Bundesliga, 16. kolo, 11.12.2009, 20:30 h
Hertha Berlin 2:2 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Bayer proklinje sudačku nadoknadu

Borna Rupnik • subota, 12.12.2009.

Vodeći sastav njemačkog prvenstva, Bayer iz Leverkusena, po drugi je puta zaredom upisao neriješen rezultat. U uzbudljivoj završnici dvoboja u Berlinu pobjedu mu je uskratio Adrian Ramos...

Dvoboj prvoplasirane i posljednjeplasirane momčadi Bundeslige ponudio je dosta uzbuđenja i četiri gola. Hertha i Bayer remizirali su 2:2, a posebno su zanimljive bile posljednje minute utakmice.

Berlinska je momčad povela iz prve prilike na susretu: Cicero je proigrao Kolumbijca Adriana Ramosa, a on rutinski šalje loptu u mrežu za prednost domaćina. Bayer je do kraja prvog poluvremena bio pritajen, a Hertha je s nekoliko prilika bila bolji suparnik.

Međutim, nakon odmora na teren je istrčao puno angažiraniji Bayer i utakmica je postala oštrija, a ekipa iz Leverkusena do zasluženog je izjednačenja stigla u 76. minuti. Nakon udarca iz kuta najbolje reagira mladi Toni Kroos i kroz gužvu šalje loptu u mrežu.

Iako je Herthin veznjak Gojko Kačar samo minutu kasnije morao na prijevremeno tuširanje zbog drugog žutog kartona, rezultat se nije mijenjao sve do same završnice.. Prvo je Kaplan u 90. minuti uz puno sreće doveo goste na prag vrijedne pobjede, ali tu nije bio kraj.

U drugoj minuti sudačke nadoknade bod je Herthi spasio Adrian Ramos, glavom zakucavši loptu pod Adlerovu prečku za konačnih 2:2.

Bayer je tako osigurao prvo mjesto na još tjedan dana, ali Jupp Heynckes neće biti prezadovoljan sa samo dva boda iz zadnja dva kola. S druge strane, Herthi bi ovaj bod - osvojen na dramatičan način - mogao puno značiti pri motivaciji za proljetni dio sezone, kada će pokušati očuvati prvoligaški status.