Mnogi velikani bez Europske lige!

Marin Pintur • četvrtak, 26.08.2010.

Iznimno je uzbudljivo bilo u večernjim utakmicama Europske lige. U društvu Hajduka i Dinama se neće naći velikani poput Aston Ville, Celtica, Feyenoorda ili Galatasaraya, dok je opasno visio i Stuttgart. Posebno je upečatljiva pobjeda Utrechta nad Celticom od 4:0.

Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić nije imao sreće, njegovi bivši suigrači su došli do velike pobjede u Birminghamu protiv Aston Ville i na taj način uskratili Jelaviću povlasticu nastupanja u Ligi prvaka. Domaćin je dvaput imao prednost pogocima Agbonlahora i Heskeya, ali su Austrijanci u razdoblju od samo tri minute, u 78. i 81. minuti preokrenuli rezultat preko Sonnleitnera i Gartlera.

Nesretan je dan bio i za dva najveća turska kluba, Galatasaray i Fenerbahce. Nakon loših 2:2 u prvom susretu s Karpatyjem, Galatasaray je u 90. minuti stigao do vodstva, međutim samo nekoliko trenutaka kasnije veliko slavlje domaćinima je donio Fedetskyy. U susretu visokog rizika Fenerbahce je u regularnom dijelu susreta nadoknadio prednost PAOKA iz prve utakmice, ali su u produžetku bili spretniji gosti i ostvarili plasman u skupine Europske lige.

Vezane vijesti

Stuttgart je iz Bratislave donio prednost od 1:0, te se činilo da će to biti dovoljno za miran uzvrat. Ipak, uzvrat je bio sve samo ne miran. Naime, Slovan je nakon 53 minute vodio s čak 2:0, ali su Nijemci, sebi svojstveno, uspjeli doći do 2:2, a strijelci su bili Gebhart i Gentner. Lille se dugo mučio s Vasluijem, no nakon isključenja gostujućeg Kuciaka, stvari su ipak sjele na svoje mjesto pa je Lille slavio s 2:0.

Momčadi koje su rutinski odradile uzvrate su Napoli, CSKA Sofija, Juventus i Manchester City. Juventus je svladao Sturmu s minimalnim rezultatom, a Gordon Schildenfeld je odigrao cijeli susret za goste. Momčad iz Manchestera je bila bolja od Timisoare zgodicima Wright-Phillipsa i Boyate.

Celtic se solidno osramotio u ovogodišnjim europskim nastupima. Nakon ispadanja od Brage u kvalifikacijama Lige prvaka, večeras ga je ponizio Utrecht. Iako je Celtic imao 2:0 iz prvog susreta, Nizozemci su na krilima trostrukog strijelca Wolfswinkela došao do visoke pobjede. Gent je također okrenuo prednost protivnika iz prvog susreta. Po jedan pogodak u svakom poluvremenu je bio dovoljan za izbacivanje Feyenoorda.

Plasman u skupine Europske lige su osigurali i PSG, Bayer, te Palermo. PSG je u golijadi poražen od Maccabi Tel Aviva, ali prolaz ni jednog trenutka nije dolazio u pitanje. Zato je Maribor opasno zaprijetio Palermo jer je u 58. minuti poveo s 2:0. Ipak, Talijani su ubrzo odgovorili, ali je Maribor u posljednjim minutama ipak došao do pobjede za klupske anale.

• Obrisan korisnik27.08.2010. u 00:33
    ma boli me k.... što vi mislite o jelaviću,gledam ja koji su klubovi prošli u skupine ,ako ispadne dobar ždrijeb hajduku ili dinamu mogli bi mi gledati hrvatskog predstavnika i na proljeće
  • Obrisan korisnik27.08.2010. u 00:28
    ma jelavic ce se nazabijat golova u rangersu,osvojit naslov Skotske i uci u LP,jer Celtic im ne predstavlja prijetnju.