Komentari na tekst: Umiruća umjetnost

1
interreg
interreg
Potencijal za velika djela
Pristupio: 29.02.2012.
Poruka: 1.754
20. studenog 2016. u 13:12
Dva primjera koliko je danasnji tenis defanzivan i destruktivan: Raonic i Isner koji serviraju 220 kmh i u 90 posto slucajeva ostanu na osnovnoj crti. A ima ih jos dosta slicnih.
rios
rios
Željan dokazivanja
Pristupio: 12.11.2009.
Poruka: 339
21. studenog 2016. u 10:17
interreg, malo bih te ipak korigirao. Isner na bržim podlogama u 80% slučajeva traži nakon servisa volej, Raonić rijeđe, premda je često to koristio na AO na početku godine. Raonić uglavnom nakon prvog servisa ostaje nazad, ali kroz poen čeka priliku za volej. Ono što je sablaznjavajuće jest da igrači poput Simona, Monfilsa, Murraya, Đokovića, Seppija i sličnih, često na kraću loptu uđu u teren 3 metra i nakon udarca se vraćaju nazad. Meni je to gotovo sramotno jer na taj način se doslovno ukida važnost igranja na mreži. Ono o čemu bi čelnici ATP-a trebali vodit računa jest da vrate tenisu raznovrsnost. Nema sumnje da se u današnjem modernom tenisu ne može očekivati potpuni povratak servisa i voleja, ali bi se ovaj stil kao opcija u današnjem tenisu mogao pojaviti uslijed generalnog ubrzanja podloga koje su tijekom zadnjih 15 godina neobjašnjivo brutalno usporene. Najbolji primjer su Wimbledon koji je znatno sporiji nego ATP 500 u Baselu, što je prije 17 godina bilo nezamislivo, nadalje tu su vrlo spori Beč, Bercy, Tokyo, itd. Drugo, nije mi jasno zašto se izopčio tepih kao podloga, koji zahtjeva posebnu vještinu igranja i finese u udarcima? Sve više dvoranskih mečeva se čak ne igra colorsetu već na betonu, nije mi jasno takvo standardiziranje terena, koje je od tenisa napravilo nemaštovito mlaćenje lopte lijevo desno. Zaključak: jako dobar članak i osvrt na volej igru, danas se igra jednoličan tenis zbog generalnog usporavanja i izjednačavanja podloga (npr. zemlja i dvorana/beton jednako brzi). Servis volej tenis bi imao svoje poklonike da to omoguće čelnici koji radi industrijalizacije i biznisa sve rade za svoj interes, a na uštrb raznovrsnosti i ljepote ovog sporta...
interreg
interreg
Potencijal za velika djela
Pristupio: 29.02.2012.
Poruka: 1.754
21. studenog 2016. u 12:43
Posto ATP nevodi nikakve statistike o izlascima na mrezu tesko mi je biti objektivan. Slozio bi se sa tobom da Isner izlazi cesto na mrezu ali bar po onome sto sam ja gledao puno cesce nakon forhanda nego servisa, odprilike kao sto si opisao kod Raonica. Izlazi on i nakon servisa ali prerijetko da bi se to nazivalo "servis-voley".
1
  • Najnovije
  • Najčitanije