Bundesliga, 32. kolo, 05.05.2024, 15:30 h
Union Berlin 3:4 Bochum
Bochum

Novi poraz Bjelice i Union Berlina, komplicira se borba za ostanak

Petar Jenjić • nedjelja, 05.05.2024.

U susretu 32. kola Bundeslige, novi poraz upisao je Union Berlin pod vodstvom Nenada Bjelice. Na domaćem terenu izgubili su od izravnog konkurenta za ostanak, Bochuma...

Jedan od ključnih dvoboja u borbi za ostanak igrao je Union Berlin pod vodstvom Nenada Bjelice. U goste im je stigao susjed na ljestvici, Bochum, koji je slavio rezultatom 3:4 i odnio puni plijen.

Igraj na Bundesligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Današnjim porazom Union je ostao na 30 bodova, dok Bochum ima tri više. Mainz ima 28 bodova i tek večeras treba odigrati svoj dvoboj protiv Heidenheima. U slučaju pobjede Mainza, Berlinčani padaju na poziciju koja vodi u razigravanje za ostanak.

Gosti su poveli u 16. minuti susreta kada je Maximilian Wittek sa sedam metara skrenuo loptu u mrežu nakon proigravanja Moritza Broschinskog. Isti igrač poentirao je i u 31. minuti kada je ponovno pogodio u bliži kut.

Nije Bochum stao na tome i već je šest minuta kasnije postigao novi pogodak. Ovoga puta poentirao je Keven Schlotterbeck. Tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme.

U 59. minuti Yorbe Vertessen lijepo je opalio izvana i smanjio zaostatak domaćina. Samo četiri minute stigao je novi pogodak u mreži Bochuma, a njega je postigao Chris Bedia. Oba igrača ušla su na poluvremenu u igru.

Bochum se vratio na dva pogotka prednosti u 70. minuti kada je glavom poentirao Philipp Hofmann. Nije se predavao domaćin i četiri minute kasnije smanjio je zaostatak Benedict Hollerbach udarcem iz blizine.

Međutim, do kraja se rezultat više nije promijenio. Josip Juranović odigrao je cijeli susret za domaću momčad.