Kapetani biraju momčad
Koncept all-star utakmice NHL-a vjerojatno će doživjeti vrlo zanimljiv, kreativan i originalan zaokret. Već izlizana, predvidljiva i dosadna podjela na zvijezde iz Istočne i Zapadne konferencije ustupit će mjesto ideji koja garantira više zanimljivosti u tom spektaklu...
Nakon završetka lock-outa, NHL se na čelu s komesarom Garyjem Bettmanom nije libila poduzeti neobične, pomalo out-of-the-box korake kako bi se hokej vratio u centar zbivanja. Iako često kritiziran, posebno zbog dva lock-outa tijekom njegovog vođenja lige, Bettman je ponovno učinio NHL zanimljivom i atraktivnom nakon kratkotrajne krize početkom 2000-tih. U NHL-u su radikalno izmijenjena pravila glede salary capa, promijenjena su i pravila u samoj igri, Bettman je TV prava prodao relativno malenoj kući Versus, ali svaki taj - na prvi pogled sumnjiv - korak pokazao se ispravnim.
U NHL-u godinama razmišljaju kako i all-star koncept "oživiti", a ideju je osmislio proslavljeni hokejaš, a danas podpredsjednik Lige, Brendan Shanahan.
Ideja se sastoji od toga da će dva kapetana birati naizmjence svoju momčad, od igrača koji će biti pozvani po istom ključu kao i do sada - iz svake konferencije će startere birati navijači, a ostale tehnička komisija NHL-a.
No, na samoj utakmici više neće biti Istoka protiv Zapada, nego, primjerice, Crosbyjevi protiv Selanneovih.
Shanahan, a i mnogi igrači, vjeruju da bi ovakav koncept podignuo zanimanje za utakmicu, ali je i učinio zanimljivijom: "Radili smo neko vrijeme na ovoj ideji, zajedno s Udruženjem igrača. Sviđa im se ideja - neki od igrača s kojima smo razgovarali bli su vrlo uzbuđeni i 'nabrijani'."
Službena potvrda još nije stigla, NHL i NHLPA (udruga igrača) pregovaraju, no izgledno je da ćeu Raleighu 30. siječnja iduće godine all-star utakmica biti odigrana upravo na ovakav način.
Slažu se i voditelji klubova. Jedan od onih koje se najviše respektira, Brian Burke, GM Toronto Maple Leafse, podržava ideju: "Po onome što smo do sada čuli, sigurno bismo bili za takvu promjenu."
Iskreno, mislim da je ideja sjajna i volio bih je vidjeti i u NBA. Vjerujem da će igrači malo žešće igrati za svog kapetana, odnosno kontra onoga tko ih nije izabrao - bit će tu malo dobrodošle "loše krvi", prijateljskog podbadanja i na kraju više tenzije - koja toliko nedostaje utakmicama Istoka i Zapada.
Što vi mislite?
- Najnovije
- Najčitanije


Argentinski izbornik potvrdio: 'Messi neće startati protiv Jordana'
59 min•SP 2026.

Drago Ćosić najavljuje 17. dan SP-a: Je li vrijeme da Zlatko Dalić povuče malo hrabrije poteze
1 sat•Originalno

Bielsa preuzeo odgovornost nakon ispadanja Urugvaja, Španjolska prva u skupini
1 sat•SP 2026.

Pitali smo vas hoće li Hrvatska proći dalje - evo što ste odgovorili
2 sata•Reprezentacija

Izbornik Novog Zelanda: 'Većina ovih igrača vratit će se za četiri godine i bit će bolji zbog toga'
2 sata•SP 2026.

Heroj dana – Ousmane Dembele: Kako je indolentni ovisnik o junk foodu, postao glavni kandidat za Zlatnu loptu
2 sata•Sportnetissimo

Bubista nakon povijesnog uspjeha: 'Ništa nije nemoguće, sada nas čeka Argentina'
3 sata•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Novi Zeland - Belgija 1:5 (Svjetsko prvenstvo, skupina G)
6 sati•SP 2026.

Dinamo danas igra prvu pripremnu utakmicu - evo gdje i kada je prijenos
23 sata•SuperSport HNL

Egipat - Iran 1:1: Od mirne završnice do ludnice, ipak je završilo remijem
4 sata•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Egipat - Iran 1:1 (Svjetsko prvenstvo, skupina G)
6 sati•SP 2026.

Nova prognoza za prolazak Hrvatske u nokaut fazu, remi s Ganom zadovoljava
23 sata•Reprezentacija

Panama - Hrvatska 0:1: Teško izborena pobjeda i veliki korak prema nokaut fazi
3 dana•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Norveška - Francuska 1:4 (Svjetsko prvenstvo, skupina I)
14 sati•SP 2026.

Urugvaj - Španjolska 0:1: Furija potvrdila prvo mjesto, presudila katastrofalna greška Muslere
7 sati•SP 2026.
Pročitaj više
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
- Obrisan korisnik11.11.2010. u 10:55X... All-star je teze sranje. Bar ovih godina.Zanimljivije je pogledat npr. Zadar-Partizan,nego onu limunadu

- Obrisan korisnik10.11.2010. u 19:48ha ha ha ...pa u tom slucaju bi on bio kapetan, a u momcad bi sigruno pozval Semina

- Caracalla10.11.2010. u 18:41recimo da su Crosby i Pronger kapetani, jel' to znaci da Ovechkin ne bi igrao onda jer ne vjerujem da bi u tom slucaju bio izabran od strane kapetana...

- Obrisan korisnik10.11.2010. u 17:45Pala mi je ta ideja o divizijama napamet dok sam čitao članak pa sam malo dao mašti na volju, ali Bože moj, slobodno je izrugaj, ne smeta, u takvom smo društvu gdje je sramotno predložiti nešto drugačije.. Tvoj je prijedlog puno konstruktivniji.. A da, zaboravih - TI GA NEMAŠ

- Wilson10.11.2010. u 17:32S kim se ti grudaš?

HNK Hajduk Split 2026./2027.
Danas u 11:25
Hrvatska-Gana, 3. kolo SP 27.06. 23:00 h
Danas u 11:24
HNK Rijeka 2026/2027
Danas u 11:24
NK Slaven Belupo 2026/27.
Danas u 11:22






