Poruka: 28
06. rujna 2011. u 10:33
Sranje i samo sranje od radića vrankovića pa do većine igrača!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sad malo analiza naših igrača:

Tomić-napad dobar u obrani slabiji al zašto pobogu nema udvajanja i pomoći njemu kad čuva težu peticu

Barać-kažu nije bio u formi(osudili ga da igra mlaku obranu al nitko baš nitko nije igrao od naših obranu),vidjeli jučer drugu priču

Andrić-trudi se al oni njegovi prekršaji su koma,jednostavno nije za repku

Žorić-isto se trudi al što to vrijedi kad nije dovoljno jak u obrani a u napadu je gubio lopte kad su se spuštale na njega

Markota-hmmmmmmmmmm.prije se sječam njega kao lošeg u brani i sad je to malo promjenio,bolji je od 2L,njega je vranković trebao u pripremama pripremit kao prva 4 jer jedini može 3 ubacit od centara(Barać je 5)

Draper-kad vidim druge playeve amere naš ispada najslabiji,e da gordon je daleko bolji igrač obrane a i u napadu zna

Popović-ima srce i to je to,u obrani svako može bacit preko njega,živciraju me njegove rasprave sa sucima

Stipčević-nije za repku,u obrani samo radi fauli i to nepotreban(faul+koš)

Bogdanović-dobro počeo loše završio,protiv grka se vidjelo da i on slabije igra obranu(2-3 puta u prvom poluvremenu njegov igrač je skočio u napadu i uzeo loptu)

Simon-trebao igrat kraj protiv grka jer je jedini mogao pogodit izvana,u obrani slab

Rudež-nije za repku,slab u obrani a u napadu najače oružje šut za tri a to nije pogodio

Tomas-šteta što se ozlijedio

Vranković-kaže se oprostite na sramoti

Skoro zaboravio al ovo je velika činjenica:Žorić,Simon,Draper,Bogdanović igrali su u hrv klubovima,samo pogledajte prosjek koševa (koje primaju) tih klubova i vijdet čete da nema tu obrane tako da što se ući godinama teško se zaboravi.

Hajdmo redom...

Ostvareni rezultat na EP 2011 - jedna od najvećih sramota u povijesti samostalne CRO košarke

Igrači koji su nedostajali - Ukić, Radošević, zapravo i Tomas koji je odigrao samo 1 utakmicu
Igrači koji iz nerazumljivog razloga nisu bili ni pozvani - Planinić, Banić

Izbornik JOKE - kao što njegov nadimak govori na engleskom, izbornik je bio čista sprdačina, odnosno nedorastao izazovu pred sobom, loše rotacije, nesposobnost nametanja svoga stila igre inferiornom protivniku, nepostojanje obrane, nepozivanje igrača koji su morali biti na EP, sve su to redom njegovi grijesi

Ocjene igrača...

Stipčević - prenizak za košarkaša, nesposoban igrati obranu niti kao play organizirati napad, daleko ispodprosjećan igrač u europskim okvirima koji nije smio biti pozvan na ovo EP

Popović - također prilično prenizak i nesposoban u obrani, no s obzirom da nije apsolutna banana u organizaciji napada (iako nije niti dobar u tom segmentu) te da te može svojim potezom ili pokopati ili izvući, ajde, no takvi igrači nesmiju imati toliko ogromne ovlasti u ekipi kao što je Pop imao kod JOKE

Draper - solidan play, baš igrač koji može organizirati napad, no s obzirom na također iznimno nizak rast i zbog toga nesposobnost igranja obrane nije predviđen da bude išta više od drugog playa u bilo kojem sistemu, nažalost kod nas je bio gurnut u ulogu startera što nikako nije do kraja opravdao, kada se pogleda da smo prosjećnim strancem okaljali ugled repke to je još gore

Tomas - zbog ozlijede nije ništa pokazao na EP

Simon - atletski nesposoban igrač, još jedan od onih koji ne igra ili nemože igrati obranu, u napadu relativno solidan u svojoj roli, ali nije kapacitet sa kojim možeš računati na nekakav značajan reprezentativan uspjeh ako je u tvojoj ekipi

Bogdanović - pretvara se u ključnog igrača repke, kada on igra na visokoj razini repka je dobivala, nažalost nakon prve dvije tekme mu se totalno izgubio šut, također samo prosjećan u obrani, igrao slično kao i cijele prošle sezone u Ciboni, promjenjivo

Rudež - premalo igrao za neke značajne ocjene, no ono što je odigrao nije bilo na nekom nivou, ne izgleda kao netko tko će biti i dalje pozivan u repku

Markota - prosjećna divlja europska četvorka, loš u obrani, baca cigle sa 3 poena u napadu, usporedio bih ga sa lošom verzijom BiH Teletovića, to je to, također od onih sa kojima nemožeš računati na uspjeh ako ti je on starter ili prva rezerva na poziciji 4

Andrić - što se njega tiče atleticizam je tu i to ga izvlači cijelu karijeru, no vidi se nedostatak košarkaške inteligencije, lik jednostavno nezna igrati, a obranu ga nitko nije naučio igrati iako bi po fizičkim sposobnostima to trebao moći odraditi, još jedan od onih za koje ti nije jasno zašto je uopće na EP bio

