Ostali sportovi

Koreja u četvrtfinalu

Ivana Strahija, Branko Barić • subota, 16.08.2008.

Pobjedom nad Egiptom Korejci su osigurali prolazak u ostatak natjecanja i trenutno prvo mjesto skupine B. Isto se ne može reći za Smajlagićeve momke.

Egipat – Koreja 22:24 (11:8)

U jedinoj utakmici koju nikako nisu smjeli izgubit Egipćani su "kiksali". Momčad Irfana Smajlagića ipak je sasvim solidno započela susret, i nakon svog vodstva od 5:4 u seriji od 5-1, i to četiri pogotka Abd Elsalaama, došla do 10:5. Korejci do isteka 30. minute tek ublažavaju na -3.

Da neće biti dobro daje naslutiti korejska serija od četiri pogotka, koja u 50. minuti susreta dovodi Koreju u vodstvo kod 19:18. I kad je cijela Smajagićeva ekipa trebala povući i vratiti vodstvo, raspoložen je jedino Ramadan, što nije bilo dovoljno za uspješan dovršetak utakmice.

Rusija – Njemačka 24:24 (11:10)

Reprezentacija Rusije "izvukla" je neodlučen rezultat protiv Njemačke, i to zahvaljujući pogotku Konstantina Igropula u posljednjoj minuti susreta, čime su zadržali teoretske šanse za prolazak u četvrtfinale. Koliko je neizvjestan bio ovaj susret svjedoči podatak da niti jedna momčad nije imala prednost veću od dva pogotka razlike.

Prvo poluvrijeme u laganoj rezultatskoj prednosti uglavnom su bili Rusi, predvođeni raspoloženim Aleksejom Rastvortsevom, dok je druga polovica susreta pripala Nijemcima. Vasilij Filippov najefikasniji je bio u redovima izabranika Vladimira Maksimova sa šest pogodaka, a Rastvortsev i Igropulo su susret okončali s po četiri. Nijemce je predvodio Michael Kraus sa šest golova, a Florian Khermann i Holger Glandorf postigli su po pet.