Komentari na tekst: Kultura pobjeđivanja

manu
manu
Potencijal za velika djela
Pristupio: 10.04.2011.
Poruka: 2.120
22. veljače 2012. u 23:30
Što se tiče igrača za top 10 svih vremena tu bih ja uzeo u obzir i Ginobilija iako sam krajnje subjektivan i nisam u pravu. Čovjek je jedini u povjesti osvojio euroligu, NBA i Olipijske igre, a uz to je odlučivao više utakmica u dresu Spursa od Tima kad se utakmica lomila, te bio po meni od 2005. godine najbolji igrač momčadi. Uz to se najviše približio Diegovoj slavi u Argentini. Pardon
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 04.07.2011.
Poruka: 4.341
23. veljače 2012. u 09:07
ako budu zdravi i splitter digne nivo igre, mogu daleko.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 01.11.2011.
Poruka: 67
23. veljače 2012. u 09:48
Prije bih rekao 'navika pobjeđivanja' i navika većine srednje jakih ekipa da ih se bezrazložno useru. Polufinale zapada max.
hakeem
hakeem
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 05.09.2011.
Poruka: 44
23. veljače 2012. u 12:17
Izvrstan članak, svaka stoji.

Također, svatkome tko razumije košarku naravno da je draže gledati jedan San Antonio, Chichago i Dallas (i još par ekipa), nego neke kvazimomčadi čija se igra svodi na bombardiranje 3-cama, igru 1 na 1 (ili 1 na 5) , a vrhunac taktike im je pick and roll.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 23.10.2011.
Poruka: 10.240
23. veljače 2012. u 13:11
manu je napisao/la:
Što se tiče igrača za top 10 svih vremena tu bih ja uzeo u obzir i Ginobilija iako sam krajnje subjektivan i nisam u pravu. Čovjek je jedini u povjesti osvojio euroligu, NBA i Olipijske igre, a uz to je odlučivao više utakmica u dresu Spursa od Tima kad se utakmica lomila, te bio po meni od 2005. godine najbolji igrač momčadi. Uz to se najviše približio Diegovoj slavi u Argentini. Pardon
Vidi cijeli citat


