Vodeni sportovi

Primorje visoko porazilo Mladostaše u Jadranskoj ligi

Matej Milanović • subota, 05.10.2013.

U drugom kolu vaterpolske Jadranske lige riječko Primorje je s visokih 17:8 porazilo Mladost, s time da je pred zadnjih osam minuta bilo samo +3 za domaće.

PRIMORJE EB RIJEKA - MLADOST ZAGREB 17:8 (2:1, 5:4, 4:3, 6:0)

Jadranska liga, 2. kolo

Primorje EB: Vićan, Radu, Peroš, Krapić, De. Varga 5, Sukno 3, Muslim 4, Petrović, Da. Varga 2, Obradović 1, Šetka 1, Garcia 1, Čubranić, Mudražija, Trener: Asić.

Mladost: Marcelić, Bukić, Josipović, Lončar 1, Martinić, Živković, Anzulović, Milaković 2, Pavičić, Živković, Vukičević 4, Gagulić 1, Pisk, Dašić, Trener: Dašić.

Suci: Prančić, Banovac

Igrač više: Primorje 7/13; Mladost 3/12

Peterci: Primorje 2/2, Mladost 2/2

U drugom kolu Jadranske lige u vaterpolu Primorje je doma igralo protiv zagrebačke Mladosti. U prve tri četvrtine utakmica je bila borbena. Primorje je imalo prednost, dobilo je sve tri četvrtine, ali minimalnim rezultatom i Mladost je tako imala prihvatljiv minus od samo tri razlike nakon 24 minute igre, 11:8.

Međutim, Mladost nije uspjela prihvatljiv rezultat zadržati do kraja utakmice. Naime u posljednjoj četvrtini stigao je potpuni potop. Primorje je zabilo šest golova, a nije primilo niti jednog, za končanih 17:8.

Kod domaćih je pet pogodaka upisao Denes Varga, a četiri je dodao Petar Muslim. Kod Mladosti je, pak, najbolji bio Ante Vukičević s četiri gola. Primorje u idućem kolu gostuje kod Branika, dok Mladost igra doma s Primorcem.