Show Rudeža i Žižića

Branimir Korać, Edvard Burić • subota, 07.11.2009.

Košarkaši Cedevite odličnom igrom u drugom poluvremenu u Podsusedu su nadigrali Crvenu zvezdu i slavili 88:74. Na krilima Žižića i Rudeža domaćin je nadigrao Beograđane koji su vodili dobrim dijelom prvog poluvremena, međutim u drugih 20 minuta bili su bez šanse...

Gosti bolje otvaraju utakmicu i na krilima Dragićevića i Videnova odlaze na početnih 2:9. Nakon toga Cedevita se polako zagrijava i drži priključak s gostima iz Beograda. Videnov igra dobro i njegovim sedmim košem Zvezda odlazi na najvećih plus devet (6:15). Ipak, Cedevita se vraća kontrama i Rudež, Subotić a onda i polukontrom Žižić dolazi na samo jedan koš razlike (14:15). Gosti odgovaraju košem, a četvrtinu završava Cedevita sa svoja četiri koša (Žižić i Subotić, 18:18).

Gosti i drugu četvrtinu bolje otvaraju i ponovno bježe na plus devet. Tricu iz kontre zabija Videnov (24:33). Nakon toga Rudež povezuje šest koševa i domaći ponovno hvataju priključak (33:35). Zvezda se bori i nakratko opet odlazi na šest koševa razlike. Tada Cedevita pokazuje izuzetnu borbenost, otima gostima dvije lopte i kontrama ih kažnjava. Kada je mladi Dino Butorac iz kontre poentirao, gledalište je bilo oduševljeno. Do kraja četvrtine Rudež kontrom i Žižić košem približavaju Cedevitu na samo minus dva (39:41).

Treća četvrtina je do sredine bila izjednačena, ali Cedevita pred kraj diže tempo i polako odmiče. Crvena zvezda se ne predaje i odgovara košem na koš. Žižić za kraj trećeg perioda postiže koš i svoju momčad odvodi na plus pet (63:58).

Kada je Žižić i posljednju četvrtinu otvorio košem, a pridružili su mu se Mobley i Rudež tricom, Cedevita odlazi na velikih 10 razlike (70:60). Zvezda se predaje i do kraja se igra mirno. Ipak, valja spomenuti kako je Rudež pogodio četiri trice zaredom nakon početne četiri promašene što ga je dovelo do odličnih 50 posto šuta za tri poena.

Kod domaćih najbolji su bili Žižić s 30 koševa i devet skokova te Rudež s 26 koševa, dok su goste predvodili Videnov s 19 i Dragićević s 18 koševa.