Vodeni sportovi

Srebro i za Sanju!

Maja Giljanović • petak, 11.12.2009.

Europska prvakinja iz Rijeke prošlog prosinca Sanja Jovanović je 365 dana kasnije na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Istanbulu osvojila srebrnu medalju.

Braniteljica naslova europske prvakinje na 100 metara (osvojila je Dubrovkinja lani zlato i na 50 leđno) osvojenog u Rijeci prošle godine Sanja Jovanović je na Europskom prvenstvu u Istanbulu osvojila srebrnu medalju.

Hrvatska rekorderka i godinu dana dok je jučer u kvalifikacijama nije "skinula" Ksenija Moskvina rekorderka europskih prvenstava, Sanja je nakon prvih 50 metara okrenula kao prva (27,07), četiri stotinke ispred Ruskinje Moskvine na drugom i 21 stotinku ispred Bjeloruskinje Aleksandre Herasimenyje na trećem mjestu.

Drugih 50 metara Moskvina je stisnula, dostigla i prestigla Jovanović i osvojila prvo mjesto u vremenu 30 stotinki boljem od svog europskog rekorda isplivanog u Moskvi prošli mjesec (56,66). Iza 56,36 Moskvine Jovanović je srebro donijelo 56,93 ispred 57,23 brončane Herasimenyje.

Sanji je srebro na EP-u u Istanbulu sedma medalja u 25-metarskim bazenima i peta na europskim prvenstvima nakon dva zlata na Svjetskom prvenstvu u Manchesteru 2008. (50 i 100 leđno), dva zlata na EP-u u Rijeci lani (50 i 100) te jednog zlata (50) i jednog srebra (100) na EP-u u Debrecenu prije dvije godine.

Druga je ovo hrvatska medalja na EP-u 2009. i drugo srebro nakon jučerašnjeg drugog mjesta Duje Draganje na 50 metara slobodno.

Inge Dekker i Hinkelien Schreuder prvakinje su Europe na 50 metara delfin. Nizozemke se u finalu 10 stotinki pobjegle brončanoj Norvežanki Ingrid Snildal (25,10), ali jedna drugoj nisu i devet su stotinki boljim vremenom od 25,09 Dekker u polufinalu obje poboljšale rekord europskih prvenstava (25,00) i obje zaslužile najvišu stepenicu pobjedničkog postolja.