Željezničar 1:4 Varteks (Džeko 7' / Werner 19', 31', 47', Payet 53')

[uredio Buzic_10 - 09. svibnja 2019. u 14:26]
Potencijal za velika djela
Pristupio: 19.05.2012.
Poruka: 2.349
09. svibnja 2019. u 16:08

Hajduk Split - Istra 1961 1:2 (Lewandowski 4' / Joao Cancelo 70', Iago Aspas 85')

U: 9(4) - 10(8)
P: 52% - 48%
ŽK: Kondogbia (HAJ), Manolas (IST)

Još jedan odličan derbi između vječnih rivala i novo slavlje Istre. Hajduk je rano poveo, već u 4. minuti Lew se lako otarasio Strootmana i sa oko 25 metara opalio po golu, Asenjo loše reagira i to je 1:0. Nakon tog par šansi na obje strane, za Istru prijete Ben Arfa i Rodrigo Moreno, a s druge strane Bernardo Silva pogađa vratnicu. U drugom dijelu ista priča, obje ekipe raspoložene za nadigravanje, bilo je tu lijepih prilika, ali i lijepih obrana vratara. Istra do egala dolazi u 70. minuti, nakon dobrog presinga na protivničkoj polovici Cancelo krade loptu braničima Hajduka, sjurava se ka 16-ercu, prolazi kraj Piquea i mirno šalje loptu kraj Oblaka za 1:1. Igrači s klupe donijeli su življu igru Istre, a tranutak odluke desio se u 85. minuti, Muniain je ne lijevom krilu lažnjakom izbacio Piquea i ubačajem našao tek ušlog Aspasa koji zabija za 1:2. Hajduk nakon toga ulazi u 2 čiste prilike, no Asenjo se iskupio za prvi gol i jedan je od zaslužnijih za 3 boda sa ovog teškog gostovanja

Buggy
Buggy
09. svibnja 2019. u 16:30

Hrvatski Dragovoljac - Istra 1961 0:1 (Douglas Costa 85')

U: 2(0) - 13(8)
P: 48% - 52%
BK

Kako to obično biva u dvobojima ovih ekipa, Istra je 90 minuta napadala, a HD se branio čekajući kontre. Dobro je Dragovoljac stao iza i Istra nije napravila puno šansi u prvom dijelu, a kad bi i probili obrambeni blok, Schmeichel je bio na nivou. Završio je Dragovoljac poluvrijeme bez udarca, a onda u jeku napada Istre u drugom dijelu umalo iz prvog poveo kada Pastore izlazi sam na Patricija i promašuje cijeli gol. I druga šansa domaćina bila je zicer, zaprijeto je Auba, ishod opet isti. Kada su to promašili, morala je uslijedit kazna, Rebić je u 85. po ko zna koji put probio lijevo krilo, našao ubačajem Douglasa Costu, ovaj smiruje loptu i s 11 metara lakoćom pogađa za 0:1. Odahnuli su u tom trenutku gosti, a HD je na kraju unatoč dobroj obrambenoj prezentaciji ostao praznih ruku

Buggy
Buggy
09. svibnja 2019. u 21:30

Istra 1961 - Teleoptik 2:1 (Santi Cazorla 39', 44' / Messi 45'+)

U: 19(15) - 4(1)
P: 51% - 49%
BK

Odlično je odigrala Istra gotovo čitavu utakmicu i zasluženo slavila protiv Teleoptika. Teško su dolazuli do čistih šansi u prvom dijelu, no pri kraju poluvremena im se otvorilo, u 39. Santi juri sam po desnoj strani i iskosa iz teške situacije lijepo pogađa suprotni kut za 1:0. Minutu prije isteka vremena lopta se nakon kornera idealno odbija na 18 m gdje se našao Santi i novom bombom povisio na 2:0. Da sve ne prođe idealno za domaćina pobrinuo se Messi koji prije isteka poluvremena iz prvog udarca gostiju vraća nadu svojoj ekipi golom za 2:1. U drugom dijelu Istra se napromašivala, dobar je bio Benaglio, a onda par minuta prije kraja Zaha ima priliku donijeti bod u Zemun, no neprecizan je glavom i Istra upisuje nova 3 boda

Čelik - Istra 1961 2:4 (C. Ronaldo 22', D. Zapata 79' / Rodrigo Moreno 26', Rebić 62', Pjanić 66', Livaja 81')

U: 8(7) - 14(10)
P: 56% - 44%
BK

Obostrano otvorena i napadačka igra donijela je velik broj golova i odličnu utakmicu. Krenulo je idealno za Čelik, Alaba probija bok centrira u 16, a Cristiano krasno poluškaricama zabija za 1:0. Istra se vraća samo 4 minute poslije, jedan obranjeni udarac se sretno odbija u noge Rodriga Morena koji se ni kriv ni dužan ušetava u gol za 1:1. Sreća je opet okrenula leđa Čeliku u 62. minuti, braniči Čelika blokirali su udarac Pjanića, potom i Forsberga, no lopta se sretno odbija Rebiću koji iskorištava malo lošije postavljanje De Gee za preokret, 1:2. Treći gol Istre najljepši je njihov na utakmici, u 66. Pjanić iz slobodnjaka sa oko 25 metara krasno gađa mrežu za 1:3. Uzbudljivu završnicu donio je Zapata u 79. pogotkom za 2:3, no samo 2 minute nakon, brzom akcijom s centra i dugom loptom Istra u šansu izbacuje Livaju koji volejem buši De Geu za konačnih 2:4

