Planinić briljirao u Kaunasu

Branimir Korać • utorak, 08.12.2009.

Zoran Planinić odigrao je utakmicu dosadašnjeg dijela sezone, no to nije bilo dovoljno Moskovljanima za pobjedu kod Žalgirisa u sklopu VTB lige. Od ostalih naših igrača učinkom se ističu ponovno Josip Glavinić, Marko Popović i Marko Banić...

AUSTRIJA

Marko Morić (Klosterneuburg): Momčad Klosterneuburga čvrsto drži vrh bundesligaške ljestvice. Novu pobjedu ostvarili su u 11. kolu kada su ugostili Gmunden i svladali ga 81:73. Najbolji kod pobjednika bio je naš Marko Morić koji je za 33 minute ubacio 21 poen (8/10 za dva, 1/3 za tri, 2/3 slobodna) uz devet skokova i dvije asistencije.

Milan Stegnjaić (Oberwart): Do očekivane pobjede stigao je Oberwart koji je nadigrao Viennu s 87:78. Vrlo dobru utakmicu odigrao je Milan Stegnjaić koji je za 23 minute ubacio 16 poena (2/7 za dva, 3/4 za tri, 3/5 slobodna) i tome dodao pet skokova, dvije asistencije i pet osobnih pogrešaka.

BELGIJA

Andrija Stipanović (Liege): Liege nije uspio u 11. kolu upisati pobjedu na teškom gostovanju u Antwerpenu. Domaćin je bio bolji s 82:66, a Andrija Stipanović dobio je 14 minuta te ubacio pet poena (2/6 za dva, 1/1 slobodna) uz pet uhvaćenih skokova.

Ivan Papac (Liege): U porazu kod Antwerpa Ivan Papac također je osjetio parket. Igrao je tek dvije minute i napravio dvije osobne pogreške.

Jure Lalić (Charleroi): Vodeći Charleroi protiv posljednjeplasiranog Genta imao je šetnju i slavio je s lakih 74:51. U neravnopravnom dvoboju Jure Lalić igrao je 16 minuta i ubacio sedam poena (3/5 za dva, 1/2 slobodna).

BUGARSKA

Aleksandar Ugrinoski (Rilski Sport): Rilski Sport našeg Aleksandra Ugrinoskog poražen je u Plevenu kod posljednjeplasiranog Spartaka 81:74, puno lakše nego što rezultat pokazuje. Ugrinoski je igrao tek osam minuta i ubacio osam poena (0/2 za dva, 2/2 za tri, 2/2 slobodna).

CIPAR

Ivo Josipović (Apollon): Košarkaši Apollona upisali su visok poraz na gostovanju kod Ethe koja je bila bolja 71:54. Ivo Josipović odradio je 29 minuta i za to vrijeme ubacio sedam poena (2/3 za dva, 1/5 za tri, 0/3 slobodna) uz šest skokova.

FRANCUSKA

Hrvoje Perinčić (Hyeres Toulon): Toulon je teško poražen u desetom kolu na gostovanju kod Levalloisa 93:67. Hrvoje Perinčić odigrao je posve neprimjetnu utakmicu, na parketu je proveo 26 minuta, promašio jednu dvicu i upisao dvije asistencije.

Slaven Rimac (Pau Orthez): Pau Orthez drži korak s Limogesom na vrhu ljestvice B divizije, a nova pobjeda upisana je u gostima kod Bourga 86:68. Slaven Rimac bio je dobar i za 21 minutu ubacio je 12 poena (3/3 za dva, 2/2 za tri) uz tri skoka i dvije asistencije.

NJEMAČKA

Jasmin Perković (EWE Baskets Oldenburg): U derbiju 13. kola njemačke Bundeslige EWE Baskets je bio bolji od Artlanda 66:62. Jasmin Perković odradio je 31 minutu i ubacio devet poena (2/6 za dva, 0/3 za tri, 5/7 slobodna) uz osam skokova i tri asistencije.

GRČKA

Nikola Vujčić (Olympiakos): Vodeća momčad grčkog prvenstva gostovala je kod Ilysiakosa i slavila bez previše muke 79:67. Malu minutažu uz dobar učinak ostvario je Nikola Vujčić koji je u 11 minuta ubacio isto toliko poena (5/6 za dva, 1/3 slobodna) te uhvatio četiri skoka.

