Zanimljivosti i rekordi postignuti od 6. do 8. kola ABA lige
Prva utakmica šestog kola u Zadru gdje je domaćin ubilježio drugu pobjedu sezone, jednim djelom zbog samo 44 pokušaja šuta iz igre igrača Tajfuna, što je najmanje ove sezone. Iako je 44 pokušaja najmanje u sezoni nije ni blizu rekorda Partizana od samo 35 pokušaja iz sezone 2004/05.
Igrači Mega Leksa su ugostili Igokeu i zabilježili vrlo tijesnu pobjedu, koja je bila ugrožena zbog 49 promašaja iz igre što je najviše ove sezone. Međutim spasilo ih je 20 skokova u napadu što je također najviše u sezoni.
Cibona je u osmom kolu protiv Igokee pogodila 14 trica što je najviše u sezoni. Zanimljivo je da igrači Cibone imaju najviše 34 (8. kolo) i najmanje 11 (4. kolo) pokušaja za tricu ove sezone. Najviše trica u povijesti lige 23 pogodili su igrači Cedevite u sezoni 2009/10.
Ive Ivanov (Krka) je u šestom kolu bio vrlo blizu trostruko dvostrukog učinka (14 poena, 15 skokova i 9 asistencija) što je rijetkost u ABA ligi. Samo dva igrača u povijesti su uspjela ostvariti trostruko dvostruki učinak, a to su Chester Mason (Široki) i Felix Kojadinović (Bosna). Ive je ujedno uhvatio čak osam skokova u napadu što je najviše u sezoni.
Kada spominjemo skakače treba spomenuti Savu Lešića (Union Olimpija) koji je u sedmom kolu uhvatio 17 lopti od toga 12 u obrani što su sezonski rekordi. U istom sedmom kolu Đorđe Majstorović (Metalac) je postigao 28 poena najviše u sezoni. Rekord po broju poena na jednoj utakmici drži Milan Gurović koji je u dresu Crvene Zvezde postigao 45 poena protiv FMP-a u sezoni 2006/07.
Nikola Korač iz Sutjeske izjednačio je rekord po broju izgubljenih lopti. Nikola je u susretu s Mega Leksom izgubio nevjerojatnih 11 lopti i izjednačio rekord koji još od prve sezone drži Jiri Welsch (Union Olimpija). Ako po ničemu drugom pamtit će ga se po izgubljenim loptama.
Marin Rozić (273) je prestigao Bojana Krstovića (270) po broju odigranih utakmica u ligi, te se sada nalazi na drugom mjestu. Vodeći po broju utakmica je Čedomir Vitkovac koji ih je odigrao 307.
Marinov suigrač Nebojša Joksimović je pak prestigao Todora Gečevskog (2434), te se sada s 2441 poenom nalazi na trećem mjestu strijelaca svih vremena. Do drugog Marina Baždarića ga dijeli samo 20 poena, a ni vodeći strijelac Siniša Štemberger nije daleko jer ima 2472 poena. Nebojša je napredovao i na listi skakača u obrani, prestigao je Borisa Savovića (593) i sada je sedmi s 597 skokova u obrani. Šesti u poretku Kruno Simon je skupio samo jedan više tako da će i on brzo biti preskočen. Vodeći skakač lige je Todor Gečevski s 934 skoka.
Kada je riječ o Joksimoviću treba navesti podatak kako je isti prešao granicu od 700 asistencija što je uspjelo još samo Jakovu Vladoviću (711). Omar Cook je pak prešao 400 asistencija i s ukupno 417 nakon 8. kola došao na 14 mjesto asistenata svih vremena. Još jedna sitnica vezana za Joksimovića koji je jedini u povijesti prešao granicu od 500 izgubljenih lopti. Najbliži mu je ranije spomenuti Jakov Vladović s 464.
Andrija Žižić je postao igrač s najviše ubačaja za dva poena u povijesti s 861 ubačajem. Ostavio je iza sebe Smiljana Paviča s 860 ubačaja. Čedomir Vitkovac je pak postao četvrti kradljivac u povijesti s 280 ukradenih lopti, do trećeg Vladovića mu nedostaje još 24. Najbolji kradljivac je Joksimović s 356 ukradenih.
Miro Bilan je napredovao do osmog mjesta najboljih skakača u povijesti sa 832 skoka ukupno, preskočivši Borisa Savovića (829). Marton Bader je slijedeći na redu s 835, pak do vodećeg Todora Gečevskog (1314) mu treba još jako puno.
Za sami kraj treba spomenuti Filipa Kraljevića koji je s pet blokada koliko je skupio u sedmom i osmom kolu prestigao Vladana Vukosavljeviće (78) i ušao među petnaest najboljih blokera u povijesti lige s 82 blokade ukupno. Vrlo brzo bi trebao još napredovati jer su ispred njega na diobi 13. mjesta Lukša Andrić i Žarko Rakočević s 86 blokada.