Vodeni sportovi

Todorović i Pavlin izborili polufinale, Draganja stotinku prespor, prvi ispod crte

Maja Giljanović • ponedjeljak, 21.05.2012.

Sedam hrvatskih reprezentativaca nastupilo je u kvalifikacijama prvog dana Europskog prvenstva koje se do nedjelje održava u Debrecenu. Polufinale su izborili Mario Todorović na 50 delfin i Kim Daniela Pavlin na 200 leđno, Duje Draganja je na 50 delfin zauzeo 18. mjesto, Valery Švigir na 50 delfin 28., Roko Šimunić na 100 leđno 39., a Ante Križan i Saša Gerbec na 100 prsno 51. i 52. mjesto.

U kvalifikacijama prvog dana natjecanja na Europskom prvenstvu u Debrecenu nastupilo je sedmoro hrvatskih reprezentativaca, a polufinale su izborili Mario Todorović na 50 delfin i Kim Daniela Pavlin.

23-godišnji Korčulanin u šestoj je kvalifikacijskoj skupini iza Milorada Čavića (23,70), Nikite Konovalova (23,78) i Piera Codije (23,87) zauzeo četvrto mjesto, a ukupno se s 23,95 smjestio na 10. mjesto iza još i aktualnog viceprvaka iz Budimpešte 2010. Fredericka Bousqueta (23,60), svjetskog rekordera i branitelja naslova Rafaela Munoz Pereza (23,76), Françoisa Heersbrandta (23,81), Amauryja Leveauxa (23,90), Jauhena Curkina (23,91) i Steffena Deiblera (23,94).

Bolno blizu polufinala bio je i Duje Draganja, ali 29-godišnji Splićanin bio je jednu stotinku sekunde prespor i na 18. mjestu na 50 delfin završio svoj nastup. Posljednji vlak u polufinalu ulovio je Tom Kremer s 24,27, Izraelac je upao na poziciju koju je zbog pravila o najviše dvoje polufinalista iz jedne države izbacilo Romaina Sassota. Sassot je s 24,04 zauzeo 11. mjesto, ali bio je tek treći najbrži Francuz iza Bousqueta i Leveauxa.

Među 16 najboljih u Europi probila se zato Kim Daniela Pavlin. 19-godišnjakinja je s 2:14,25 u drugoj kvalifikacijskoj skupini na 200 leđno iza Simone Baumrtove (2:12,66), Alessije Filippi (2:12,89), Eyglo Gustafsottir (2:13,81) i Marie Jugnet (2:14,14) zauzela peto mjesto, a iza još i Alexianne Castel (2:10,04), Jenny Mensing (2:11,05), Darine Ževine (2:11,31), Anje Čarman (2:12,55), Duane Da Rocha Marce (2:12,73), Melanie Nocher (2:13,09), Alicje Tchorz (2:13,40) i Kire Toussaint (2:13,67) ukupno 13.

16-godišnja Valery Švigir na 50 delfin je zauzela 28. mjesto (27,81), sekundu i 34 stotinke iza najbrže Sarah Sjöström (26,48) i 51 stotinku iza posljednje polufinalistice Danielle Villars (27,30), 23-godišnji Roko Šimunić na 100 leđno je na 39. mjestu (57,61), tri sekunde i 39 stotinki iza najbržeg Jakova Toumarkina (54,22) i sekundu i 64 stotinke iza posljednjeg polufinaliste Mihaila Žvjagina (55,97), a na 100 prsno Ante Križan i Saša Gerbec pratili su se u stopu. Iza najbržeg u kvalifikacijama Imrija Ganiela (1:00,96) i Hunora Matea (1:01,89) na 17. mjestu Križan je s 1:04,12 zauzeo 51., a Gerbec s 1:04,14 52. mjesto.

Finala počinju od 17 sati, medalje će se podijeliti na 400 slobodno plivačima, 400 mješovito plivačicama i u štafetama 4x100 slobodno, a Todorović i Pavlin pokušat će izboriti finala na 50 delfin i 200 leđno.

• Obrisan korisnik22.05.2012. u 09:28
    Nerazumijem odlični i vrhunski rezultati u malim bazenima a u olimpijskim prilično skromni-želim im sreču
  • Obrisan korisnik22.05.2012. u 09:25