ABA 2026/27

12
ECIII
ECIII
Željan dokazivanja
Pristupio: 24.11.2025.
Poruka: 361
21. lipnja 2026. u 12:13

quiksilver je napisao/la:

ECIII je napisao/la:

John Q je napisao/la:

Kakvo je stanje sa KK Bosna ? Oni su bez igrača trenutno na ugovoru ? 

Vidi cijeli citat


Formiran je novi upravni odbor i umjesto Barbarica na njegov mjesto je dosao bivsi direktor OKK Spears i covjek blizak vladajućoj strukturi vlasti.

Sponzorski ugovori više ne donose profit lokalnim firmama, pa evropska takmičenja trenutno nemaju smisla. Tako da se odustalo od nastupa u Ligi prvaka.

Cilj kluba je vrh domaće lige i ABA play-off, uz razvoj mladih talenata. Ako javna preduzeća i opštine zadrže ili pojačaju ulaganja, budžet će biti stabilan.

Ključno je riješiti se promašaja iz prošle sezone (Šalić, West) i pametnije birati pojačanja, jer se igrači sličnog kvaliteta kao Young ili Atić mogu naći za manje novca.

 

 

Vidi cijeli citat

Tesko ce to biti realizirano ali treba pokusati. Tako je to kad se trosi vise od realnog i potpisuje igrace bez ideje i koncepta i poduplava pozicije a uz to preplacuje.

Vidi cijeli citat


Dubravko Barbarić pored svih dobrih stvari koje je uradio zbog kojih ce ostati "zlatnim" slovima zapamćen kao neko ko je ozivio Bosnu zbog svog teskog karaktera je i unistio dosta prilika.

Prvo selekcija igrača to je sve radio on. Covjek koji nema dana iskustva u sportu je sam birao igrače pravio roster.

Kamenjasevic i Dubai su se “sklonili” u Sarajevo i ovdje napravili bazu. Eh sve je to odlicno na povrsini izgledalo, dok nisu uslijedili problemi. Poceo je sve vise uvidjati da Dubravko zeli da upravlja i rasporedom Dubaija ovdje, na kraju je doslo do pucanja i kulminiralo je bukvalno sve kada je Dubravko cak zelio da pravi raspored treninga od Dubaija.

Nenad Marković trebao je biti jos početkom sezone imenovan za trenera ali sam je rekao da on ne dopusta da mu se iko mijesa u rad sa ekipom i da ne moze raditi sa Barbaricem.

Cijena karata pa za BH sta standard rijetko ko moze priustiti 35KM (17 eura) po utakmici i zato je dvorana bila poluprazna.

Onda novac zavisi od finansijske pomoci drzavnih institucija ali je htio da on odlucuje od svemu i ponasao se kao da je to njegov novac, naredjuje, ucijenjuje. 

Barbaric ocekivao da ce se u medijima dici veca frka oko njegovog odlaska.

Ovako je izostalo apsolutno sve od toga, a i narod je okrenut desavanjima oko fudbalske reprezentacije, tako da je mnogima totalno promakla ova vijest.

Meni je presmijesno ovo, kao nekakav UO podnio ostavku, a lik je doslovno bio sam u klubu.

[uredio ECIII - 21. lipnja 2026. u 12:13]
All I know, mon amour, is that I will search the world... If I have to. I will find you.
ronihr
ronihr
Potencijal za velika djela
Pristupio: 09.03.2015.
Poruka: 2.206
24. lipnja 2026. u 09:12

Ja ne razumijem zasto se KK Royal Bosna naziva bivsim prvakom Europe,kada to vise nije isti klub.Bivsi prvak Europe ne postoji.Cak je i prvi celni covjek na predstavljanju izjavio prije dva dana,

“U Statutu od 11. marta 2026. promijenjen je naziv kluba i Royalu je dodan naziv Bosna, Sportsko društvo Bosna je dalo saglasnost da se klub zove KK Royal Bosna i sada se na pečatu nalazi logo Bosne, a ne Royala”.

quiksilver
quiksilver
Željan dokazivanja
Pristupio: 20.12.2025.
Poruka: 418
24. lipnja 2026. u 16:37

ECIII je napisao/la:

quiksilver je napisao/la:

ECIII je napisao/la:

John Q je napisao/la:

Kakvo je stanje sa KK Bosna ? Oni su bez igrača trenutno na ugovoru ? 

Vidi cijeli citat


Formiran je novi upravni odbor i umjesto Barbarica na njegov mjesto je dosao bivsi direktor OKK Spears i covjek blizak vladajućoj strukturi vlasti.

Sponzorski ugovori više ne donose profit lokalnim firmama, pa evropska takmičenja trenutno nemaju smisla. Tako da se odustalo od nastupa u Ligi prvaka.

Cilj kluba je vrh domaće lige i ABA play-off, uz razvoj mladih talenata. Ako javna preduzeća i opštine zadrže ili pojačaju ulaganja, budžet će biti stabilan.

Ključno je riješiti se promašaja iz prošle sezone (Šalić, West) i pametnije birati pojačanja, jer se igrači sličnog kvaliteta kao Young ili Atić mogu naći za manje novca.

 

 

Vidi cijeli citat

Tesko ce to biti realizirano ali treba pokusati. Tako je to kad se trosi vise od realnog i potpisuje igrace bez ideje i koncepta i poduplava pozicije a uz to preplacuje.

Vidi cijeli citat


Dubravko Barbarić pored svih dobrih stvari koje je uradio zbog kojih ce ostati "zlatnim" slovima zapamćen kao neko ko je ozivio Bosnu zbog svog teskog karaktera je i unistio dosta prilika.

