Vodeni sportovi

Draganja bez finala i na 50 slobodno

Maja Giljanović • nedjelja, 26.06.2011.

Olimpijski vicepobjednik iz Atene 2004. godine Duje Draganja drugog je dana petog izdanja Open EDF mitinga u Parizu u kvalifikacijama na 50 metara slobodno zauzeo 20. mjesto. Aleksej Puninski je odustao od nastupa, a obojica su otkazala i nastup na 100 delfin.

Drugog dana natjecanja na petom izdanju Open EDF mitinga u Parizu po startnim listama hrvatski su reprezentativci Duje Draganja i Aleksej Puninski u bazen trebali četiri puta, obojica su trebala plivati 50 slobodno i 100 delfin.

Na koncu je nastupio samo Draganja na 50 slobodno. Olimpijski vicepobjednik iz Atene 2004. godine Splićanin koji je u subotu na 50 delfin osvojio 10. i na 100 slobodno 47. mjesto među 60 natjecatelja je zauzeo 20. mjesto, a njegovih 23,12 od rezultata Matthewa Greversa koji je uhvatio zadnji vlak za finale sporije je 63 stotinke sekunde.

Svejedno je ovo pomak Draganje u odnosu na nastupe na Mare Nostrum seriji mitinga: u Barceloni prije tri tjedna 50 slobodno je isplivao za 23,47, u Canet en Roussillonu za 23,68, danas za 23,12, a nakon 25,39 na 50 delfin u Barceloni u Parizu se spustio na 24,60.

Dominaciju je nastavio Cesar Cielo Filho. Olimpijski pobjednik, svjetski prvak i rekorder nakon slavlja na 50 delfin i 100 slobodno najbrži je bio i u kvalifikacijama na 50 slobodno (22,10) i iza sebe ostavio Florenta Manadoua (22,30), Nathana Adriana (22,31), Georgea Bovella (22,31), Bruna Fratusa (22,36), Andrija Govorova (22,36) i Fredericka Bousqueta (22,39). Alain Bernard je nakon 12. mjesta na 100 slobodno bez finala ostao i na 50-ici, europski prvak zauzeo je 12. mjesto (22,67).

Puninski nakon 19. mjesta na 50 delfin na 50 slobodno nije nastupio, a obojica su odustala od kvalifikacija na 100 delfin.

• Obrisan korisnik26.06.2011. u 19:19
    Pa šta se to događa s Draganjom,sjećam se kad je išao ispod 22 sekunde,a sad ne može proći ni kvalifikacije...čini se da nam je plivanje trenutno u velikoj krizi...