Žorić - srce je tu, no rola nije bila primjerena, htjelo ga se pretvoriti u startera na četvorki no on to jednostavno nije sposoban odigrati, pogotovo ne rolu napadača koji bi igrao leđima prema košu gdje je to izgledalo blagorečeno tragikomično, u obrani je bio loš kao i cijela repka

Tomić - iako ima svoje nedostatke koji su značajni, nema masu za centra niti ima sposobnost igranja kvalitetne obrane, na ovom EP je ipak ključna stavka bila ta da Joketov "briljantni" sustav uopće nije iskorištavao ogormnu visinsku nadmoć naših nad protivnicima u napadu (primjer da je Teletović odigrao cijelo drugo poluvrijeme kao lažni centar kada nas je BiH rasturila)

Barać - nedovoljno iskorišten, a ni u to malo prilika što je dobio nije pokazao skoro ništa (izuzev drugog poluvremena protiv Grka)

U zaključku, za EP 2013. treba se riješiti nekvalitetnog i nesposobnog balasta, procjeniti koji igrači mogu odigrati svoje role u obrani i paziti da nebudemo apsolutno nesposobni u tom segmentu kao na ovom EP, stvoriti jezgru ekipe od kvalitetnih igrača poput Ukića, Tomasa, Bogdanovića, Radoševića, Tomića i Baraća, dodati im mlade talente Katića, Šarića i Hezonju, a ostatak popuniti igračima koji odgovaraju sistemu i koji su manje više sposobni igrati košarku u oba smjera.

I nadajmo se samo da na izborničku poziciju neće opet doći neka nesposobna budala jer inače ništa od svega toga.

[uredio Papa Bear - 06. rujna 2011. u 11:15]
Pristupio: 23.05.2011.
Poruka: 296
06. rujna 2011. u 11:30
Papa Bear je napisao/la:

Vidi cijeli citat

Evo izdvojio sam ono s cime se ne slazem..
Za početak Simon je bio jedini koji nije oscilirao i svoju minutazu je koristio maksimalno racionalno. On mozda nije vrhunski obrambeni igrac ali to da on uopce ne zna igrati obranu jednostavno nije istina.. On je protiv bih bio jedini koji ulazio ispred Teletovica i onemogucavao mu primanje lopte, a i osim toga uvijek pohvata par skokova. Po cemu je on toliko atletski nesposoban??

Bogdanovic- voda?? po cemu tocno?? po tome kaj samo silji lopte bez obzira pogadao ili ne?? on igra obranu?? ja sam samo njega vidio da se place sucima i psuje.. dajte ljudi molim vas..

Markota potpuno neiskoristen, da imao je los suterski dan ali on je definitivno igrac koji je za nase okvire startna 4.
Pristupio: 19.06.2007.
Poruka: 5.875
06. rujna 2011. u 11:49

Ma Stanko je najveca Jokina greska, igrac zbog kojeg ce cupat sam sebi kosu. Dao mu je jednu 4 minute, jednu 10 minuta i to je to. Do zadnjeg poluvremena nista. Kad je mogao pokazat. I pokazao mu je na kraju zasto smo ispali. Ona obrana zadnje poluvrijeme nam mora biti vodilja sta i kako. Iako je Tomic puno jaci napadac, Stanko je 3 svjetlosne godine u obrani ispred njega.  I bas zato je trebao kombinirat njih dva. Morali su igrati obojica po 25-30 minuta. Nekad i zajedno kao jucer.
Bogomdani
Bogomdani
Pristupio: 30.07.2007.
Poruka: 11.659
06. rujna 2011. u 12:15
Budućnost hrvatske košarke je Danko Radić; nerad, nesposobnost, neznanje i nedostatak vizije. To je, uostalom, i budućnost hrvatskog sporta.
Samo vjera, nada i ljubav, a najveća od njih je ljubav. Merčep, Praljak, Prlić, Petković, Ćorić, Pušić, Stojić - velikani hrvatskog naroda
Pristupio: 26.11.2010.
Poruka: 30
06. rujna 2011. u 12:58
Dolaskom spahije nećemo ništa dobit. Zašto ?
Nitko ne može osporiti klupske rezultate i kvalitete trenera,
al ima veliku mrlju Radićev čovjek i opet će to biti izložba XL agencije.
sjetite se Stojića koji je u ACB bio extra šuter al nije u XL-u zato kod Spahije odigrao jednu utakmicu a ostatak sjedio,
prošao je gore od Baraća!
Možda bi Peras bio najbolja opcija, jer je svoj čovjek i nije mu bilo iz Cibone potjerat Markotu a i Bogdanović je bio blizu da ga potjera,
i na kraju mu pokazao tko je gazda u klubu!
Pristupio: 01.05.2010.
Poruka: 1.041
06. rujna 2011. u 13:08
Air_96 je napisao/la:
Spahija je posljednji trener s kojim je reprezentacija na nešto ličila i ako najbolji hrvatski trener ne uspije od sadašnjeg kadra napraviti momčad, onda spasa nema...
Perasović je perspektivan, ali zasada još nema iskustvo i rezultate koje ima Spahija...
06. rujna 2011. u 13:18
ma neće sigurno peras doći na mjesto izbornika dok je radić predsjednik. pa ipak je peras bio uz generaciju '92 koja je htjela maknuti radića, tako da ga ovaj vidi kao protivnika i neće mu dati mjesto izbornika.
Pristupio: 21.04.2005.
Poruka: 12.275
06. rujna 2011. u 13:24