani Radnik do pobjede protiv pretposljednjeg Krka stigao je duboko u sudačkoj nadoknadi...

SuperSport Druga NL ušla je u samu završnicu, a vodeću Opatiju i drugoplasiranog Radnika iz Križevaca dijeli samo jedan bod. U subotu je odigrano preostalih pet utakmica 27. kola. Mladost Ždralovi i Dugo Selo ostvarili su minimalne pobjede, a golijade su pripale Hrvacima i Bjelovaru. Krk je zamalo iznenadio Radnik i izbacio ga iz utrke za naslov, ali Križevčani su se spasili u zadnjim sekundama.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Trnje je kod kuće s 0:1 poraženo od Dugog Sela. Pogodak odluke djelo je Josipa Marinića iz 39. minute. Trnjani su pet bodova udaljeni od zone ispadanja, a Dugo Selo je s ova tri boda otklonilo sve dvojbe o ostanku i skočilo na deveto mjesto.

Mladost Ždralovi ostvarili su 15. pobjedu ove sezone, a ovoga puta su s 1:0 bili bolji od Jadrana-LP. Luka Pisačić zabio je jedini gol na utakmici, a bio je to njegov 14. prvenstveni ove sezone. Ždralovi su četvrti, a Jadran-LP šesti.

Radnik Križevci možda su i malo podcijenili goste s Krka, ali na kraju im se to nije obilo o glavu. Ivan Vargić držao je svoju mrežu netaknutu do 59. minute, kada Mihael Mladen postiže vodeći zgoditak. Ivan Lucić vratio je otočane u igru u 75. minuti, a veliko veselje među 400 prisutnih izazvao je Allyson Do Nascimento Honorio golom za 2:1 u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Radnik je drugi i zaostaje samo bod za Opatijom koja preostale tri utakmice igra u gostima. Krk je bio blizu velikog boda, ali je ostao 15. i sigurna zona bježi mu pet bodova.

Hrvace su pobjednički prošle kroz Slavonski Brod. Marsonia se vrlo brzo našla u rezultatskom zaostatku. Gosti su poveli s 0:2, ali Brođani su se vratili i uspjeli izjednačiti. Ipak Sedin Ljuca zabio je za 2:3 i pobjedu gostiju. Hrvace su osme, a Marsonia sedma.

Belišće je 19. utakmicu u nizu ostalo bez pobjede. Posljednja momčad prvenstva nije imala prevelike šanse protiv Bjelovara koji je kontrolirao utakmicu i slavio s 2:4. Nino Stojanović bio je dvostruki strijelac. Belišće je već odavno ispalo, a Bjelovar je s ova tri boda uplovio u sigurnu luku.