Vodeni sportovi

Ništa od šibenskog čuda

Hrvoje Vuković • subota, 28.02.2009.

Vaterpolisti Šibenika ipak nisu uspjeli doći do iznenađenja u petom kolu Eurolige. Igrači Ivice Tucka poraženi su u Pireju od vodećeg Olympiakosa te će u posljednjem kolu u Crnici o drugom mjestu odlučivati u izravnom dvoboju s Primorcem iz Kotora...

OLYMPIAKOS – ŠIBENIK NCP 11:6 (3:0, 3:3, 2:3, 3:0)

Euroliga, 5.kolo, skupina C, 28.2., Pirej, bazen Papastratio

Olympiakos: Deligiannis (11 obrana), Kocheilas 1, Mylonakis 1, Santa 1, Chatzitheodorou 1, Petković, Afroudakis 2, Ntoskas 1, G. Afroudakis 1, Nikić, Komadina 2, Delakas 1, trener: Pateros

Šibenik NCP: Moses (13 obrana), Šutalo, Maškarić, B. Letica, Brlečić, Škorić 1, Španja, Brkić 1, Sutić 1, S. Letica, Vuleta 1, Samodol 2, Jukić, trener: Tucak

Igrač više: Olympiakos 4/8, Šibenik 3/11
Peterci: Olympiakos 0/1, Šibenik 1/2
Suci: Margeta (Slovenija), Bervoets (Nizozemska)

Nisu uspjeli. Šibenčani su u Pirej otputovali s nadom da mogu uzdrmati neporaženi Olympiakos, vodeći klub skupine C kojem su jedino naši vaterpolisti dosad otrgnuli bodove i to remijem u Crnici. Ipak, u svom bazenu Grci su pred oko 200-tinjak gledatelja bili bolji i tako zakaparili prvo mjesto. S druge strane, Šibenik niti porazom nije puno izgubio. Čak i da su osvojili tri boda, vrlo vjerojatno bi im u zadnjem kolu protiv Primorca trebao barem bod - ovako, moraju uzeti sva tri žele li u četvrtfinale i svoj komadić vaterpolske povijesti.

Konačnih 11:6 u Pireju izgleda ružno. Kao ovce na klanju. A nije bilo tako. Domaćini su krenuli - pa, domaćinski - poveli sa 3:0, ali Ivica Tucak naučio je svoje igrače do kada se igra - do zvuka sirene. Dugo su se Šibenčani vraćali, da bi nakon 6:3 na poluvremenu, došli do minimalnog zaostatka od 7:6 potkraj treće četvrtine.

I onda detalj koji je u biti odlučio pobjednika. U posljednjoj sekundi napada, a samo četiri sekunde prije kraja treće dionice, Christos Afroudakis potegao je sa deset metara, više iz očaja - i pogodio. 8:6 i plus dva od kojih se gosti više nisu uspjeli oporaviti.

U posljednjoj četvrtini Šibenik je imao peterac i tri igrača više, ali ništa nisu realizirali. S druge strane, Olympiakos je utrpao još tri komada i s naoko uvjerljivih 11:6 osigurao borbu za Final Four. U drugoj utakmici Primorac je posramio Bresciu sa 15:7, i sada je sve jasno. 21.3. Fešta u Crnici, stiže Primorac iz Kotora.