Dokazano ovisan
Pristupio: 10.01.2019.
Poruka: 19.905
22. siječnja 2023. u 12:48

Nova tema za sve ranojutarnje kosarkaske sladokusce. Tema je namjenjena svim ljudima koji kad ne znaju sta ce radit ujutro upale stream filipinske kosarke ili nekog drugog istocnog natjecanja. Pored najvecih kosarkaskih krasotica na Filipinima gdje upravo krece Governors Cup, tu su klasicni Korejci u 11, Kinezi u 4 i 8 ujutro, a zadnje kineske krasotice se igraju u 12:30 i 13:00. Vikendom se igra Tajvan gdje popularnost kosakre podize bivsi NBA superstar Dwight Howard. Osim toga ponekad se mogu pronaci klasici na Indoneziji ili neko izmisljeno natjecanje u kojima se susretnu klubovi iz Macaua, Singapura i 2. Filipinske lige.

Kina, Tajvan i Filipini igraju 4x12 minuta, a najvecu draz za mene osobno ima filipinska liga u kojoj je kosarka religija. Na Filipinima se igra prvenstvo u 3 ciklusa i svaki kup ima svoju draz, a meni najdraza stvar je draft koji postoji. Prosli kup koji je upravo zavrsio je ugostio ekipu iz Hong Konga koji je dosao do finala predvodio bivsi NVA igrac Andrew Nicholson, ali njegova ozljeda u finalnoj seriji je presudila Area Bay Dragonsima jer je propustio dosta utakmica i porazeni su 4:3 u finalnoj seriji.

Korejci imaju jos 2 mjeseca regularnog dijela sezone i onda ide playoff sa 6 ekipa. Kad se malo vise prati postoje ekipe koje igraju na kos vise i ekipe koje igraju "staru"kosarku sa puno obrane. Kao glavni favorit istice se Anyang, ali vidit cemo sta ce nam playoff pruziti. Ipak moram priznat da su to ekipe koje najvise ovise o strancima, a ozljede u krivo vrijeme mogu kostati ekipe naslova.

Kinesko prvenstvo je doslo do pauze jer prema dostupnim informacijama se igra 42 kola, a nakon toga ide playoffu nastupa 12 od 20 klubova koji su igrali ligu. U regularnom prvenstvu trenutno su prvi Zhejiang Chouzhou sa scorom 24-4. Definitivno ove sezone ekipa koja se nije proslavila je Ningbo Rocketsi koji su imali score 2-26, a zanimljivo je da su to bile 2 vezane pobjede u kojima je ekipu "Raketa"predvodio crnogorski kosarkas Marko Todorovic.

Ako ima jos sladokusaca slobodno bi volio da se nadopuni ova tema sa svojim videnjem i znanjima o azijskoj kosarci.

Pokušavao pogledati.

Prika, izvini, mene oko zaboli gledajući azijsku šicu. Osim R&G ja tu ne vidim ništa.

replicant
replicant
Pristupio: 26.10.2017.
Poruka: 7.529
23. siječnja 2023. u 04:48

na tajvanu postoje tri profesionalne lige.. jer se nemogu dogovorit kako podjelit kolac.....

prije je najpopularnija bila SBL, sad je t1...jer u toj igra Howard...trecoj se sad trenutno ni imena nemogu sjetit...a ima i HBL sto je nesto kao NCAA gdje svako sveuciliste ima svoju ekipu....

horog DP
horog DP
26. siječnja 2023. u 14:35

Danas u Koreji se igralo tvrdo u borbi za šesto misto koje vodi u playoff iako ima još puno utakmica. Wonju je pobjedio Korea gas 71:65

Na Filipinima se zato odigralo dosta divlje.

Terrafirma koja je inače najlošija ekipa uvjerljivo je izgubila od Fliberxersa u utakmici sa 245 koševa 115:130 dok je North Port Batang poražen od Mercalo Boltsa u samom kraju 102:107.

YosemiteSam
YosemiteSam
Potencijal za velika djela
Pristupio: 24.06.2022.
Poruka: 1.990
27. siječnja 2023. u 13:36

Na Filipinima zanimljivo jutros, Fuelmastersi u posljednoj četvrtini došli na korak do preokreta ali Bossingsi su ostali pribrani u ključni trenutcima te nisu dozvolili preokret.
Kod domaćina standardno nabolji Maxwell sa monstruozni double-double učinkom 37 pts 17 skokova i 4 asista dok je kod gostiju najefikasniji također standardno Glover sa još jednim double-double učinkom od 31 pts 13 skokova i 3 asista.

Phoenix Fuelmasters 105:108 Blackwater Bossing

TNT su do velikog preokreta protiv Rain or Shine-a predvodili Hudson i Williams oba sa double-double učinkom, 24pts-14 skokova  i 24pts -10 skokova dok je kod domaćina  najefikasniji bio Qualls također sa double-double učinkom od 35 pts i 17 skokova.
Gosti su furioznim drugim poluvremenom u kojem su čak ubacili 69 poena od čega čak 44 u 3/4 nadoknadili zaostatak od -13 na poluvremenu dok su domaćini ubacili "siromašni" 51 poen.

Rine or Shine 100:105 TNT

horog DP
horog DP
27. siječnja 2023. u 13:52

Danas u Koreji je Mobis na gostovanju rutinski obranio status favorita protiv Seoul Thundersa te pobjedio 85:70. Utakmicu je kontrolirao od početka te su odigrali mirnu završnicu gdje 3 minute nisu primili koš i potvrdili svoju 21 prvu pobjedu u sezoni. Thundersima je ovo 25 poraz u sezoni.

U drugoj utakmici Suwon je na domaćem terenu pobjedio Goyat Carrot Jumperse sa 90:75. Carrot Jumpersima nije pomoglo ni 15 pogođenih trica. Suwon se ovom pobjedom približio playoffu.