Prvo selekcija igrača to je sve radio on. Covjek koji nema dana iskustva u sportu je sam birao igrače pravio roster.

Kamenjasevic i Dubai su se “sklonili” u Sarajevo i ovdje napravili bazu. Eh sve je to odlicno na povrsini izgledalo, dok nisu uslijedili problemi. Poceo je sve vise uvidjati da Dubravko zeli da upravlja i rasporedom Dubaija ovdje, na kraju je doslo do pucanja i kulminiralo je bukvalno sve kada je Dubravko cak zelio da pravi raspored treninga od Dubaija.

Nenad Marković trebao je biti jos početkom sezone imenovan za trenera ali sam je rekao da on ne dopusta da mu se iko mijesa u rad sa ekipom i da ne moze raditi sa Barbaricem.

Cijena karata pa za BH sta standard rijetko ko moze priustiti 35KM (17 eura) po utakmici i zato je dvorana bila poluprazna.

Onda novac zavisi od finansijske pomoci drzavnih institucija ali je htio da on odlucuje od svemu i ponasao se kao da je to njegov novac, naredjuje, ucijenjuje. 

Barbaric ocekivao da ce se u medijima dici veca frka oko njegovog odlaska.

Ovako je izostalo apsolutno sve od toga, a i narod je okrenut desavanjima oko fudbalske reprezentacije, tako da je mnogima totalno promakla ova vijest.

Meni je presmijesno ovo, kao nekakav UO podnio ostavku, a lik je doslovno bio sam u klubu.

Vidi cijeli citat

E da toga lika nije bilo Bosne ne bi bilo. Stavio vas na mapu i sad je puno lakse. Gdje su drugi bili kad se on borio i financirao, gledali sa strane i govorili vidi budale. Cuje se da je tu bilo i politickih pritisaka ali tko zna sto je istina. 

Da su normalni mediji, neutralni naravno da je to za dignuti frku i njemu cestitke jer je bio sam i borio se i izborio. Lako sad pametovati i kritizirati. 

biancazzurri
biancazzurri
Željan dokazivanja
Pristupio: 20.06.2025.
Poruka: 101
24. lipnja 2026. u 17:22

ronihr je napisao/la:

Ja ne razumijem zasto se KK Royal Bosna naziva bivsim prvakom Europe,kada to vise nije isti klub.Bivsi prvak Europe ne postoji.Cak je i prvi celni covjek na predstavljanju izjavio prije dva dana,

“U Statutu od 11. marta 2026. promijenjen je naziv kluba i Royalu je dodan naziv Bosna, Sportsko društvo Bosna je dalo saglasnost da se klub zove KK Royal Bosna i sada se na pečatu nalazi logo Bosne, a ne Royala”.

Vidi cijeli citat


Isto tako ne razumijem kako ljudi KK Cedevita Olimpija zovu samo Olimpija. Lijepo sam Tedeschi kaže:

 

Nakon što je istaknuo da je proračun kluba između 5 i 6 milijuna eura, to je dvostruko manje od primjerice onih koje imaju Crvena zvezda i Partizan Tedechi je jasno dao do znanja da Olimpija kao takva ne postoji. 

"Znam da ću vas rastužiti, ali Olimpije više nema. Ona je zapravo još tu, ali je spojena s drugim klubom. Znam da kad se spomene Olimpija to se kaže u slengu, a znam i da u razgovoru među ljudima, to će uvijek biti samo Olimpija. Ja stvarno nemam problema s tim, i nije to ego trip, ali uvijek to volim reći. Treba znati da je Cedevita donijela oba međunarodna natjecanja - Eurokup i ABA lige - u ovaj brak koji neće biti kratkog vijeka. Naravno, jako poštujem i povijest i tradiciju. Upravo sam nedavno sreo legendarnog Ivu Daneua. Zagrlili smo se, srdačno pozdravili, a on zahvalio mi se na svemu što činimo za Olimpiju. Rekao sam mu: 'Ali, gospodine Ivo, Olimpije više nema, sada je spojena s drugim klubom'. Ubrzo je odgovorio da zna da se mijenja ime, rekavši da je to danas Cedevita, prije onog Petrol i Union...Ali ovo je malo drugačije. S Cedevitom je to sportska zajednica dva entiteta, a ne samo sponzorstvo. A dobro, to je za mene jedna obitelj. Ne radi se o Slovencima i Hrvatima. Ne zanima me odakle je tko, niti želim brojati krvna zrnca. Ponekad, recimo, pročitam na nekom internet forumu da je ovo hrvatska Olimpija, da je Cedevita, a ne Olimpija, i samo se nasmijem tim glupostima.”

 

[uredio biancazzurri - 24. lipnja 2026. u 17:24]
m5anjak
m5anjak
Potencijal za velika djela
Pristupio: 19.07.2018.
Poruka: 4.373
24. lipnja 2026. u 18:34

Samo ću reci da nas i Tedeschi čita...

highlight
highlight
Željan dokazivanja
Pristupio: 21.12.2025.
Poruka: 337
24. lipnja 2026. u 22:37

m5anjak je napisao/la:

Samo ću reci da nas i Tedeschi čita...

Vidi cijeli citat

Ma ne cita budi siguran. To se i u Sloveniji cesto koristi kao Olimpija a ona to nije nego Cedevita Oli i da nije njega ne bi bilo ni Olimpije ni u tragovima.

[uredio highlight - 26. lipnja 2026. u 20:03]
12
  • Najnovije
  • Najčitanije