Ivan Kartelo (KAO Dramas): U A-2 ligi KAO iz Dramasa gostovao je kod dobrog Ikarosa i upisao visok poraz 86:66. Najbolji pojedinac kod poraženih bio je Ivan Kartelo koji je za 29 minuta ubacio 19 poena (4/7 za dva, 11/11 slobodna) uz 11 skokova, tri asistencija i pet osobnih pogrešaka.

Željko Župić (KAO Dramas): 20 minuta u porazu momčadi iz Dramasa dobio je Željko Župić. Nije ih najbolje iskoristio i ubacio je tek pet poena (0/3 za dva, 1/2 za tri, 2/2 slobodna).

MAĐARSKA

Matija Češković (PVSK Pecs): Novo pojačanje PVSK-a Matija Češković debitirao je u domaćem porazu od Soprona 90:74. Češković je igrao 28 minuta i ubacio 14 poena (3/11 za dva, 1/5 za tri, 5/7 slobodna) uz dvije asistencije.

Srđan Helbich (PVSK Pecs): Tri minute manje od Češkovića, ali uz bolji učinak, odradio je Srđan Helbich. Helbich je ubacio deset poena (4/7 za dva, 2/5 slobodna) uz osam skokova i dvije ukradene lopte.

ITALIJA

Davor Kus (Benetton): U porazu od Angelica 89:83 Kus je uz ne tako dobar šut iz igre (4/11) postigao 14 koševa, sedam asistencija i tri skoka.

Sandro Nicević (Benetton): Za 16 minuta na parketu hrvatski centar je ubacio pet koševa (šut iz igre 1/5) i uhvatio jedan skok.

NORVEŠKA

Ivan Đerman (Gimle): Gimle je bez problema svladao pretposljednju Froyu s lakih 97:65. Ivan Đerman odigrao je 26 minuta i ubacio šest poena (3/4 za dva, 0/3 za tri) uz osam skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

POLJSKA

Igor Miličić (AZS Koszalin): U dvoboju momčadi donjeg dijela ljestvice Koszalin je na svom parketu nadigrao PBG Basket 81:72. Igor Miličić odigrao je 26 minuta i ubacio pet poena (1/1 za dva, 0/2 za tri, 3/3 slobodna), ali tome je dodao čak devet asistencija.

RUSIJA

Marko Popović (Uniks Kazan): Pauzu u prvenstvu Rusi su iskoristili za odigravanje utakmica VTB lige. Uniks je ugostio VEF Rigu i uvjerljivo slavio 85:61, a Marko Popović za 25 minuta ubacio je 18 poena (2/4 za dva, 4/8 za tri, 2/3 slobodna) uz četiri skoka, tri asistencije i dvije ukradene lopte.

Krešimir Lončar (Uniks Kazan): Osim Popovića korektnu utakmicu odradio je i Krešimir Lončar s nešto manjom minutažom i slabijim učinkom. Naš centar igrao je 16 minuta i ubacio osam poena (3/5 za dva, 2/2 slobodna) uz četiri skoka, tri blokade i dvije osvojene lopte.

Zoran Planinić (CSKA): CSKA je u sklopu VTB lige gostovao kod Žalgirisa i upisao poraz 67:63. Gostima nije pomogla niti izvrsna utakmica Zorana Planinića koji je igrao 32 minute i ubacio 26 poena (9/11 za dva, 1/3 za tri, 5/5 slobodna) uz šest skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

SLOVAČKA

Dominik Štefanac (Inter): Bratislavski Inter je u derbiju začelja poražen u gostima kod slabe Žiline 84:72. U gostujućem sastavu najbolji je bio Dominik Štefanac koji je za 35 minuta ubacio 15 poena (5/5 za dva, 5/8 slobodna) uz dva skoka, ali i pet osobnih pogrešaka.

Ivan Barišić (Handlova): Očekivanu pobjedu upisali su košarkaši Handlove protiv Komarnog. U svojoj dvorani su slavili 92:83, a vrlo dobra utakmica je iza Ivana Barišića. On je za 38 minuta ubacio 17 poena (5/10 za dva, 1/1 za tri, 4/5 slobodna) uz četiri skoka i dvije asistencije.

Josip Glavinić (Handlova): Kao i inače uvjerljivo najbolji pojedinac susreta koji igra Handlova bio je Josip Glavinić. Glavinić je ovaj put za 38 minuta ubacio 26 poena (5/10 za dva, 2/7 za tri, 10/12 slobodna) uz deset asistencija, pet skokova i tri ukradene lopte.

