Ostali sportovi

Francuska lekcija Španjolskoj

Ivana Strahija, Branko Barić • subota, 16.08.2008.

U dosadašnjem tijeku natjecanja skupine A rukometnog olimpijskog turnira jedino Brazil i Kina do sada nisu imali bodove, no čini se da je Brazil naučio više od domaćina u tri jake utakmice. U drugom susretu Francuzi su pove nadigrali Španjolce i uvjerljivo slavili...

Brazil – Kina 29:22 (14:10)

Ponadali su se domaćini Olimpijskih igara kako neće ipak u povijest kao jedina ekipa koja nije uspjela pobijediti nikoga na "svojim" OI, ali eto to je realnost njihovog rukometa. Premda su obje momčadi imale odličnu priliku naučiti nešto od iznimnih protivnika s kojima su do sada igrali, to je učinio tek Brazil, čija je igra dosta napredovala od početka turnira.

U današnjem su susretu Kinezi imali početak, i to je bilo to. Pogotovo je bolno po gledatelje bilo u drugom dijelu, kad Brazilci redaju pet pogodaka u mrežu kineskog vratara Yea, i odlaze na velikih 10 pogodaka prednosti.

Francuska – Španjolska 28:21 (16:10)

Francuzi su pružili još jednu briljantnu partiju na ovom olimpijskom turniru. Protiv jakih Španjolaca nastavili su svoj pobjedonosni niz, dominiravši u susretu u kojem su vodili od prve do posljednje minute. Već u 13. minuti na semaforu je bilo 8:2, a izabranici Juana Carlosa Pastora se od toga više nisu uspjeli oporaviti. U 27. minuti pogotkom Juana Garcije smanjili su na 13:10, ali to je najbliže što su prišli neprikosnovenim Francuzima, koji su rutinski priveli susret kraju rezultatom 28:21.

Bertrand Gille postigao je šest pogodaka, a pratili su ga Daniel Narcisse i Nikola Karabatić s po pet pogodaka. Garcia je zabio sedam pogodaka na drugoj strani, od čega su četiri bili sa sedam metara, dok su Iker Romero i Cristian Malmagro dodali po tri.