Buggy
Buggy
09. svibnja 2019. u 22:07

Novi Pazar - Istra 1961 2:4 (Bezema 2', Robben 36' / Strootman 25', Rodrigo Moreno 43', 83', Iago Aspas 90'+)

U: 7(4) - 19(14)
P: 55% - 45%
BK

Novak u ligi dočekao je aktualnog prvaka i bio vrlo blizu uzimanja bod(ova), no na kraju je Istra ipak slavila. Krenulo je šokantno za goste, u 2. minuti KDB idealno proigrava Benzemu koji je miran za 1:0. Istra se vraća u 25. nakon kornera, u skoku je najviši Strootman za 1:1. Pazarci su bili raspoloženi i iznenadili su Istru lepršavom igrom, a u 36. su dobru igru okrunili golom za 2:1, strijelac je bio Robben. Ipak, 2 minute prije kraja Rodrigo Moreno posprema jedan odbijanac za novi egal, 2:2. Istra je u drugom dijelu jurnula po pobjedu, no dobro su se mučili, sve do 83. minute kada Aspas probija, udarac mu brani Navas, a lopta još jednom dolazi do Rodriga koji nema težak posao za 2:3. Do kraja Aspas koristi veliki prostor u zadnjem napadu, izlazi sam na Navasa i zabija za konačnih 2:4

Šampioni1993
Pristupio: 17.03.2017.
Poruka: 720
09. svibnja 2019. u 22:27

Zrinjski 2 1 Novi Pazar (Cavani 2 Dembele 45+; Firmino 85 )

8 5 - 10 5

žk : Nacho Fernandez (NP)

Teška utakmica protiv novog člana. Počelo je lijepo, Marcelo je prošao po lijevoj strani i nabacio a Cavani rutinski zabija za 1 0. Igralo se većinom na sredini gola prvo poluvrijeme uz par pokušaja Perišića koje je Navas hvatao živo a onda ponovno Marcelo, protrčava po krilu i lopta odlazi u korner. Loptu uzima Periši, nabacuje a Dembele najviše skače i to je 2 0. U nastavku je Pazar bio nešto bolji a Zrinjski je pokušao biti oprezan u obrani i kada se činilo da će bit C.S. uslijedio je pokušaj De Bruynea , Kompany je to blokirao a Firmino dočekao odbijanac i pogađa za konačnih 2 1. GG

Zrinjski 1 0 Varteks (Cavani 16)

7 4- 7 1

nema kartona

Znali su domaći da su Varaždinci promjenili formaciju u stilu nekadašnje Prištine sa 5 iza ali Cavanija je Perišić uposlio u stiliu najboljih razigravača, on sam pred golmana i poentira za 1 0 . Nastavak je bio puno bolji i moglo je biti tu golova sa obje strane, Cavani je mogao biti potpuni junak ali sa 5 m u 85. minuti prebacuje tribinu. Kazna je mogla uslijediti u sudačkoj nadoknadi ali Gigi brani praktički penal, Sturridge je bio sam pred njim , potpuno neometan i gađa po sredini. GG

Zrinjski 1 0 Hrvatski dragovoljac (Suarez 80)

10 3 - 9 8

ck : Mustafi

Jako teška utakmica, nije Zrinjski išao sve u napad jer obično Dragovoljac zabije iz kontre u tom slučaju , prvo poluvrijeme je ništa ništa a drugo poluvrijeme su gosti bili nešto bolji jer se Zrinjski otvorio pa je curilo na sve strane, imali su jako puno prilika gosti ali jedna majstorija Modrića za Suareza , 1 na 1 sa igračem na leđima i to je 1 0. GG

10. svibnja 2019. u 17:55

NK Čelik Zenica        1 : 2      NK Hrvatski dragovoljac     (C. Ronaldo 68' / Pastore 11', F. Anderson 88' )

U: 10(5) - 7(7)

ŽK CK : --

Poruka: 720
11. svibnja 2019. u 00:55

Zrinjski 2 0 Crvena Zvezda (Cavani 14 90+)

9 5 - 9 2

Nema kartona

Zrinjski 2 0 Vojvodina (Di Maria 25 Cavani 57)

21 5 - 1 0

beshinho10
beshinho10
Pristupio: 12.09.2018.
Poruka: 156
11. svibnja 2019. u 01:16

Hajduk Split - Željezničar 3 : 1 ( Lewandowski 15',Martial 52',Bernardo Silva 65' - Džeko 12' )

7(6) - 9(4)

zk: Otamendi,Muller (HAJ) - Busquets (ŽELJ)

3 gola na utakmici pala su nakon odbitka i nisu uopce vrijedni spomena,jedini lijep gol djelo je Bernarda Silve koji je u 65 oj min poslao 2 igraca Želje po tkzv "burek",onda je jos biciklom prosao stopera i hladno matirao istrcalog Ter Stegena. Definitivno pravo pojacanje u svlacionici Bilih.