Ostali sportovi

Bronca pripala Rusiji

Goran Tomičić • nedjelja, 24.08.2008.

Odbojkaši Rusije su u utakmici za brončanu medalju svladali Italiju 3:0 (25:22, 25:19, 25:23). Bila je to treća ruska medalja u nizu na Olimpijskim igrama, a obranili su broncu iz Atene. Italija je bez medalje ostala prvi puta nakon Barcelone...

Italija je napadačkim stilom otvorila utakmicu, no ruska obrana je bila na visokoj razini. Ključan igrač je bio Sergey Granklin, za kojeg Italija nije imala rješenja i Rusi su poveli 14:7. Fei je uspio Italiju odvesti do smanjenje, ali je onda proigrao Kosarev i Rusija je privela set kraju.

U drugom setu su Mikhaylov i Volkov predvodili ruske napade. Italija je imala solidan prijem, ali nije mogla protiv ruskog bloka. Set je završila servis greška Mattea Martina. Posljednji set je bio dramatičan. Rusija je vodila 8:6, ali su Talijani izjednačili na 9:9. No, tada su proigrali Mikhaylov i Kosarev, koji obrani Italije nisu ostavili mnogo izgleda.