Ostali sportovi

Remi nam smjestio Dansku

Ivana Strahija, Goran Markuš • ponedjeljak, 18.08.2008.

Reprezentacija Španjolske je bez većih problema pobijedila Brazilce i tako si osigurala prolazak u četvrtfinale Olimpijskih igara. U uzbudljivom susretu Poljske i Francuske remi je dolučio protivnika Hrvata u četvrtfinalu.

Španjolska – Brazil 36:35 (20:17)

Iako prvih 15 minuta nisu uspijevali pobjeći Brazilcima u 17. minuti Iker Romero (8 golova) započinje 4:0 seriju svoje reprezentacije da bi nešto kasnije sa dva nova gola osigurao +3 Španjolske nakon prvih 30 minuta igre.

Što se Brazilaca tiče u nekim se trenutcima prvog poluvremena činilo kako se cijela reprezentacija može zapisati u jedno ime, Fernando Pacheco Filho (12 golova) igrača koji je u nekoliko navrata vodio kompletan napad i obranu svoje momčadi.

U nastavku se Romeru i Albertu Entrerriosu (6 golova) priključuju i Juan Garcia te Victor Tomas što im omogućava bijeg na velikih +7 u 42. minuti igre. Upravo tada Španjolci se opuštaju što odlično iskorištava Pacheco koji svoju momčad dovodi na solidnih -3 samo pet minuta prije kraja da bi sa dva brza gola Felipea Ribeira u posljednjim sekundama utakmice Brazilci stigli na nestvarnih, ali konačnih samo jedan gol razlike. Tako se na vrlo lijep način reprezentacija Brazila oprostila od Olimpijskih igara u Pekingu.

Poljska – Francuska 30:30 (16:13)

Remijem su Poljaci i Francuzi konačno razmrsili klupko poretka i odlučili kako će Hrvati u četvrtfinalu olimpijskog rukometnog turnira igrati protiv europskih prvaka, momčadi Danske. Moglo je i bolje, no teško je sada žaliti za prolivenim mlijekom.

24:24 osam minuta pred kraj samo dokazuje koliko je težak bio meč Francuza i Poljaka. Dvadeset sekundi prije kraja Bielecki je Poljacima donio još jedno izjednačenje, na 30:30, i premda su Francuzi imali posljednji napad, nespretnost Narcissea, kojem je iz ruku pala lopta, odlučila je kako se rezultat na semaforu više neće mijenjati.