Poruka: 2.349
04. ožujka 2019. u 13:07

SPORTNET 2 - 8. Sezona - Kup

SISTEM NATJECANJA

Kup se igra u knock-out sistemu, jedna utakmica na 10 minuta sa uključenim produžecima i penalima

PRAVILA

- Sva pravila iz lige vrijede i za kup, s izuzetkom pravila oko kartona i supenzija
- 2 akumulirana žuta kartona su 1 utakmica pauze, crveni karton je 2 utakmice pauze sa prvim slijedećim protivnikom
Obavezno je u svakom izvještaju pored igrača koji je kartoniran napisati iz kojeg je kluba, te nakon odrađivanja suspenzije to naglasiti u izvještaju, npr:

Villarreal - Atletico 0:0

ŽK: Godin (Atletico)
Odradio suspenziju: Manolas (Villarreal)

Polufinale i finale - Prije završetka zadnje faze lige

Utakmice neodigrane u roku registriraju se 3:0 b.b. u korist igrača koji priloži dokaz kako je pokušao dogovoriti odigravanje utakmice

Buggy
Buggy

STRIJELCI

Slikovni rezultat za najbolji strijelac pehar

3 - Paulo Dybala (Hajduk)

2 - Mohamed Salah, Alexis Sanchez, Luis Suarez (Zrinjski), Douglas Costa, Aduriz (Istra 1961), Mertens (Sloboda), Hulk, Goncalo Guedes (Hajduk Split)

1 - Lacazette, Deulofeu, Eto'o, Sadio Mane (Sarajevo), Balotelli, Vidal, Alejandro Gomez (Vojvodina), O. Martins, Saul Niguez, Kessie, Guarin (Varaždin), Arthur (Rijeka), Alex Teixeira (Crvena Zvezda), Džeko, Mbappe (Sloboda), Mkhitaryan, Giroud, Kramarić, Santi Cazorla (Istra 1961), Icardi, Griezmann (Hajduk Split), Doumbia (Partizan), Rondon, Quagliarella (Teleoptik), Piatek, R. Rodriguez (Zrinjski)

Superkup

Zrinjaki 3 0 Rijeka (Suarez 41' Bakayoko 45'+ Piatek 76')

10. ožujka 2019. u 20:19

Varaždin 2:1 Rijeka (Martins 78', Saul Niguez 83' / Arthur 28')

10. ožujka 2019. u 20:26

FK Sarajevo 3:3 FK Vojvodina (A.Lacazette 11,G.Deulofeu 48,S.Etoo 80 : M.Balotelli 36,A.Vidal 41,A.Gomez 82)

11. ožujka 2019. u 22:30

Zrinjski 2 1 Crvena Zvezda (Salah 102' 113' ; Teixeira 106')

14. ožujka 2019. u 18:56

Sloboda 3 - 0 Novi Pazar ( Mertens 21', Džeko 61', Mbappe 90'+ )

U: 9(7) - 4(1)

P: 55% - 45%

Bez kartona

Buggy
Buggy
18. ožujka 2019. u 00:44

Istra 1961 - Sloboda  5:1  (Douglas Costa 1', 73', Mkhitaryan 18', Aduriz 58', AG Buffon / Mertens 40')

U: 12(6) - 9(2)
P: 49% - 51%
BK

Utakmica vrlo slična onoj iz prvog kruga između ovih ekipa, Istri je jednostavno sve polazilo od ruke, a Sloboda na to nije imala odgovor. Već u prvoj minuti Douglas Costa je doveo domaćina u vodstvo, da bi u 18. Mkhitaryan povisio na 2:0. Nadu gostima vraća Mertens u 40., da bi istu ugasio Aduriz u 58. Do kraja je sreća Slobodi rekla zbogom, par njihovih lijepih udaraca ide kraj gola, a Istri ulaze krumpiri, zabio je još jednom Costa, a priključio mu se Buffon autogolom nakon što Adurizov lob završava na gredi i pleše po liniji, a  Talijan ju gura preko nje. Istra tako ide u polufinale, a protivniku čestitke na pruženom otporu