Paket24 Premijer liga, Liga za prvaka, 10. kolo, 05.05.2024, 17:00 h
RK Zagreb 24:18 Nexe Našice
Nexe Našice

Zagreb slavio u hrvatskom derbiju protiv Nexea

Sportnet, Petar Jenjić • nedjelja, 05.05.2024.

Rukometaši Zagreba upisali su novu prvenstvenu pobjedu u doigravanju za prvaka Hrvatske. U derbiju su bili bolji od našičkog Nexea...

I desetu pobjedu u nizu ostvarili su rukometaši Zagreba, nakon što su u najvećem derbiju hrvatskog rukometa bili uvjerljivi protiv rukometaša Nexe Našica. Dvoboj dva najveća hrvatska kluba završen je pobjedom domaćina i to rezultatom 24:18 (13:9).

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ovom pobjedom najbolji su hrvatski rukometaši stigli do četiri, od šest potrebnih bodova u obrani naslova prvaka Hrvatske. Sljedeća utakmica u razigravanju za prvaka na rasporedu je 22. svibnja također u Kutiji šibica.

Pogotkom kapetana Jakova Gojuna otvoren je još jedan derbi hrvatskog rukometa, a domaćini su od prve minute nametnuli svoj ritam i pokazali da ne žele dopustiti da ova utakmica u bilo kojem trenutku uđe u rezultatsku neizvjesnost.

Da su u boljoj formi, a generalno i da igraju kvalitetniji rukomet ove sezone, rukometaši Zagreba nastavili su pokazivati kroz ostatak susreta.

Pogotkom Luke Lovre Klarica za 5:2 u 7. minuti Zagreb prvi puta ima +3, a deset minuta kasnije, nakon što je Ivan Čupić uspješno realizirao sedmerac, na semaforu je i visokih +5 (10:5) za hrvatske rukometne prvake.

Imao je Zagreb i sedam pogodaka prednosti (12:5) u 22. minuti, ali završnica prvog poluvremena ipak je pripala rukometašima iz Našica. Do konca susreta, hrvatski su rukometni viceprvaci uspjeli smanjiti zaostatak na za njih, ipak, prihvatljivijih 13:9.

U nastavku susreta Zagreb je opet bolji, ali niti Našičani se ne predaju. U 35. minuti Adin Faljić pogađa za 15:10 vodstvo Zagreba, ali Nexe ubrzo hvata priključak preko Marka Račića i Predraga Vejina.

Do kraja utakmice igralo se čvrsto u obrani na obje strane, s dosta promašenih zicera i sedmeraca također na obje strane. Zagreb je u nekoliko navrata odlazio na maksimalnih plus sedam, a na koncu je susret završio s 24:18 u korist najboljeg hrvatskog kluba.

Najbolji u redovima Zagreba bili su Timur Dibirov sa šest, odnosno Luka Lovre Klarica i Filip Glavaš s po pet četiri pogotka. Matej Mandić je briljirao s čak 14 obranjenih lopti.

Kod Našičana je Adir Cohen postigao četiri gola, dok su Manuel Štrlek i Predrag Vejin postigli po tri pogotka. Dominik Kuzmanović je imao 11 obrana.