Ostali sportovi

Rusi, Korejci i Islanđani iznenadili

Ivana Strahija, Branko Barić • utorak, 12.08.2008.

Reprezentacija Rusije uspjela je u drugom kolu olimpijskog rukometnog turnira ubilježiti prvu pobjedu u skupini B. Island je pomeo pod aktualnim svjetskim prvacima, momčadi Njemačke. Za kraj Koreja je napravila senzaciju i porazila Dansku kojoj je ovim porazom voda došla do ušiju.

Egipat – Rusija 27:28 (14:14)

Vrlo neizvjesno bilo je u susretu između Rusije i Egipta u ranojutarnjem okršaju u skupini B. Rusi su od samog početka kontrolirali rezultatski tijek susreta, gotovo svih 60 minuta bili su u prednosti (u par navrata i po četiri pogotka razlike), no izabranici Irfana Smajlagića uspjeli su u samu završnicu ući u egalu. Hussein Zaky je u posljednjoj minuti izjednačio na 27:27, ali pobjedonosni pogodak za Ruse tada postiže njihov najraspoloženiji igrač Aleksej Rastvortsev, njegov osmi na susretu.

Rastvortsev je najveću pomoć imao u Eduardu Kokšarovu koji je postigao četiri pogotka, dok je najefikasniji na drugoj strani bio Ahmed El Ahmar s čak deset pogodaka.

Koreja – Danska 31:30 (13:14)

Susret je bio težak i neizvjestan od prve do zadnje minute. Istina je da Danci nisu igrali kao uigrana momčad, a s tri raspoložena igrača danas se Koreja nije mogla pobijediti. Dobili su prvo poluvrijeme s 14:13, ali tri sekunde prije kraja presudio im je mladi Jung za konačnih 31:30.

Jung je iz igre postigao devet golova iz 12 pokušaja. Po šest golova su još zabili Ko i Paek. Dancima nisu bili dovoljni izvrsni Noddesbo s 11 postignutih golova iz 12 pokušaja (sve iz igre), Bruun Joergensen sa sedam niti probuđeni Hvidt s ovaj put dobrim učinkom od 20 obrana i 45% obranjenih šuteva.

Danski plan o zlatnoj medalji sve je dalje od realizacije. Načeo ga je Smajlagićev Egipat, a Koreja ga je sada ozbiljno kandidirala za kategoriju “snovi”. Sva sreća da je kosa Ulrika Wilbeka bijela, u suprotnom bi vjerojatno postala takva nakon današnje utakmice.

Island – Njemačka 33:29 (17:14)

Nakon što su od Rusa napravili kašu, isto su učinili i s Nijemcima. Ipak početak takav rasplet nije dao naslutiti, jer su Nijemci sve do 17. minute na parketu bili iznimno uvjerljivi, a na krilima Hensa, Krausa i Glandorfa držali konstantnu prednost nad Islandom, i imaju +4 kod 12:8. Tada započinje početak kraja za svjetske prvake, jer Island serijom od nevjerojatnih 9:2 potpuno preokreće rezultat i na odmor odlazi s +3 i 17:14.

Početak drugog dijela opet pripada Nijemcima, za koje pogotke reda agilni Kraus, inače najbolji strijelac utakmice s 13 pogodaka u 16 pokušaja, i sve izgleda dobro po crno-crveno-žute do pred sam kraj, kad je ponovno proradila najbolja islandska igra. Sigurdsson zabija, Gustavsson asistira, a Nijemci rješenja – nemaju.