Poruka: 2.349
04. travnja 2019. u 16:06

SPORTNET 2 - 9. Sezona - Kup

SISTEM NATJECANJA

Kup se igra u knock-out sistemu, jedna utakmica na 10 minuta sa uključenim produžecima i penalima

PRAVILA

- Sva pravila iz lige vrijede i za kup, s izuzetkom pravila oko kartona i supenzija
- 2 akumulirana žuta kartona su 1 utakmica pauze, crveni karton je 2 utakmice pauze sa prvim slijedećim protivnikom
Obavezno je u svakom izvještaju pored igrača koji je kartoniran napisati iz kojeg je kluba, te nakon odrađivanja suspenzije to naglasiti u izvještaju, npr:

Villarreal - Atletico 0:0

ŽK: Godin (Atletico)
Odradio suspenziju: Manolas (Villarreal)

SUSPENZIJE

2 utakmice - Winston Reid (Crvena Zvezda)
1 utakmica - Jose Gimenez (Hajduk)

[uredio Buggy - 29. travnja 2019. u 15:10]
Buggy
Buggy

Utakmica Hajduk - Vojvodina registrirana je 3:0 bez borbe nakon odustajanja Vojvodine
Utakmica Crvena Zvezda - Novi Pazar registrirana je 3:0 bez borbe nakon odustajanja Novog Pazara

ROKOVI

Pretkolo - Do kraja 1. kruga lige

Četvrtfinale - Do kraja 2. kruga lige

Polufinale i finale - Prije završetka zadnje faze lige

Utakmice neodigrane u roku registriraju se 3:0 b.b. u korist igrača koji priloži dokaz kako je pokušao dogovoriti odigravanje utakmice

[uredio Buggy - 29. travnja 2019. u 23:18]
Buggy
Buggy

STRIJELCI

Slikovni rezultat za najbolji strijelac pehar

4 - Iker Muniain (Istra 1961)

3 - Rodrigo Moreno (Istra 1961), Doumbia (Partizan)

2 - Timo Werner (Varteks), Aubameyang (HD), James Rodriguez (Istra 1961)

1 - Hahn, Saul Niguez, Hazard (Varteks), Džeko, Mbappe (Željezničar), Shaqiri (Sarajevo), Aguero (HD), Giroud (Zrinjski), C. Ronaldo (Čelik), Strootman, Iličić, Muniain, Piatek, Palaversa (Istra 1961), Alex Teixeira, Jović, Vidal (Crvena Zvezda), Gabriel Jesus. Sow, Haller (Partizan), Griezmann (Hajduk)

04. travnja 2019. u 20:58

Varteks 3:2 Željezničar (Werner 6', 82', Hahn 34' / Džeko 39', Mbappe 61')

U: 12(7) - 6(2)

P: 52% - 48%

BK

Buggy
Buggy
08. travnja 2019. u 21:16

Zrinjski - Istra 1961  1:2  (Giroud 40' / James 18', 58')

U: 4(2) - 12(7)
P: 44% - 56%
BK

Dvoboj koji najčešće gledamo u finalu ovaj put je odigran već u pretkolu i Zrinjski se ranio oprostio od kupa. Istra je povela u 18. minuti, James si propušta jednu loptu kraj Kompanya i snažnim udarcem donosi gostima vodstvo 0:1. Zrinjski se vraća 5 minuta prije kraja poluvremena, Giroud je iskoristio prostor u 16 i lako matirao Asenja za 1:1. Utakmica je odlučena u 58. minuti kada Aspas puca, Lopes brani ali prvi na odbijancu je James koji svojim drugim pogotkom donosi vodstvo i pobjedu Istri - 1:2

nesta_firotti
Pristupio: 02.10.2018.
Poruka: 193
08. travnja 2019. u 23:12

FK Sarajevo       1 : 3      NK Hrvatski dragovoljac      (Shaqiri 33' / Agüero 19', Aubameynag 62', 90'+)

U: 16(8) - 9(4)

ŽK CK : --

Buzic_10
Buzic_10
Poruka: 442
13. travnja 2019. u 14:53

Teleoptik Zemun 0:1 Varteks (Saul Niguez 9')

U: 2(2) - 18(9)

P: 46% - 54%

BK

Buggy
Buggy
24. travnja 2019. u 17:58

Čelik - Istra 1961  1:4  (C. Ronaldo 21' / Strootman 35', Iličić 55', Muniain 64', Piatek 66')

U: 8(2) - 15(9)
P: 52% - 48%
BK

Istra je došla do novog polufinala kupa, Čelik se pokazao kao težak protivnik, no loše otvaranje drugog dijela na kraju ih je skupo koštalo. Došao je domaćin do vodstva u 21. minuti kada Adama krasno petom proigrava Ronalda, a Portugalac je miran za 1:0. Istra se vraća u 35. kada se Strootman namješta na udarac sa 16 metara i lijepo pogađa za 1:1. Istra u 55. dolazi do preokreta, veliku rupu u sredini obrane Čelika koristi Iličić koji izlazi sam na Onanu i lobuje ga za 1:2. U 64. Istra potvrđuje pobjedu, Muniain ostaje sam na lijevom krilu i mirno se bez otpora šeta u 16-erac i zabija za 1:3. Samo 2 minute poslije Piatek koristi manjak koncentracije i morala kod braniča Čelika, izbacuje se lažnjakom na desnicu i od vratnice loptu šalje u mrežu za konačnih 1:4

[uredio Buggy - 24. travnja 2019. u 17:58]
medicinar1
medicinar1
Pristupio: 19.02.2015.
Poruka: 186
24. travnja 2019. u 23:57

Crvena Zvezda 2 - 0 Hrvatski Dragovoljac (Teixeira 63' Jovic 68')

U:10(6)-11(4)

K:bk

Buggy
Buggy
26. travnja 2019. u 23:51

Varteks - Istra 1961  1:3  (Hazard 7' / Rodrigo Moreno 37', 79', Palaversa 90'+)

U: 12(6) - 13(6)
BK

Sjajno polufinale između ljutih rivala i još jedno finale u nizu za Istru. Kako to najčešče biva u dvobojima ovih ekipa, svako je dominirao po jedno poluvrijeme, a ovaj put je Istra bolje iskoristila svoje razdoblje dominacije. Varteks je poveo u 7. minuti, Hazard je pobjegao braničima i lako zabio za 1:0. Istra izjednačuje u 37. iz jedine svoje prave prilike u prvom dijelu kada Rodrigo Moreno posprema odbijanac za 1:1. Drugi dio Istra bolja, ali Varteks opasan iz kontre, no Asenjo je bio na visokom nivou. Preokret i vodstvo Istre dolazi u 79. minuti, Palaversa sa 20-ak metara nalazi Rodriga na 7-8 metara, a španjolski golgeter je neumoljiv za 1:2. Ante Palaversa odigrao je svoju najbolju utakmicu u žutom dresu, a okrunio je to krasnim pogotkom od vratnice u rašlje ljevicom u zadnjem napadu utakmice za konačnih 1:3 i plasman u finale