Nije istina da je Manu odlučivao više utakmica od Duncana u clutchu. Naišao sam na par clutch lista i kad sam vidio da je Duncan u top 10 aktivnih clutch igraca iznenadio sam se.
Netko gleda statse, netko naslove, netko kakvu tko ekipu ima, ali istina je kao i uvijek negdje u sredini.
Vjerovatno bi KG imao sličnu karijeru kao i Duncan da je cijelu karijeru proveo u Spursima kod Popovicha, s druge strane nitko me ne može uvijeriti da bi Duncan osvojio naslov u smiješnoj Minesotti. Dakle ono najbitnije se dešava na Draftu. Koja će te ekipa izabrati, koje ćeš suigrače imati, hoće li te voditi neki mediokritet ili world class coach...
Zar nije pravi primjer Derrick Rose?
Bullsi su imali 2-3 posto na Draft lutriji da izvuku 1. pick, i naravno izvuku Rosea. Što bi sa njim bilo da je završio u Cavsima ili New Orleansu?
Ili ovaj sad Lin, on ne bi zaigrao minutu u Nba-u da su svi u Knicksima zdravi cijelu sezonu, uključujući Davisa.
Puno je tu sitnica koje odlučuju o dosta stvari, da je Kobe ostao u Hornetsima, odnosno da nije tradean u Lakerse odmah u startu karijere danas bi imao 1 ili nijedan naslov.
Moja osobna lista Top 10 igrača svih vremena jest MJ, Magic, Russel, Bird, Wilt, Jabbar, Haakem, Duncan, Robertson i Malone.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 09.10.2002.
Poruka: 166
23. veljače 2012. u 15:22
Cohen postavlja zanimljivo hipotetsko pitanje na koja je uglavnom nemoguce odgovoriti.. sto bi Duncan u Minnesoti, a sto KG u San Antoniju. Niti jedan igrac, niti jedan trener, niti jedan GM nije u svakoj svojoj sezoni osvojio prsten, tako da je ocito kako i najbolji igrac (MJ) i najbolji trener (Phil) i najbolji GM (tko god) mora imati dovoljno dobre suigrace, momcad ili srecu na draftu. Ali ipak, u 15 godina kroz San Antonio je proslo stvarno svakakvih  igraca, puno njih prosjecnih, puno onih koje nitko drugi nije htio, puno niskih pickova na draftu itd itd.. Ali Spursi su s tim Duncanom uvijek preko 50 pobjeda, uvijek u play-offu, 4 puta prvaci, milimetar do jos dva.. To je nevjerojatna serija uspjeha i ne moze se pripisati ni samo treneru ni samo Duncanu, vec obojici. Ja vjerujem da Duncan bi osvojio naslov u Minnesoti, jer bi sagradio takvu kulturu pobjedjivanja u svlacionici, ili ne bi igrao tako dugo u Minnesoti ako oko njega ne bi bili igraci koji igraju za sebe, a ne za momcad. KG je super timski igrac, ima iznimnu zelju za pobjedama, ali jako rijetko jer u karijeri igrao najbolje kada je bilo najvaznije - imao je on u Wolvesima i solidnih momcadi, ali nikada ih nije daleko odveo, stovise, uvijek su bili razocaranje. A TD je u doigravanju uvijek bio bolji nego u regularnoj sezoni. Ako pogledas objektivno tadasnju momcad Spursa, 2003. oni nisu imali posebno dobru momcad (Parker tek rookie s hrpom gresaka, Robinson apsolutno na zalasku karijere), ali TD ih je odveo do kraja.. Spursi nisu Lakersi ili Knicksi ili Bullsi ili Celticsi, oni ne mogu imati superstarove poput Kobea, Shaqa, LeBrona ili Rosea, a ipak su tako nevjerojatno uspjesni, najuspjesniji u ligi uz Lakerse. Svaka cast Popovichu, ali TD mora dobiti ogroman kredit za to.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 17.06.2010.
Poruka: 490
23. veljače 2012. u 23:34
jedino šta bih još htio dodat je: pacak molim vas pišite što češće :)
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 10.05.2010.
Poruka: 269
24. veljače 2012. u 09:09
Jedine četvorke u POVIJESTI lige koje teoretski mogu stati u istu rečenicu s Duncanom su McHale, Barkley i Malone, s tim da Barkley i Malone imaju zajedno NULA naslova prvaka. Barkleya to i danas žulja, pratite samo komentare na nba.com
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 04.03.2012.
Poruka: 153
04. ožujka 2012. u 18:43
odličan članak o velikoj sportskoj priči, ali bolja momčad od spursa bili su barem još boston celtics '08 odgovor na pitanje autora 'tko igra bolju momčadsku košarku ove sezone?' - chicago bulls pitanje za autora, koliko ste utakmica chicago bullsa pogledali u zadnje dvije godine i jeste li čuli za derricka rosea prije nego što se za parkera napisali "od vremena Allena Iversona nije bilo tako brzog, vještog, preciznog i snalažljivog niskog igrača u reketu"? ne sviđa mi se što članak ima štih demagogije, a ispada da većina nba ekipa ne igra momčadski, što naravno nije točno. to je liga u kojoj se ništa ne prepušta slučaju, previše je novaca tu u igri, tako da timovi imaju osim trenera, 4-5 pomoćnih trenera, fizioterapeuta, skautova i cijeli niz dodatnog osoblja koje brine o igračima u svakom smislu. čudim se što ima ljudi koji ne shvaćaju da je svaka akcija koja se u napadu odigra plod trenerovog playbooka i taktičke pripremljenosti igrača, pa makar to bila flat-four izolacija, jednostavna akcija za 1na1 igru, najčešće za najboljeg napadača u ekipi ili nešto rjeđe za missmatch. pokušajte zamisliti da ste na mjestu recimo trenera lakersa, timeout 10sec do kraja utakmice, imate napad za pobjedu, kobe bryant kaže da osjeća šut i želi uzeti zadnju loptu. da li biste složili napad za delivery lopte pau gasolu u reket ili dali taj šut jednom od najboljih koš igrača ikad, zvao se on kobe bryant, dirk nowitzki ili kevin durant?
[uredio samurai-apocalypse - 04. ožujka 2012. u 18:54]
  • Najnovije
  • Najčitanije