Igor Salamun (Komarno): Kod Komarnog dosta je igrao Igor Salamun, no nije spriječio poraz. Dobio je 35 minuta i ubacio 16 poena (5/7 za dva, 2/4 za tri) uz šest asistencija, tri skoka i dvije ukradene lopte.

Zrinko Gudelj (Komarno): Gotovo dvostruko manju minutažu nego što je dobio Salamun, imao je Zrinko Gudelj. On je igrao 18 minuta i ubacio devet poena (4/5 za dva, 0/3 za tri, 1/1 slobodna) uz tri asistencije i dvije osvojene lopte.

Ivica Cvitanović (Svit): Vodeća Nitra s lakoćom se obračunala sa Svitom i u gostima slavila 79:60. Ivica Cvitanović kod poraženih je igrao tek sedam minuta, promašio je jednu dvicu i uhvatio tri skoka.

SLOVENIJA

Dražen Bubnić (Zlatorog): U devetom kolu slovenskog prvenstva Zlatorog je u gostima iznenadio Geoplin Slovan svladavši ga 72:68. Velike zasluge za to idu Draženu Bubniću koji je za 37 minuta ubacio 17 poena (4/11 za dva, 3/5 za tri, 0/2 slobodna) uz 12 skokova te po dvije asistencije i ukradene lopte.

Vladimir Anzulović (Rudar): Rudar je nastavio s odličnim igrama u slovenskom prvenstvu. Novu pobjedu ostvario je kog Šentjura svladavši ga 91:81, a Vladimir Anzulović igrao je 28 minuta i ubacio 14 poena (1/4 za dva, 2/5 za tri, 6/7 slobodna) uz tri asistencije.

Vlado Pašalić (Rudar): U petorci Rudara mjesto je našao i Vlado Pašalić koji je odradio 19 minuta i ubacio deset poena (5/8 za dva, 0/1 slobodna) uz šest skokova i dvije asistencije.

Vjeran Soldo (Rudar): Vrlo sličan učinak Pašalićevom ostvario je i Vjeran Soldo. Također je igrao 19 minuta i također je ubacio deset poena (3/5 za dva, 4/6 slobodna), no on je ubilježio tek dva skoka.

Davor Marcelić (Krka): Iako je Krka slavila kod Parklja 80:66, Davor Marcelić nije briljirao. Igrao je 28 minuta i ubacio tek tri poena (0/2 za dva, 1/7 za tri) uz pet skokova i tri asistencije.

ŠPANJOLSKA

Stanko Barać (Caja Laboral): Caja Laboral dobro napreduje u španjolskom prvenstvu. U ovom kolu svladala je u Vitoriji Estudiantes 78:68, a Stanko Barać odradio je 11 minuta i ubacio pet poena (2/2 za dva, 1/2 slobodna) uz dva skoka, dvije asistencije i dvije blokade.

Marko Banić (Bizkaia Bilbao): Marko Banić iz tjedna u tjedan pokazuje kako je glavni igrač Bizkaije i kako igra u jako dobroj formi. U ovom kolu kao gosti slavili su kod Murcije 80:75, a Banić je za 26 minuta ubacio 13 poena (4/4 za dva, 0/1 za tri, 5/5 slobodna) uz devet skokova i dvije ukradene lopte te tako bio i MVP kola.

Damir Markota (Bizkaia Bilbao): Markota nije uživao u tako velikoj minutaži kao Banić. On je dobio tek 12 minuta i za to vrijeme ubacio dva poena (1/1 za dva, 0/2 za tri) te dodao dvije asistencije i ukradene lopte.

Mario Stojić (Alicante): Alicante je poražen na gostovanju kod Unicaje 92:73, no Mario Stojić odigrao je dobru utakmicu. Na parketu je proveo 23 minute i ubacio 13 poena (3/8 za dva, 2/2 za tri, 1/2 slobodna) uz tri asistencije i dva skoka.

ŠVICARSKA

Martin Mihajlović (Lugano Tigers): Lugano je u švicarskom prvenstvu bio bolji od MGS-a nakon produžetka sa 108:104. Iako se igrao produžetak, Martin Mihajlović imao je malu minutažu i to tek dvije minute. Za to vrijeme ubacio je jednu tricu.

TURSKA

Gordan Giriček (Fenerbahče Ülker): Dobra utakmica je iza Gordana Giričeka. Njegov Fenerbahče svladao je Darussafaku 99:71, a Giriček je za 25 minuta ubacio 14 poena (4/9 za dva, 2/2 za tri) uz dva uhvaćena skoka.