Premiership, 3. kolo, 23.08.2009, 14:30 h
West Ham
West Ham 1:2 Tottenham
Tottenham

Marin Vuković • nedjelja, 23.08.2009.

Usprkos ne tako blistavom izdanju kao u prethodna dva kola, Tottenham je zadržao stopostotni učinak i preuzeo vodeću poziciju na ljestvici Premiershipa. Carlton Cole je pak saznao kako je kratak put od heroja do tragičara utakmice. Postigao je vodeći pogodak za Čekićare a zatim velikom pogreškom vratio Spurse u utakmicu.

Prvi put u svojoj povijesti Tottenham je prvenstvo otvorio s tri pobjede iz tri susreta i s čistih devet bodova preuzeo prvo mjesto na ljestvici Premier lige. Pobjede nad Liverpoolom i Hull Cityjem začinili su slavljem u londonskom derbiju na Upton Parku, otkud su odnijeli pobjedu od 2:1.

Luka Modrić i Vedran Ćorluka ponovno su bili u sastavu Spursa. Tri utakmice u samo tjedan dana ostavile su traga na našem playmakeru pa u 87 minuta koliko je proveo na travnjaku nije pružio predstavu na kakvu smo od njega navikli, ali se u nekoliko navrata našao u prilici za pogodak. Ćorluka se pak vratio na desni bok obrambene četvorke i odigrao dobru utakmicu, bez većih pogrešaka.

Nakon prvog poluvremena bez pogodaka puno smo bolju utakmicu gledali u nastavku utakmice, a u tom su razdoblju postignuta sva tri pogotka. Već u 49. minuti Carlton Cole je sjajnim volejem iz okreta iznenadio Carla Cudicinija i loptom "kroz uši" doveo West Ham u vodstvo od 1:0.

Samo pet minuta kasnije Cole se grubom pogreškom iz heroja Upton Parka pretvorio u tragičara. U pokušaju vraćanja lopte svojim stoperima potpuno je neshvatljvo uposlio Robbieja Keanea, koji takve poklone ne propušta. Izašao je sam pred Roberta Greena i zakucao loptu u mrežu.

Pogodak Keanea je vratio Spurse u utakmicu i ubrzo zatim preko Modrića su mogli do vodećeg pogotka, no udarac glavom našeg reprezentativca odsjeo je pored vratnice. Što nije pogodio Modrić, pogodio je Aaron Lennon deset minuta prije kraja utakmice. Engleski je reprezentativac oduzeo loptu Spectoru i s ruba kaznenog prostora ispalio projektil u donji desni kut West Hamova gola.

Treća pobjeda iz tri utakmice dosad je nezabilježen rezultat Spursa i nakon takvog rezultata i pogleda s vrha ljestvice malo tko će se sjećati da igra i nije bila za nogometne udžbenike.