Zmajčeki prejaki za FMP

Vedran Babić • nedjelja, 08.11.2009.

Iako je sredinom tjedna u Euroligi upisala i treći poraz, momčad Olimpije pokazala se kao prejak suparnik za mladu momčad FMP-a. Zmajčeki su u gostima bili bolji 79:67...

Premda joj u Euroligi baš i ne cvjetaju ruže, Olimpija ukupan dojam ipak uspijeva popraviti u regionalnoj ligi. Nakon uvodnog poraza od Zadra, Ljubljančani su upisali tri pobjede iz četiri utakmice, a u nedjelju protiv FMP-a i četvrtu iz pet.

Ključna se pokazala treća četvrtina, koju su gosti dobili 25:11 i time okrenuli vodu na svoj mlin. Olimpija je u prvoj četvrtini imala plus deset, ali je poslije 20 minuta igre vodila sa samo 43:42 i utakmica je bila u egalu, da bi već spomenutom trećom četvrtinom Slovenci prelomili utakmicu.

Ponovno je najefikasniji u sastavu Olimpije bio Matthew Walsh s 19 koševa, šest skokova i šest asistencija te čak pet ukradenih lopti, a Sani Bečirović je ubacio 18 koševa. Kod FMP-a Nemanja Protić je postigao 14 poena, Predrag Samardžiski 12, a Andreja Milutinović 11.