Toplak: "Gledamo bolji nogomet i bolje suđenje"
Prošlog petka Samir Toplak podnio je ostavku na mjesto trenera u vinkovačkoj Cibaliji. Nakon par dana odmora, pristao je odgovoriti na par pitanja za Sportnet…
Nakon dugo vremena, bez posla ste. Jesu li se slegli dojmovi?
"Prošlo je svega par dana, ali polako se vraćam u varaždinsku normalu. Trebam malo odmora, nakon toga ću razmišljati što dalje."
Kao jedan od velikih problema u Vinkovcima istaknuli ste financijske poteškoće, kao i igrački kadar.
"Financije su uzrokovale osipanje kadra. Prošle sezone imao sam odličnu ekipu, no sada je otišlo previše igrača, a klinci koji su priključeni iz omladinskog pogona nikako nisu zreli da ih zamijene. Svi su to znali, i u upravi i u struci, da ako se nakon odlaska Cibalia ne pojača, da će biti ogromnih problema."
Spominjan je i problem s navijačima, navodno zbog vašeg imena?
"Radi se o glupostima, ne bih želio davati na važnosti šačici huligana koji su me sustavno vrijeđali. Meni je bilo važnije mišljenje normalnih ljudi, koje sam susretao na ulicama grada i koji su bili zadovoljni igrom ekipe. I danas primam pozive zahvale. Pojava ranije navedenih huligana nije problem klubova već društva i države."
Može li se povući paralela između Varaždina i Vinkovaca, iz oba kluba ste otišli zbog osipanja kadra?
"Već sam ranije pričao o tome, kad se kadar počeo osipati da me podsjeća na Varaždin. No, mislim da se potpuna propast, kakva se dogodila u Varaždinu, jer u Vinkovcima će se uvijek naći sredstva, a i lokalni političari se više brinu za Klub."
Što dalje, kakve su ambicije?
"Vrlo sam ambiciozan, moja je želja da danas-sutra konačno dobijem klub koji ima viziju dugoročnog razvoja i kontinuiteta. Nadao sam se tome u Cibaliji, uvjeren sam da bismo napadali pozicije koje vode u Europu ove sezone da nam je ostao kadar. Interesira me dakle sredina koja ne živi od danas do sutra."
Ima li kakvih konkretnih ponuda u tom smislu?
"Ne bih želio o imenima, ne bi bilo korektno prema kolegama koji tamo rade. Otvoren sam za ponude, želim planove staviti na papir i raditi u sredini koja želi bolje i više. Znam samo da ne želim više raditi u sredinama koje se bore za goli opstanak."
Što se Prve lige tiče, je li bilo iznenađenja u prva dva kola?
"Mislim da nije bilo toliko iznenađenja, koliko smo sad svi spoznali činjenicu da će liga biti mnogo izjednačenija no što smo navikli. Nakon europskih utakmica izuzetno je ugodno iznenađenje, uvjetno rečeno, bio Slaven Belupo. Može se spomenuti i Lokomotiva,s a šest bodova u prva dva kola s gostovanja."
Kako komentirate dva poraza Zagreba, kojeg vodi vaš prijatelj Dražen Besek?
"To mi je dosta nevjerojatno, jer sam gledao Zagreb protiv Slaska i izgledao je stvarno odlično. Mislim da je stvar samo u pehu, da će se ekipa dići i da će Dado uspjeti u svom naumu."
Dinamo i Hajduk također nisu briljirali u prvom kolu.
"Njima uvijek treba malo više da se zalaufaju. Dinamo će biti sve jači i jači kako će prvenstvo odmicati, njima je težak sedmi i osmi mjesec zbog kvalifikacija za Ligu prvaka. Ne brinem za njih, oni će se prošetati prvenstvom. Hajduk će s mladim igračima tražiti mjesto pod suncem i očekujem velike turbulencije. Najvažnije je Splićanima da se konsolidiraju u organizacijskom smislu, to im predstavlja veliki problem."
Znači li to da je drugo mjesto ove godine neizvjesno?
"Moja prognoza je da će Split biti uvjerljivo drugi. Mislim da Hajduk sa Splitom ne može, bez obzira na prošlu utakmicu, dugoročno. Logično je naime da će mlada momčad Hajduka imati uspona i padova, dok Split ima 20 odličnih igrača i vrlo dobro pokrivene sve pozicije."
Gledamo li ukupno, ako se može suditi po prva dva kola, bolji nogomet?
"Da, gledamo bolji nogomet. Ali, me samo da je nogomet bolji, nego je i suđenje bolje. Ako nastavimo tim tempom i uz tu pozitivnu atmosferu, vratit će se i ljudi na tribine."
SuperSport HNL
| 1 | Dinamo | 36 | 93:28 | +65 | 86 |
| 2 | Hajduk | 36 | 61:36 | +25 | 68 |
| 3 | Varaždin | 36 | 47:46 | +1 | 54 |
| 4 | Rijeka | 36 | 49:36 | +13 | 53 |
| 5 | Lokomotiva | 36 | 40:52 | -12 | 44 |
| 6 | Istra 1961 | 36 | 39:50 | -11 | 43 |
| 7 | Gorica | 36 | 40:48 | -8 | 41 |
| 8 | Slaven Belupo | 36 | 46:61 | -15 | 41 |
| 9 | Osijek | 36 | 27:49 | -22 | 35 |
| 10 | Vukovar 1991 | 36 | 37:73 | -36 | 28 |
- Najnovije
- Najčitanije


