SuperSport HMNL, doigravanje, finale, 13.05.2024, 19:15 h
Josip Jurlina 14'
5:6(2:2, 3:3, 3:3 pp, 5:6 pen) Futsal Dinamo
Tihomir Novak 16', 20'
Kristian Čekol 21'

Futsal Dinamo prespavao prvih 15 minuta pa zasluženo u drami šesteraca izborio petu utakmicu!

Branimir Korać • ponedjeljak, 13.05.2024.

Olmissum nije iskoristio meč loptu i nije uspio osvojiti titulu prvaka Hrvatske na svom parketu. Futsal Dinamo je u četvrtoj utakmici trebao slaviti i prije raspucavanja, ali zadržao je mirnoću i sa šest metara otišao do pobjede koja mu donosi povratak kući i majstoricu.

Matija Đulvat

Finalna serija SuperSport HMNL-a u potpunosti opravdava očekivanja. Gledamo sjajan futsal, drama je na vrhuncu, a odluku o prvaku dat će majstorica u Zagrebu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Futsal Dinamo je hodao opasno po rubu, nije izgledao dobro u prvih 15-ak minuta dvoboja i mirisalo je da bi se mogla ponoviti treća utakmica u kojoj je Olmissum glatko slavio, ali kada su gosti uhvatili ritam, bili su puno opasniji i trebali su susret riješiti i prije raspucavanja.

Olmissum je krenuo puno bolje, agresivno i s visokim pritiskom, a Dinamo nije imao nikakva rješenja u napadu. Do 11. minute nekako je izdržavao i nije primio gol, ali onda je pokleknuo. Pogriješio je Čekol vrlo lošim dodavanjem na svojoj polovicu, presjekao ga je Vanha i našao se sam pred Piplicom te rutinski zabio.

Tri minute kasnije već je 2:0. Jurlina je na lijevoj strani prvo lakoćom pobjegao Postružinu pa je gurnuo loptu "kroz" Konsua i našao se sam pred Piplicom te rutinski zabio.

Mogao je Olmissum doći i do 3:0, no Tihomir Novak spriječio je pogodak Hrstića.

Novak se vrlo brzo prometnuo u junaka gostiju, u 16. minuti pobjegao je obrani, Sekulić ga nije mogao ispratiti i najiskusniji igrač na terenu lijepo je pogodio za 2:1.

Bio je to prijelomni trenutak za Zagrepčane koji su nakon toga zaigrali puno bolje, a nagrada je stigla u posljednjoj minuti prvog dijela kada je Žilić napravio nepotreban šesti prekršaj na Dinamovoj polovici. Novak je dobio priliku iz deseterca, a on to ne propušta i svojim drugim golom poravnava na 2:2.

Bilo je vidljivo da je Futsal Dinamo u naletu, mogao je i s vodstvom na odmor, ali dvije sekunde prije kraja nije pogodio zicer Čekol.

No Čekol se iskupio odmah na početku drugog poluvremena. Izborio je prekršaj na osam metara i iz slobodnog udarca donio Dinamu preokret i vodstvo 3:2.

Omišani su se uspjeli smiriti i doći do poravnanja u 28. minuti, Sekulić je pucao, Piplica je obranio, ali Vanha odlično prati i odbijanac posprema u praznu mrežu.

Do kraja regularnog dijela pogodaka više nije bilo, Piplica io Rozga branili su odlično i spriječili su neugodnosti.

Uslijedili su produžeci gdje su gosti bili znatno bolji. U prvom produžetku nesretni Gudasić dva puta je pogodio vratnicu, Postružin išao jedan na jedan s Rozgom, ali lopta nije htjela u gol.

Nova drama u drugom produžetku. 18 sekundi prije kraja Futsal Dinamo dobiva šesterac. Velika pogreška domaćina, Žilić je krivo izveo aut, dodao je loptu Gudasiću koji ulazi u šesterac, ali tamo ga Žilić ruši, zarađuje drugi žuti karton i gosti dobivaju šesterac. Izveo ga je Luka Perić, ali Rozga brani.

Odluka je tako pala u raspucavanju, tu su odmah u prvoj seriji neprecizni bili Čekol i Juretić, u trećoj seriji Sekulić je pucao preko gola, ali Rozga je zadržao Olmissum na životu u petoj seriji kada brani Perića, međutim i Piplica odmah brani Jurlini što je automatski bio znak da može početi slavlje gostiju.

Odluka tako pada u petak u Zagrebu gdje ćemo saznati ostaje li Futsal Dinamo na tronu ili dobivamo novog prvaka.