Ostali sportovi

Jurecki izvukao Poljsku

Branko Barić, Goran Markuš • četvrtak, 14.08.2008.

Nakon lošeg prvog poluvremena i još lošijeg starta u nastavku Bartosz Jurecki preuzima stvari u svoje ruke i donosi drugu pobjedu za reprezentaciju Poljske…

Poljska – Brazil 28:25 (14:15)

Dok se igra Poljaka u prvom poluvremenu svela na igru Tomasza Tluczynskog (6 golova) Brazilci su odlično iskoristili cijeli svoj mini arsenal da bi zvijezde momčadi, Felipe Ribeiro i Leonardo Bortolini na polovici poluvremena donijeli 5:0 seriju koja ih postavlja kao vodeću ekipu susreta.

Nakon što se +3 zarađenih serijom u prvom poluvremenu smanjilo na samo jedan gol razlike do kraja poluvremena pravi šok Brazilci su doživjeli tek u nastavku u kojem se budi prva večerašnja poljska zvijezda, Bartosz Jurecki (6 golova). Osim što je bio "umiješan" u dvije mini serije Poljaka Jurecki zabija četiri od pet posljednjih poljskih golova i tako donosi još jednu vrlo važnu pobjedu za svoju reprezentaciju.

Kina – Španjolska 22:36 (12:16)

Reprezentacija Španjolske lako se obračunala sa skromnim Kinezima. Već u prvom poluvremenu pokazali su tko je gazda pobjegavši na sedam pogodaka razlike (16:9), no domaćini do velikog odmora s tri uzastopna pogotka uspijevaju smanjiti na podnošljivijih minus četiri.

Furia zato furiozno kreće u drugi dio i sa serijom 6:0 odlazi na nedostižnih plus deset. Do kraja je ta prednost još rasla, sve do konačnih 36:22. Najbolji strijelac bio je Victor Tomas sa sedam postignutih golova, a istaknuo se i Demetrio Lozano sa šest pogodaka iz isto toliko pokušaja. Najučinkovitiji Kinez bio je Liang Cui s pet pogodaka.