[uredio el_riki96 - 15. siječnja 2019. u 22:44]

Partizan - Istra 1961  1:2 (Doumbia 79' / Kondogbia 62', Bernardo Silva 68')

U: 2(1) - 20(13)
P: 52% - 48%
BK

Sjajna partija Istre na otvaranju prvenstva i zaslužena pobjeda. Bila je to jednostrana utakmica gotovo čitavih 90 minuta, Istra je bila raspoložena i dominantna u napadu, te čvrsta u obrani. Partizana je dugo na životu držao Handanovič, skinuo je Slovenac niz udaraca, statistika govori sama za sebe. Čekalo se na prvi gol sve do 62. minute, Kondogbia se othrvao čuvaru i ušao u 16, a onda mirno zabio za 0:1. samo 6 minuta poslije, najbolji igrač susreta, Bernardo Silva, konačno je namjestio nišanske sprave i zabio za 0:2. Da sve ne bude tako fino i krasno pobrinuo se Kostas Manolas u 79. minuti kada doslovno poklanja i dodaje loptu Sowu, koji vidi samog Doumbiju pred vratima i vrhunskim tap inom Partizan se iz ničega vratio u život. Ipak, Istra je do kraja iskontrolirala susret i uzela 3 boda

Crvena Zvezda - Istra 1961  1:3 (Pjanić 2' / Rebić 68', James 74', AG)

U: 4(2) - 13(8)
P: 53% - 47%
ŽK: Mandžukić, Milenković (CZV)
CK: W. Reid (CZV)

Odlična utakmica na Marakani, otvorena i napadačka s obje strane, na kraju sa sretnijim ishodom za goste. Krenulo je perfektno za Zvezdu, Pizsczek je ubacio, Akanji i Mandžo su bili u skoku, lopta se odbila u zrak, Rui Patricio ostao u međuprostoru, a Pjanić u padu glavom zabio za 1:0. Krenula je Istra odmah po izjednačenje, ali nije išlo, a Zvezda je imala priliku za 2:0, no udarac Mandže glavom odsjeda na vratnici. Istra u drugom dijelu svim silama napada i to im se isplaćuje u 68. minuti kada Rebić zabija za 1:1. Isti igrač je u središtu pozornosti 6 minuta poslije kada prima loptu u 16 i dribla Reida, a ovaj ga kao zadnji igrač ruši, skrivljuje penal i zarađuje crveni karton. Siguran izvođač bio je James za preokret gostiju. Nakon tog imao je Rebić koji je ušao kao joker s klupe još nekoliko prilika, no poigravao se lobovima, što Zvezda ipak nije kaznila na drugoj strani. U zadnjem napadu, Istra nakon kornera dolazi do 1:3, Perišić je bio najviši, njegov udarac Hitz brani, lopta se odbija do Rebića koji posprema loptu u mrežu (komp piše autogol) za veliko slavlje zeleno-žutih u Beogradu

Buggy
Buggy
15. siječnja 2019. u 23:46

Borac - Istra 1961  2:4 (Alejandro Gomez 19', 83' / Ben Arfa 21', 51', 60', 79')

U: 7(4) - 16(11)
P: 47% - 53%
BK

Dva čudesna individualca, po jedan s obje strane, pružila su nam spektakl u Banja Luci u susretu Borca i Istre. Prvi je zabio Borac, u jeku napada Istre, prvi njihov prelazak centra iz kontre u gol pretvara Papu Gomez u 19. minuti. Istra se ekspresno vraća, lopta se sretno izodbijala Ben Arfi u 21. za 1:1. Nakon tog Vorm par puta čudesno vadi Borca, no u 51. i on je bio nemoćan, strijelac je opet Ben Arfa za preokret Istre. Isti igrač u 60. minuti golom za 1:3 postiže hattrick lijepim golom u malu mrežicu, da bi u 79. zabio i svoj 4 gol krasnom solo akcijom. Borac se nije predao, dapače, do kraja je bilo jako zanimljvo, u 83. Papu opet bježi u kontru i lijepo gađa kut nemoćnog Asenja, a u 89. Asenjo istom igraču čudesno dvaput brani udarce i sprječava ga da dođe do hattricka. Bilo je tu još šansi tokom čitave utakmice, a na kraju 3 boda zasluženo upisuje Istra

16. siječnja 2019. u 00:32

Sloboda - Varaždin 2:1 (Mbappe 45'+, Mertens 76' / Hazard 39')

U: 7(4) - 10(3)
P: 46% - 54%
BK

Buggy
Buggy
16. siječnja 2019. u 15:30

Prishtina - Istra 1961  0:5 (Perišić 25', Giroud 36', Akanji 38', Rebić 73', Imbula 80')

U: 4(2) - 25(13)
P: 41% - 59%
BK

Perfetkna utakmica Istre, rapsodija u napadu i odlična igra u obrani. Prvi je Ter Stegena probio u 25. minuti Perišić jakim ali čudnim udarcem za koji ostaje dojam da je bio obranjiv, da bi Giroud u 36. glavom i Akanji u 38. ulaskom iz drugog plana postavili visokih 0:3 na poluvremenu. Tu je manje više sve bilo rješeno, do kraja je Istra uspjela zabit još dva preko Rebića i Imbule uz još niz prilika, pa je završilo visokih 0:5