UŽIVO: Turska - SAD 2:1 (Svjetsko prvenstvo, skupina D)
44 min•SP 2026.

Šveđani kao Brazil 2006. godine, Potter na teren poslao mladu momčad
55 min•SP 2026.

Dugovječni Nagatomo ispisao povijest, a dvije zamjene u prvom poluvremenu rijetko se viđaju
1 sat•SP 2026.

Tunis - Nizozemska 1:3: Nizozemci i s pola snage do uvjerljive pobjede
1 sat•SP 2026.

Igrač utakmice: Daizen Maeda napokon prenio formu iz kluba u reprezentaciju
1 sat•SP 2026.

Japan - Švedska 1:1: Po bod svakome, poredak ostaje isti, krasan pogodak Elange
1 sat•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Japan - Švedska 1:1 (Svjetsko prvenstvo, skupina F)
4 sata•SP 2026.

UŽIVO: Turska - SAD 2:1 (Svjetsko prvenstvo, skupina D)
44 min•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Tunis - Nizozemska 1:3 (Svjetsko prvenstvo 2026., skupina F)
3 sata•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Japan - Švedska 1:1 (Svjetsko prvenstvo, skupina F)
4 sata•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Ekvador - Njemačka 2:1 (Svjetsko prvenstvo 2026., skupina E)
6 sati•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Curacao - Obala Bjelokosti 0:2 (Svjetsko prvenstvo, skupina E)
6 sati•SP 2026.

Ekvador - Njemačka: Nakon što su se uvalili u probleme, Ekvadorci se moraju izvlačiti na najteži način
13 sati•SP 2026.

Panama - Hrvatska 0:1: Teško izborena pobjeda i veliki korak prema nokaut fazi
2 dana•SP 2026.

Češka - Meksiko 0:3: Katastrofalno izdanje Čeha za oproštaj od Svjetskog prvenstva
23 sata•SP 2026.
SuperSport HNL
| 1 | Dinamo | 36 | 93:28 | +65 | 86 |
| 2 | Hajduk | 36 | 61:36 | +25 | 68 |
| 3 | Varaždin | 36 | 47:46 | +1 | 54 |
| 4 | Rijeka | 36 | 49:36 | +13 | 53 |
| 5 | Lokomotiva | 36 | 40:52 | -12 | 44 |
| 6 | Istra 1961 | 36 | 39:50 | -11 | 43 |
| 7 | Gorica | 36 | 40:48 | -8 | 41 |
| 8 | Slaven Belupo | 36 | 46:61 | -15 | 41 |
| 9 | Osijek | 36 | 27:49 | -22 | 35 |
| 10 | Vukovar 1991 | 36 | 37:73 | -36 | 28 |
Pročitaj više
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
- Obrisan korisnik02.08.2012. u 21:51Igrao sam prošle godine na njihovom terenu i stvarno se vidi da taj klub funkcionira kako se spada. Grade se nove tribine, sve je uređeno i ne bi me iznenadilo da uđu u 1. HNL

- Obrisan korisnik02.08.2012. u 21:48samo malo, ti bi ostao u klubu koji te vise ne plaća i koji je izbačen u 4. HNL ili koju već?

- Obrisan korisnik02.08.2012. u 03:23Sudeći po izjavama Samir puca na Čačićevo mjesto.

- Obrisan korisnik01.08.2012. u 23:57nakon što je Cibalija pokradena on kaže da gledamo bolje suđenje hehehe

- kojenajbolji01.08.2012. u 23:07ode on sad u Zelinu,da ih pokusa odvesti u prvu ligu!!navodno je dosta igraca iz varazdina otislo tamo!!!

Arsenal F.C.
Danas u 03:21
HNK Hajduk Split 2026./2027.
Danas u 03:13
GNK Dinamo 2026./2027.
Danas u 00:49
HNK Cibalia Vinkovci 2026/2027
Jučer u 23:35
3. HNL - istok
Jučer u 23:34
HNK Orijent
Jučer u 22:26




